بهترین تکنیک موثر سئو برای افزایش ترافیک ارگانیک در سال 2023 چیست؟

[راهنمای 2023] 10 تکنیک موثر سئو برای افزایش ترافیک ارگانیک

فقط 29 درصد از مردم می خواهند با یک فروشنده صحبت کنند تا درباره یک محصول اطلاعات بیشتری کسب کنند، در حالی که 62 درصد از آنها با موتور جستجو مشورت می کنند.

با این گفته، اکثر متخصصان سئو سایت این روزها ممکن است از رفتن به سال 2023 عقب بمانند، زیرا تاکتیک هایی که چند سال پیش کارآمد هستند، چندان موثر نیستند. مهم است که با پیروی از بهترین شیوه های به روز سئو، در مورد موثرترین تکنیک های ارگانیک SEO B2B به روز بمانید.

برخی هنوز به شیوه‌های قدیمی فکر می‌کنند و ناآگاهانه درگیر تاکتیک‌های ناکارآمدی مانند پر کردن کلمات کلیدی و نوشتن برای روبات‌ها می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که استراتژی محتوای سئو شما بر روی نقاط دردسر مشتری ایده آل شما تمرکز دارد، نه چک لیست سئوی درون صفحه.

اگر پست وبلاگ ستونی شما در واقع بینش هایی را در اختیار خواننده قرار می دهد، به احتمال زیاد روی دکمه تماس برای اقدام شما کلیک می کند.

نه تنها استراتژی‌های جدید و مؤثرتر سئو و مؤثرترین تکنیک‌های سئو هر روز ایجاد می‌شوند، بلکه موتورهای جستجو نیز به همان اندازه در حال تغییر هستند. غول جستجو مانند گوگل نه تنها در تلاش است تا یک تجربه جستجوی دقیق تر و مفیدتر ایجاد کند ، بلکه همیشه در تلاش است تا سایت هایی را که سعی در بازی با سیستم دارند، از بین ببرد.

حقیقت این است که داده های ساختار یافته و محتوای سایت با کیفیت بالا از این پس برنده بازی جستجوی ارگانیک  خواهند بود . با این حال، این بدان معنا نیست که ما می توانیم تکنیک بهینه سازی موتور جستجوی گوگل را فراموش کنیم . همانطور که تلاش‌های خود را روی این پست وبلاگ متمرکز می‌کنیم که نمایه‌سازی مطلوبی داشته باشد و در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) نمایش داده شود ، باید به خاطر داشته باشیم که بازاریابان دیگر نیز همین کار را انجام می‌دهند.

90٪ از جستجوگران قبل از شروع جستجوی خود، تصمیم خود را در مورد نام تجاری نامگذاری نکرده اند.

وقتی صحبت از استراتژی سئو داخلی و تکنیک های پیشرفته سئو می شود، آخرین جزئیات مهم است . HubSpot یک کتاب بازی واقعا عالی SEO را برای سال 2019 و فراتر از آن منتشر کرد که ارزش خواندن دارد. همچنین، ما می‌خواهیم مطمئن باشیم که سهواً کاری را انجام نمی‌دهیم که باعث شود موتورهای جستجو بهینه‌سازی محتوای عالی ما را کاهش دهند . به عبارت دیگر، بهینه سازی بر روی صفحه جراحی موثرترین تکنیک سئو است که می تواند تفاوت بین این که کدام صفحه به طور ارگانیک در رتبه 3 برتر در مقابل پایین صفحه یک قرار می گیرد، ایجاد کند.

لیست زیر موثرترین تکنیک های سئوی ارگانیک برای افزایش ترافیک وب سایت شما در سال 2023 را نشان می دهد.

1. استراتژی محتوای شخصی محور را اصلاح کنید

تکنیک‌های پیام‌رسانی جراحی در برنامه محتوای ارگانیک شما به شما می‌آموزد که چگونه اثربخشی استراتژی سئو B2B خود را برای وب سایت خود افزایش دهید. تمام  استراتژی‌های فعلی سئوی ارگانیک در آژانس‌های بازاریابی بر اساس این ایده است که شما با محتوای جدیدی شروع می‌کنید که مردم مایل به خواندن آن هستند. نمودار زیر چارچوب سفر خریدار مقیاس‌پذیر را نشان می‌دهد که به اندازه کافی برای بهینه‌سازی محتوا در طول فرآیند فروش شما قابل اجرا است تا بتوانید با راهنمایی‌های روشنگر درباره نحوه اصلاح پیام‌های خود در طول سفر خریدار کنار بروید.

در زیر اهمیت حیاتی اصلاح پیام‌های برند و آگاهی از برند و موقعیت‌یابی با استفاده از تکنیک‌های سئو در طول سفر خریدار نشان داده می‌شود:

 • با انواع محتوای موجود مبتنی بر شخصیت و مرتبط با علایق آنها، به مشتریان هدف خود برسید
 • محتوا را برای افزایش ترافیک وب سایت و سرنخ ها از طریق محتوای سایت با کیفیت بالا و جذاب بهینه کنید
 • با محتوای بهینه سازی شده که متناسب با مخاطبان شما است، رتبه بندی سئو را افزایش دهید و بالعکس
 • با برون سپاری تکنیک سئو B2B خود به متخصصان محتوای شخصی محور، در زمان و هزینه صرفه جویی کنید.

ما می دانیم که این یک رویکرد crawl, walk run است، به همین دلیل است که می خواهیم بر موثرترین تکنیک های سئو و آگاهی از برند و ذکر نام تجاری تاکید کنیم که هدف نهایی شما باید این باشد که پیام های وب سایت واقعی خود را داشته باشید که نام تجاری تغییر کند. مکان کاربر، مرحله چرخه حیات، مرحله هدایت، منبع ارجاع، نوع دستگاه یا هر بخش CRM.

روزهایی که می‌توانستید موتورهای جستجوی گوگل را با استفاده از بهترین روش‌های سئو که شبیه کلمات کلیدی، ساخت لینک، یا استفاده بیش از حد از لینک‌های داخلی در صفحات فرود و لینک‌های خارجی و قطعه‌های برجسته به سایت شما هستند، فریب دهید، گذشته است . داشتن محتوای بسیار ارزشمند بخش مهمی از تکنیک های سئوی شما است. استراتژی سئو B2B می‌تواند به افزایش ترافیک، بهبود مستمر استراتژی تست بهینه‌سازی نرخ تبدیل شما و در نهایت افزایش درآمد بالا کمک کند.

وقتی محتوای ارزشمندی ایجاد می کنید، مهم است که بدانید برای چه کسی می نویسید. دانستن اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند و شکاف های کلیدی مرتبط به شما این امکان را می دهد که آنها را بهتر درک کنید و محتوای شخصیت محوری ایجاد کنید که به آن علاقه مند شوند. علاوه بر این، قطعه های برجسته، محتوای بهینه شده و متن لنگر اکنون می توانند شخصی و بخش بندی شوند، که واقعاً می تواند سرنخ ها و تبدیل های شما افزایش یابد .

به عنوان یک بازاریاب، اگر با تحقیق، توسعه، و انتشار انواع محتوا بر روی قطعه‌های برجسته که برای افرادی که می‌خواهید به آنها دسترسی داشته باشید با ارزش هستند، شروع کنید، بقیه این تکنیک‌های پیشرفته بهینه‌سازی موتور جستجو که کار می‌کنند، تنها راه‌هایی برای کمک به دسترسی به آن محتوا هستند. مشتریان شما

به طور متوسط، پست هایی که رتبه اول را در کنسول جستجوی گوگل و رتبه بندی مغز گوگل ایمن می کنند و حفظ می کنند ، حداقل دارای تعداد کلمات 3000 کلمه هستند یا غنی از چند رسانه ای قابل اشتراک گذاری مانند نمودارها، آمار، نقل قول ها، ویدئوها و قابل دانلود هستند. محتوا سئوی ارگانیک را بهبود می بخشد. اگرچه ممکن است فکر نکنید قرار دادن یک ویدیوی مرتبط از یوتیوب در پست وبلاگ شما ارزش افزوده ای دارد، اما در واقع یکی از بزرگترین تأثیرات در افزایش زمان اقامت است. در مورد آن فکر کنید، اگر شخصی یک ویدیوی پنج دقیقه ای را در سایت شما تماشا کند ، معیارهای سئوی صفحه شما تا حد زیادی افزایش می یابد.

زیبایی صرف زمان بیشتر برای تحقیق کلمه کلیدی هدف این است که شما همچنین شروع به بررسی تکنیک های PPC در مقابل SEO می کنید و متوجه می شوید که با رتبه بالاتر، هزینه های PPC شما کاهش می یابد. تغییر صفحه اول به چیزی بیش از تحقیق در مورد کلمات کلیدی نیاز دارد (که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.) تلاش برای درک واقعی مشتریان بالقوه شما و دانستن اینکه چه نوع اطلاعاتی ممکن است آنها را به وب سایت شما و در رابطه با تجارت شما بکشاند نیاز دارد.

کیفیت محتوا (Content Quality) در مقابل کمیت محتوا (Content Quantity)

2. از کلمات کلیدی با هدف بالا استفاده کنید

روزهای انتخاب کلمه کلیدی هدف مناسب بدون توجه به هدف کنسول جستجوی گوگل و پر کردن صفحه پر از آن گذشته است، به نظر می رسد بیش از یک دهه پیش باشد. اول از همه، این نوع نوشتار برای جذب ترافیک وب سایت مخاطب هدف یا وبلاگ نویسی مهمان به تکه های ویژه وب سایت شما و تبدیل مشتریان بالقوه پس از رسیدن به تجربه صفحه شما، کار زیادی انجام نمی دهد .

برای بینندگان وب سایت کاملاً واضح است که مقاله یا وبلاگ برای بازاریابی موتور جستجوی گوگل به جای یک انسان نوشته شده باشد. اکثر مردم فکر می‌کنند که کلمه کلیدی با هدف بالا و کلمه کلیدی دم بلند به معنای عبارات جستجوی سر است، در حالی که در واقع بسیاری از کلمات کلیدی دم بلند دارای هدف تجاری بسیار بالایی به دلیل جزئیات رقابتی هستند،

به عنوان مثال، وقتی عبارات کلیدی که شامل حروف اضافه مانند “بهترین” یا “خرید” هستند، اغلب حجم جستجوی کمی دارند، اما نرخ CPC بالایی دارند. روش دریافت نرخ CPC به شما می‌گوید که شرکت‌هایی که استراتژی سئو را می‌دانند، و پولی را برای تبلیغات می‌ریزند، در حال یافتن ترافیک روی عبارات کلیدی هستند که هدف تجاری یا قصد معامله هستند. تحقیقات طولانی مدت کلمات کلیدی که ماه ها پیش انجام دادید صراحتاً قدیمی است. شما باید از تکنیک های سئو استفاده کنید و سعی کنید شکاف های کلمات کلیدی را در طول سفر خریدار خود به صورت ماهانه شناسایی کنید.

پر کردن وب‌سایت‌های پر از کلمات کلیدی و استفاده نکردن از تکنیک‌های سئوی معتبر راهی عالی برای بازدیدکنندگان است که فوراً سایت جدید شما را ترک کنند، زیرا صراحتاً عدم  دانش سئو را نشان می‌دهد و تأکید می‌کند که متأسفانه شما برای ربات‌های خزنده می‌نویسید، که سئوی ارگانیک را بهبود می‌بخشند، نه انسان‌ها. که با شخصیت های خریدار شما هماهنگ هستند . اگر این همه زمان، تلاش و انرژی اتلاف وقت باشد، این در واقع می‌تواند آسیب‌های بسیار بیشتری نسبت به سود داشته باشد. غالباً رتبه بندی کلمات کلیدی دم بلند با جراحی به عنوان پرکننده در نظر گرفته نمی شود زیرا آنها در یک جمله با هدف آسان خواندن ترکیب می شوند . صفحه اول را می توان با نرخ پرش بسیار بالا اندازه گیری کرد.

دوم، موتورهای جستجو هوشمندتر می شوند و ممکن است آن نوع رفتار را جریمه کنند. این بدان معنا نیست که ما باید تحقیقات کلمات کلیدی مناسب را نادیده بگیریم، آنها همچنان یک استراتژی محتوای معتبر در بالای قیف شما برای افزایش ترافیک وب سایت شرکت شما هستند و یکی از موفق ترین فناوری های سئوی پیشرفته و موثر ارگانیک در قطعه های برجسته  و به عنوان تا زمانی که گوگل برای محتوای معتبر ارزش قائل است 😉

دقیقا برعکس. ما باید کمی عمیق تر در مورد آنها فکر کنیم. این زمان ایده آلی است که همیشه در حال تغییر است برای عقب نشینی، استفاده از تکنیک های جدید سئو، و همسو کردن استراتژی بازاریابی محتوای جدید خود با استراتژی کلمات کلیدی خود با تغییر از کلمات کلیدی به دسته های موضوعی از آنجایی که حجم جستجوی افراد در چند سال گذشته تغییر کرده است. به تغییر در رفتارهای خرید.

این تغییرات در رفتار جستجو تأثیر قابل‌توجهی بر روشی دارد که شرکت شما باید محتوای موجود مبتنی بر شخصیت ایجاد کند تا مشتریان ایده‌آل شما را به سرنخ‌های واجد شرایط بازاریابی تبدیل کند. به عنوان مثال، از آنجایی که با افزایش استفاده از نقطه اکو آمازون در خانه ها و ادارات، جستجوهای مهم با قابلیت صوتی صفحه رایج تر می شوند، اگر می خواهید به رشد ترافیک ادامه دهید، ماهیت استراتژی سئوی صفحه شما باید تغییر کند تا منطقی باشد .

بررسی کلمات کلیدی برای سئو

در زیر مزایای عظیم تکنیک‌های SEO مورد استفاده در تحقیقات کلمات کلیدی برای استفاده از کلمات کلیدی با هدف بالا و ترکیب کلمات کلیدی طولانی را نشان می‌دهد:

 • با هدف قرار دادن کاربرانی که از قبل به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند، ترافیک وبلاگ ارگانیک را افزایش دهید.
 • دشواری کلمه کلیدی با هدف بالا و عبارات مرتبط با صنعت، محصول یا خدمات خود را شناسایی کنید.
 • محتوایی بسازید که با مخاطبان شما طنین انداز شود و مرورگرها را به خریداران تبدیل کند.
 • با همسو کردن محتوای جدید خود با هدف کاربر و عامل کاربر ، ROI را در کمپین های بازاریابی خود افزایش دهید

استفاده از کلمات کلیدی LSI می تواند تاثیر قابل توجهی بر رتبه بندی شما داشته باشد . در درجه اول، موتورهای جستجو که از کلمات کلیدی LSI در پست وبلاگ شما استفاده می کنند ، حیاتی وب هستند و قطعه های برجسته ای هستند که به موتورهای جستجوی گوگل و گوگل کمک می کنند تا مغز و تبلیغات گوگل را رتبه بندی کنند که عبارات آنها عبارات مفهومی مرتبط هستند که زمینه را برای ماهیت پست های وبلاگ شما فراهم می کند، فراتر از آن منطقی است . مجموعه متن لنگر صفحه اصلی شما که در مقالات شما استفاده می شود. تصویر زیر نمونه‌های کلیدواژه دم بلند مرتبط را نشان می‌دهد.

رتبه بندی برای کلمات کلیدی بسیار مهم است، اما ما باید مطمئن شویم که برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می کنیم. برای تعیین هدف جستجوی کلمه کلیدی، کمی تحقیقات بیشتری لازم است. فقط به این دلیل که یک کلمه یا عبارت خاص ترافیک جستجوی زیادی را نشان می دهد به این معنی نیست که کاربرانی که آن عبارت را جستجو می کنند به آنچه ما ارائه می دهیم علاقه مند هستند.

با استفاده مناسب از کلمات کلیدی LSI، تیم های بازاریابی محتوای موجود شما قادر خواهند بود:

 • هدف قرار دادن کلمات کلیدی با هدف بالا در محتوای قیف صفحه ستون موتور جستجو که حول هدف مورد نظر متمرکز شده است.
 • با رتبه بندی کلمات کلیدی دم بلند مناسب در هر مرحله از سفر خریدار، به مشتریان احتمالی بیشتری دست پیدا کنید.
 • دید وب سایت خود را با محتوای ستون محور که به طور مناسب هدف کاربر را هدف قرار می دهد، افزایش دهید.
 • ترافیک را افزایش دهید و گوگل تبدیل فرم های سرنخ را با یک استراتژی موثر در تحقیق کلمه کلیدی مشاهده می کند.

به خاطر داشته باشید، نوشتن برای بینندگان مهم است و نه فقط برای موتورهای جستجو. پر کردن کلمات کلیدی بسیار بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد، از جمله بر نرخ پرش شما . هر صفحه باید یک عبارت متمرکز داشته باشد، که گوگل آن را می بیند، تا حد زیادی به برنامه ریزی خوشه های موضوعی شما کمک می کند که در بخش زیر در زیر پوشش داده شده است.

ترافیک به مشتریان جدید تبدیل نمی شود؟

ما می‌توانیم به تبدیل تعداد بیشتری از ترافیک وب‌سایت شرکت‌های شما به فرم‌های ارسالی مناسب‌تر کمک کنیم.تعاملات سئو B2B ما بر اساس کیفیت سرنخ‌هایی که از ترافیک ارگانیک به دست می‌آیند قضاوت می‌شوند، نه فقط رتبه‌بندی شما. بیایید با هم صحبت کنیم و ببینیم که چگونه می توانیم ترافیک وب سایت شما را افزایش دهیم تا سرنخ های جدید خالص شما از SEO را هر ماه افزایش دهیم.

  3. خوشه های موضوعی اهرمی

خوشه های محتوای جدید سئو چیست؟ خوشه موضوعات محتوای جدید ، گروهی از محتوای مرتبط است که همگی حول یک موضوع خاص متمرکز می شوند. ایده این است که هر صفحه حول یک کلمه کلیدی هدف گوگل با هدف جستجوی مناسب نوشته شود

خوشه‌های محتوا راهی عالی برای کمک به Google برای درک چگونگی تکمیل و همچنین ترسیم محتوای شما هستند. با پیروی از این نکات، به خوبی در راه ایجاد یک خوشه محتوای موفق از خود خواهید بود، که یکی از مهم ترین و آزمایش شده ترین موارد برای بهبود تاکتیک های سئوی ارگانیک است.

این تلاش‌ها که به شدت بر تحقیقات کلمات کلیدی متکی هستند، همچنین به مشخص کردن محتوای همپوشانی که ممکن است با یک موضوع مرتبط باشد (مثلاً بازاریابی B2B) کمک می‌کند، اما اینها ممکن است پست‌های ستون جداگانه‌ای باشند که به بخش‌های مختلف قیف بازاریابی دیجیتال شما حمله می‌کنند . نوشتن یک پست ستونی حول عبارات رقابتی با هدف تجاری بالا، در هنگام پیام رسانی، وضعیت متفاوتی دارد.

گوگل به جای جستجوی فقط در صفحات برای کلمه کلیدی متمرکز از نظر معنایی مرتبط با موضوع پست وبلاگ خاص شما، اکنون به دنبال مترادف ها، تغییرات و موضوعات پیوند داخلی پاسخ به سوالات رایج است. در نتیجه، خوشه‌های موضوعی در استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جستجوی ارگانیک و پیوندهای داخلی اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. به همین دلیل است که سئوکاران باهوش هر ماه ساعت‌ها را صرف اصلاح محتوای پست ستونی، چند رسانه‌ای، ویدیوها، نمودارها، آمار و نقل قول‌ها با تکنیک‌های مختلف می‌کنند تا به طور مستمر تجربه کاربر را بهبود بخشند.

همچنین، به انواع محتوایی که رتبه بندی می شوند نگاه کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال یک عبارت برتر هستید، به جای صفحه ای برای پر کردن یک فرم یا خرید چیزی، انتظار دارید یک محتوای معتبر پیدا کنید.

تمام محتوای مجموعه موضوعات محتوا باید باکیفیت باشد و پیوندهای داخلی  و خارجی را به یکدیگر اضافه کند. این نه تنها به گوگل کمک می کند تا بفهمد وب سایت شما در مورد چیست، بلکه به خوانندگان شما نیز کمک می کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد یک موضوع خاص ارائه دهند. وقتی به درستی انجام شود، خوشه های محتوا می توانند ابزار قدرتمندی برای افزایش سئو و هدایت ترافیک به وب سایت شما باشند.

اگر فقط برای خوشه‌ها و موضوعات محتوا بهینه‌سازی می‌کنید، ممکن است ترافیک ارزشمندی را از دست بدهید. برای اطمینان از اینکه هیچ فرصتی را از دست نمی دهید، روش SEO ارگانیک بهینه سازی برای کلمات کلیدی خاص را نیز در نظر می گیرد. به این ترتیب، می توانید بازدیدکنندگان هدفمند بیشتری را که احتمال بیشتری برای تبدیل دارند جذب کنید.

خوشه های موضوعی

 • استفاده مناسب از کلاسترهای موضوعات سئو و پیوندهای داخلی می تواند به شما کمک کند تا مزایای کلیدی سئو زیر را به دست آورید :
 • با استفاده از خوشه های موضوعات محتوا برای تسلط بر رتبه بندی ارگانیک صنعت خود، مزیت ناعادلانه ای نسبت به رقابت به دست آورید.
 • از طریق نرخ کلیک بیشتر و ترافیک جستجو، بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید.
 • توزیع ارزش لینک و پیوند داخلی که از طریق کمپین های لینک سازی انباشته شده است به سایر صفحات داخلی مرتبط شما.
 • با محتوای بهینه‌سازی شده و مرتبط که Google دوست دارد و همچنین اعتبار دامنه را افزایش می‌دهد، از درهم‌کاری‌ها متمایز شوید.
 • صرفه جویی در زمان و انرژی ایجاد ده ها قطعه محتوا که همگی به هدف یکسانی یعنی هدایت ترافیک به سایت شما می رسند.

در مورد سئو و محتوا از کجا باید شروع کرد؟

دسته‌های موضوعی همراه با تحقیق کلیدواژه جراحی راهی برای سازماندهی محتوای شما است به طوری که هر موضوع به وضوح تعریف شده و به یک موضوع اصلی مرتبط است. این می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند، و همچنین می تواند خواندن را برای خوانندگان آسان کند تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. علاوه بر این، با توجه به اینکه می‌توانید موضوعی در مورد بازاریابی B2B داشته باشید و یک پست ستونی کاملاً متفاوت ارائه دهید، این کمک می‌کند تا خطوط متنی را در محتوای خود ایجاد کنید، بر اساس اینکه گوگل «نیت» کلمه کلیدی تمرکز را برای هر صفحه یا پست مربوطه می‌خواهد.

تحقیق خود را انجام دهید: اولین قدم این است که تحقیقات خود را انجام دهید و موضوعاتی را که می خواهید درباره آن بنویسید شناسایی کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، می‌توانید ایده‌هایی را برای محتوایی که در هر خوشه قرار می‌گیرد، ایده بگیرید.

ایجاد محتوای باکیفیت: گام بعدی ایجاد محتوای با کیفیت بالا و مرتبط با موضوع شما است. این محتوا باید به خوبی نوشته، آموزنده و جذاب باشد. به یاد داشته باشید، هدف این است که خود را به عنوان یک متخصص سئو در مورد موضوع قرار دهید، بنابراین مطمئن شوید که محتوای شما منعکس کننده آن موضوع است.

محتوای خود را تبلیغ کنید: هنگامی که محتوای خود را ایجاد کردید، زمان تبلیغ آن فرا رسیده است! آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، آن را به لیست آدرس ایمیل خود بفرستید، و هر کاری که می توانید برای اطلاع رسانی انجام دهید. هرچه افراد بیشتری محتوای شما را ببینند، شانس بیشتری برای جذب ترافیک به وب سایت خود خواهید داشت.

برای شروع کار با خوشه های موضوعی، ابتدا یک موضوع اصلی برای وب سایت یا وبلاگ خود انتخاب کنید. سپس، تکه‌هایی از محتوا را ایجاد کنید که بر موضوعات خاصی در آن موضوع تمرکز دارند. مطمئن شوید که این قطعات محتوا را به صورت داخلی به یکدیگر پیوند داده اید، تا خوانندگان بتوانند به راحتی از یکی به دیگری پیمایش کنند. با جابه‌جایی از کلمات کلیدی به سمت خوشه‌های موضوعی ، می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های سئو به بهبود سئوی وب‌سایت و تجربه کاربری برای خوانندگان خود کمک کنید.

خوشه های موضوعی بخش مهمی از تکنیک های سئو هستند و می توانند راهی عالی برای کمک به گوگل برای درک محتوای شما باشند. با ایجاد خوشه‌هایی پیرامون موضوعات خاص، فهرست‌بندی صفحات جدید و رتبه‌بندی بالاتر آن‌ها در صفحه نتیجه جستجوی خاص و انتشار محتوا را برای Google آسان‌تر می‌کنید . اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید یا برای شروع به کمک نیاز دارید، تیم کارشناسان ما اینجا هستند تا در تحقیقات کلمات کلیدی هدف کمک کنند تا موثرترین دسته‌های موضوعات سئو را بایستند. به ما اطلاع دهید که چگونه می‌توانیم برای ایجاد یک استراتژی محتوا با شما شریک شویم که سئوی ارگانیک و رتبه‌بندی و دیده شدن وب‌سایت شما را به صورت آنلاین بهبود می‌بخشد.

4. انواع نشانه گذاری طرحواره اهرمی

نشانه گذاری طرحواره به سادگی نوعی کد است که به گوگل و بینگ کمک می کند تا محتوای وب سایت شما را درک کنند و محتوای شما برای بازدیدکنندگان وب سایت چه معنایی دارد. این همچنین به بهبود ظاهر صفحات نتایج جستجو کمک می کند . گوگل یک گالری منبع آنلاین دارد به نام: جستجوی گالری و نتایج غنی . کد شما را می توان در validator.schema.org تست کرد .

نشانه گذاری طرحواره چیست؟

نشانه گذاری طرحواره نوعی ریزداده است که می تواند به وب سایت اضافه شود تا بهینه سازی موتور جستجوی آن بهبود یابد. سه نوع طرحواره اصلی وجود دارد: میکروفرمت‌ها، RDFa و JSON-LD. میکروفرمت‌ها قدیمی‌ترین و پشتیبانی‌شده‌ترین نوع نشانه‌گذاری‌های طرحواره هستند.

آنها از تگ های کد HTML ساده برای علامت گذاری داده ها استفاده می کنند و توسط همه موتورهای جستجوی اصلی پشتیبانی می شوند. RDFa نوع پیشرفته تری از طرحواره است که از ویژگی های XML برای علامت گذاری داده ها استفاده می کند. این توسط اکثر موتورهای جستجوی اصلی پشتیبانی می شود، اما به خوبی میکروفرمت ها پشتیبانی نمی شود.

اسکیما

طرحواره JSON چیست؟

JSON-LD جدیدترین نوع نشانه گذاری طرحواره است. JSON Schema مشخصاتی برای ساختارهای داده مبتنی بر JSON است. چندین نوع مختلف از آبجکت‌های JSON را تعریف می‌کند و مشخص می‌کند که هر نوع چگونه باید ساختار داده شود . ابتدایی ترین نوع شیء است که از مجموعه ای از جفت های نام-مقدار تشکیل شده است.

هر نام مربوط به یک قطعه داده است، و هر مقدار می تواند هر نوع داده JSON معتبر، از جمله شی دیگری باشد. انواع دیگر عبارتند از آرایه ها که لیست های مرتب شده ای از مقادیر هستند. رشته ها که دنباله ای از کاراکترها هستند. و اعداد که مقادیر عددی هستند. JSON Schema همچنین از مقادیر null پشتیبانی می کند که نشان دهنده داده های گم شده یا ناشناخته است. طرحواره JSON با تعیین انواع داده‌هایی که می‌توانند در یک شی JSON ذخیره شوند، کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که داده‌ها به‌طور پیوسته ساختار یافته هستند و پردازش آنها آسان است. در زیر یک اسکرین شات وجود دارد که طرحواره سؤالات متداول ما را نشان می دهد که به صورت ارگانیک نمایش داده می شود.

انواع مختلف طرحواره چیست؟

 • طرح محصول (برای سایت های تجارت الکترونیک)
 • طرح مقاله (برای پست های وبلاگ و صفحه فرود ستون)
 • طرح واره سازمان (شامل مکان، آدرس، لینک های داخلی، لینک های خراب و غیره)
 • اقدام جستجو (فهرست های ناشر یا سایت های تجارت الکترونیک)
 • طرح سؤالات متداول (پاسخ به سؤالات رایج درست در صفحه نتایج)
 • طرح رویداد (رویدادهای حضوری، کنفرانس ها، وبینارها، کنسرت ها)

با افزودن نشانه‌گذاری طرحواره به سایت خود، می‌توانید تکنیک‌های سئوی خود را بهبود بخشید و یافتن اطلاعات مورد نظر را برای افراد آسان‌تر کنید. انواع مختلفی از نشانه گذاری طرحواره وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. اسکرین شات زیر نشان می دهد که چگونه یکی از پست های وبلاگ ما در حال حاضر رتبه 1 را دارد و از نوع طرح “بخش” برای نمایش پرسش ها و پاسخ های مرتبط استفاده می کند. این با افزایش احتمال اینکه کاربر احتمالی روی پست ما کلیک کند، نرخ کلیک ما را افزایش داده است.

کجا نشانه گذاری طرحواره را در وب سایت خود قرار دهم؟

نشانه گذاری طرحواره کدی است که می تواند به وب سایت شما اضافه شود تا به الگوریتم های جستجو کمک کند تا محتوای شما را درک کنند. این تلاش‌ها تا حد زیادی به ایمن کردن قطعه‌های برجسته‌تر کمک می‌کنند. در صورت استفاده صحیح، نشانه گذاری طرحواره می تواند نرخ کلیک و ترافیک صفحه وب سایت ارگانیک شما را بهبود بخشد. راه های مختلفی برای استفاده از انواع طرحواره وجود دارد، از جمله افزودن آنها به پست وبلاگ، صفحات محصول و لیست رویدادها.

همچنین می‌توانید از نشانه‌گذاری طرحواره برای بهبود ظاهر فهرست‌های خود در نتایج جستجو با افزودن تصاویر Google ، رتبه‌بندی ستاره‌ها و سایر اطلاعات مرتبط استفاده کنید. در حالی که نشانه گذاری طرحواره تضمینی برای رتبه بندی بالاتر نیست، این یک تکنیک ارزشمند SEO است که می تواند به وب سایت شما در نتایج جستجو کمک کند.

برای مثال، طرح محصول می‌تواند به افراد کمک کند اطلاعاتی درباره صفحات محصول در سایت شما پیدا کنند ، در حالی که طرح رویداد می‌تواند به افراد کمک کند اطلاعات مربوط به رویدادهایی را که شما میزبانی می‌کنید پیدا کنند. با افزودن انواع طرحواره های مناسب به وب سایت خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که معماری سایت شما توسط افرادی که به دنبال اطلاعاتی هستند که کلیه حقوق محفوظ است، آسان تر پیدا می شود .

چگونه یک طرح وب سایت را تست کنم؟

چند تلاش عملی SEO در صفحه وجود دارد که می توانید برای ایجاد یا آزمایش نشانه گذاری طرحواره وب سایت خود استفاده کنید. اولین مورد استفاده از ابزار تست داده های ساخت یافته گوگل است . این ابزار گزارشی از هرگونه خطا یا اخطار در نشانه گذاری به شما می دهد.

دومین تکنیک سئو استفاده از تست نتایج غنی است . این تست به شما نشان می دهد که چگونه وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر می شود و اگر طرحواره شما معتبر باشد، به عنوان نتایج غنی نشان داده می شود.

در نهایت، می توانید از ابزار Schema Markup Tester برای بررسی اعتبار نشانه گذاری خود استفاده کنید. این ابزار در صورت وجود هر گونه مشکل در نشانه گذاری شما یک گزارش خطا به شما می دهد.

با استفاده از این تکنیک های پیشرفته سئوی پایین دستی ، می توانید اطمینان حاصل کنید که طرحواره وب سایت شما معتبر است و باعث بهبود دید موتور جستجوی وب سایت شما می شود. ابزار تست نشانه گذاری طرحواره یک تکنیک سئو قدرتمند است که می تواند به شما در بهبود رتبه وب سایت در موتور جستجو کمک کند.

ابزار تست طرحواره به شما این امکان را می دهد که کد وب سایت خود را از نظر خطاها و مشکلات احتمالی آزمایش کنید و سپس گزارشی ارائه می دهد که جزئیات مشکلات پیدا شده را به شما ارائه می دهد. از این گزارش می توان برای کمک به رفع صفحات خطا در وب سایت خود و بهبود رتبه بندی ارگانیک وب سایت خود استفاده کرد . ابزار تستر نشانه گذاری طرحواره یک ابزار ضروری SEO است که باید توسط همه صاحبان وب سایت استفاده شود.

5. تست عناوین و توضیحات متا وب سایت

با کمی فکر و تلاش می توانید اطمینان حاصل کنید که عناوین و توضیحات متا تگ شما که به عنوان تگ توضیحات نیز نامیده می شوند موثر هستند و به جذب خوانندگان به وب سایت شما کمک می کنند. هر متخصص سئو B2B خوب می‌داند که تست فعال عناوین صفحات وب، تگ‌های توضیحات و متا تگ‌های ساخته شده حول کلمات کلیدی با هدف تجاری، اجزای کلیدی برای هر چارچوب بهینه‌سازی نرخ کلیک هستند.

همانطور که هر متخصص سئوی پیشرفته می داند، تگ های عنوان یکی از مهم ترین عناصر بهینه سازی در صفحه هستند. آنها نه تنها به شناسایی موضوع یک صفحه کمک می کنند، بلکه در تعیین رتبه آن در نتایج جستجو نیز نقش دارند. به همین دلیل، آزمایش و تغییر مداوم برچسب‌های عنوان به منظور بهبود نرخ کلیک ارگانیک مهم است. تعدادی تکنیک وجود دارد که می توان برای این کار استفاده کرد، مانند تست A/B و تحقیق کلمات کلیدی.

برچسب‌های عنوان و سایر تگ‌های alt یک عامل رتبه‌بندی اصلی در تعیین CTR یا نرخ کلیک شما هستند، اما متاسفانه تعداد کمی از آنها هر ماه فعالانه در چارچوب‌های تست برچسب عنوان شرکت می‌کنند. این یکی از ده ها تکنیک بهینه سازی موتور جستجو است . تفاوت بین 3 سایت برتر و سایت شما در این است که آن متخصصان سئو هر هفته ساعات زیادی را برای اصلاح صفحات هدف خود اختصاص می دهند تا تجربه درون صفحه را بهبود بخشند.

این همان چیزی است که حرفه ای ها را از آمپرمترها جدا می کند و برای تلاش های اساسی که به ترکیب استراتژی و رویکرد کلی SEO شما کمک می کند، زمان اختصاص می دهد. با تغییر مداوم و بهبود تگ‌های عنوان و متا تگ‌ها، سئوکاران فعال می‌توانند اطمینان حاصل کنند که صفحات جدیدشان بیشترین ترافیک ممکن را دریافت می‌کنند.

اگرچه ممکن است جزییات کوچکی به نظر برسند، اما این عناصر نقش مهمی در تعیین اینکه آیا جستجوگر به وب‌سایت شما مراجعه می‌کند یا خیر، بازی می‌کند. خوشبختانه، چند تکنیک ساده سئو داخلی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای بهبود مستمر برچسب‌های عنوان و نرخ کلیک ارگانیک خود استفاده کنید.

ابتدا مطمئن شوید که تگ‌های عنوان شما با محتوای صفحه مرتبط هستند. وقتی صحبت از برچسب‌های عنوان می‌شود، ارتباط کلیدی است. اگر تگ عنوان شما به طور دقیق محتوای صفحه را منعکس نمی کند، این احتمال وجود دارد که جستجوگران روی آن کلیک کرده و سپس به سرعت به SERP بازگردند.

دوم، از عناوین غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید که به طور دقیق محتوای صفحه را توصیف کنند. این نه تنها به بهبود رتبه سئو شما کمک می کند، بلکه به افزایش CTR شما نیز کمک می کند. در نهایت، عناوین خود را کوتاه و دقیق نگه دارید. عناوین طولانی تر ممکن است توصیفی تر باشند، اما به احتمال زیاد در SERP قطع می شوند، که می تواند به CTR شما آسیب برساند.

متا تگ ها برای سئو

برخی از مزایای کلیدی تست فعالانه عنوان صفحه و توضیحات متا در زیر ذکر شده است:

 • با بهبود رتبه بندی ارگانیک وب سایت خود، ترافیک وب را افزایش دهید.
 • از طریق عناوین خوش نوشته و غنی از کلمات کلیدی و توضیحات متا، سرنخ ها و مشتریان بیشتری را جذب کنید.
 • با بهبود نرخ کلیک و تبدیل وب سایت، ROI سرمایه گذاری در سئوی خود را به حداکثر برسانید .

یک عنوان و توضیحات متا که به خوبی ساخته شده باشد می تواند در هدایت ترافیک سایت ارگانیک به سایت شما تفاوت ایجاد کند. بنابراین، اگر به دنبال تقویت وب سایت خود هستید، حتماً به این دو عنصر مهم توجه بیشتری داشته باشید.

توجه داشته باشید که عنوان دارای محدودیت کاراکتر 70 و برچسب های توضیحات دارای محدودیت 150 کاراکتر هستند.

بهینه سازی توضیحات متای صفحه

هنگامی که محتوای مناسب و کلمات کلیدی مناسب را در اختیار داشتید، زمان آن فرا رسیده است که مطمئن شوید هیچ چیز مانع از کشف کار ما توسط یک موتور جستجو نمی شود. در حالی که روزهای پر کردن عناوین صفحات و توضیحات متا با کلمات کلیدی به پایان رسیده است، هنوز برچسب گذاری مناسب محتوا برای نمایه سازی مناسب ضروری است.

توضیحات متا یک متا تگ است که به عنوان یک خلاصه 150 کاراکتری عمل می‌کند و محتوای یک صفحه وب را خلاصه می‌کند تا کاربران بدانند محتوای شما تا چه حد با آنچه به دنبال آن هستند مرتبط است.

در حالی که این ممکن است بدیهی و اساسی به نظر برسد، اغلب اینها به طور خودکار توسط کارکنانی که به دنبال حرکت به کار بعدی هستند تولید می‌شوند و شکافی برای بهینه‌سازی برای تبدیل‌های ارگانیک بهینه باقی می‌گذارند . این یک فرصت حیاتی برای ارائه خلاصه ای مرتبط از محتوای شما به موتورهای جستجو است.

6. فشرده سازی تصاویر وب سایت

عدم ارائه ابرداده کافی برای تصاویر مکان دیگری است که در آن بازاریابان نمی توانند بیشترین بهره را از محتوای خود ببرند. استفاده از تصاویر با فرمت «نسل بعدی»، مانند LPG2000 یا WEBP، ایده آل است و توسط ابزار آنلاین Google Pages Speed ​​Insights توصیه می شود و حیاتی وب شما را افزایش می دهد. این بدان معنی است که تصاویر دارای برچسب کافی را می توان از طریق جستجوی تصویر یافت و به رتبه بندی کلی سطح صفحه در جستارهای جستجوی متنی اضافه کرد .

کلمه کلیدی شما می تواند در نام سئوی تصویر شما و همچنین متن جایگزین و عنوان گنجانده شود. فقط مراقب باشید که از تصاویر مرتبط استفاده کنید و در تگ های alt تصویر خود به پر کردن کلمات کلیدی متوسل نشوید.

اندازه یکی دیگر از عوامل مهم رتبه بندی است که باید در نظر گرفته شود. تصاویری که بیش از حد بزرگ هستند زمان بارگذاری صفحه شما را کاهش می دهند، در حالی که تصاویر بسیار کوچک پیکسلی و بی کیفیت به نظر می رسند. سعی کنید تعادلی بین کیفیت و اندازه فایل پیدا کنید – می‌خواهید تصاویرتان واضح و شفاف به نظر برسند، اما نمی‌خواهید بارگذاری آن‌ها برای همیشه طول بکشد.

در نهایت، هنگام فشرده سازی تصاویر خود متن جایگزین را فراموش نکنید! این متنی است که وقتی تصویری نمایش داده نمی شود ظاهر می شود و همچنین توسط موتور جستجو برای کمک به فهرست کردن سایت شما استفاده می شود. هنگام نوشتن متن جایگزین، واضح و مختصر باشید – بدون اینکه زیاده روی کنید، تصویر را توصیف کنید. یک قانون خوب این است که آن را زیر 125 کاراکتر نگه دارید.

با پیروی از این نکات ساده، می توانید مطمئن شوید که تصاویر وب سایت شما سئو پسند هستند و در عین حال عالی به نظر می رسند.

سئو تصاویر

تصاویر نسل بعدی

 • مطمئن شوید که تصاویر اندازه مناسبی دارند. تصاویر بزرگ می توانند سرعت کاوشگر سایت شما را کاهش دهند .
 • نوع فایلی را انتخاب کنید که به سرعت بارگیری شود. به طور کلی JPEG انتخاب خوبی است.
 • از نام فایل های توصیفی و متن جایگزین استفاده کنید.
 • تصاویر را در فایل sitemap.xml خود قرار دهید.
 • از جمله تغییرات کلمه کلیدی در نام فایل واقعی نیز ارزش تبلیغات را نشان می دهد
 • استفاده از فرمت های JPEG2000 یا .webp تجربه سایت را تا حد زیادی بهبود می بخشد

بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر شما مهم است – و اغلب توسط افرادی که به جای علامت زدن کادر تمرکز می کنند نادیده گرفته می شود. اینجاست که می‌توانید تمایز ایجاد کنید و برای قالب‌بندی مجدد تصاویر یا نمودارهای صفحه خود وقت بگذارید. با پیروی از این نکات مربوط به تصویر در صفحه در مورد استفاده از قالب تصویر .webp یا فرمت تصویر jpeg2000، می‌توانید شرایط فنی سئوی فنی هر تست سرعت Google Page Speed ​​Insights را بهتر برآورده کنید.

7. Core Web Vitals و Page Speed

واضح است که می دانید سرعت بارگذاری وب سایت شما یک سیگنال با کیفیت قابل توجه برای گوگل است و یک جزء بزرگتر از امتیاز حیاتی وب اصلی شما است. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، می توان به کور وب وایتالز از طریق ویژگی کنسول جستجوی شما دسترسی داشت. امتیاز حیاتی وب اصلی شما برای سیگنال‌های با کیفیت حیاتی که منجر به تجربه کاربری عالی می‌شود، به راهنمایی یکپارچه مستقیماً از Google متکی است.

در واقع، زمان بارگذاری صفحات در سایت شما یکی از فاکتورهای رتبه بندی بسیاری است که هنگام تعیین رتبه بندی یک وب سایت در نتایج جستجو در نظر گرفته می شود. این به این دلیل است که کاربران بیشتر بر روی لینک‌های داخلی که در بالاترین صفحه ظاهر می‌شوند کلیک می‌کنند و همچنین در صورت طولانی بودن بارگذاری وب‌سایت، احتمال ترک آن بیشتر است.

در نتیجه، وب‌سایت‌هایی که به سرعت بارگذاری می‌شوند، تمایل دارند از رتبه‌بندی بهتر در موتورهای جستجو و سطح ترافیک بالاتری برخوردار شوند. تعدادی تکنیک وجود دارد که می تواند برای به حداکثر رساندن سرعت بارگذاری صفحه استفاده شود ، مانند ذخیره محتوای ثابت و بهینه سازی تصاویر. با انجام اقداماتی برای بهبود زمان بارگذاری صفحه، صاحبان سایت می توانند به سایت خود شانس بیشتری برای نمایش برجسته در نتایج جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر بدهند.

شرم آور است که هر کار دیگری را به درستی انجام دهید و به دلیل کندی وب سایت همچنان نتایج جستجوی ضعیفی دریافت کنید. این تضمین می‌کند که بازدیدکنندگان قبل از اتمام بارگیری صفحه و برچسب توضیحات، در انتظار قرض گرفته شده و به موتور جستجو بازگردانده می‌شوند . با این حال، این عاملی که اغلب نادیده گرفته می‌شود، بر نحوه نمایه‌سازی سایت شما تأثیر می‌گذارد، زیرا اکثر مردم به برخی از افزونه‌های وردپرس غیرفعال و تکه‌های برجسته به جای انتخاب کدنویس در فاکتورهای فنی سئو مانند فایل‌های جاوا اسکریپت، به عنوان یک مثال رایج، وابسته هستند. .

Google PageSpeed ​​Insights یک ابزار SEO است که سرعت و عملکرد یک وب سایت را تجزیه و تحلیل می کند. بینش های ارائه شده توسط این ابزار می تواند به صاحبان وب سایت و توسعه دهندگان کمک کند تا سرعت صفحه و عملکرد سایت خود را بهبود بخشند. با بهبود سرعت صفحه، سایت ها می توانند رتبه خود را بهبود بخشند و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنند. علاوه بر این، صفحات سریعتر منجر به بهبود تجربه کاربری و نرخ پرش کمتر می شود.

ابزار PageSpeed ​​Insights برای استفاده رایگان است و باید قبل از مشکلات محتوا و/یا مشکلات سرور وب بررسی شود . تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک URL را در ابزار وارد کنید تا گوگل گزارشی را در مورد جزئیات سرعت و عملکرد صفحه به شما ارائه دهد.

این گزارش همچنین پیشنهاداتی در مورد چگونگی بهبود سرعت صفحه ارائه می دهد. Google PageSpeed ​​Insights یک ابزار ضروری SEO است که می تواند به صاحبان وب سایت و توسعه دهندگان کمک کند تا سرعت صفحه و عملکرد سایت خود را بهبود بخشند.

ما همچنین GTMetrix را برای آزمایش سرعت بارگذاری صفحه و یافتن راه‌هایی برای سریع‌تر بارگذاری صفحات دوست داریم.

GTmetrix یک ابزار ارزشمند برای صاحبان وب سایت است که به دنبال بهبود سرعت بارگذاری صفحه خود هستند . این سرویس گزارش دقیقی از عملکرد یک سایت و همچنین پیشنهاداتی برای بهبود ارائه می دهد. زمان بارگذاری صفحه بیشتر با محتوای واقعی صفحه شما مرتبط است. در نتیجه، خوشبختانه از نظر مناطقی که می توانید در عرض 1-3 ساعت بهبود دهید، کم آویزترین میوه نیز است.

با بهینه سازی وب سایت خود برای تجربه و تخصص، صاحبان وب سایت می توانند اطمینان حاصل کنند که سایت آنها به سرعت و کارآمد بارگذاری می شود. GTmetrix همچنین روش های دیگری را برای بهبود زمان بارگذاری وب سایت توصیه می کند، مانند کاهش تعداد افزونه ها و حذف شیوه نامه های استفاده نشده CSS. با پیروی از توصیه های GTmetrix، صاحبان وب سایت می توانند عملکرد سایت خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند.

رتبه بندی به ترافیک بیشتر تبدیل نمی شود؟

تعاملات سئو B2B ما بر اساس کیفیت سرنخ‌هایی که از ترافیک ارگانیک به دست می‌آیند قضاوت می‌شوند، نه فقط رتبه‌بندی شما. بیایید با هم صحبت کنیم و ببینیم که چگونه می توانیم ترافیک وب سایت شما را افزایش دهیم تا سرنخ های جدید خالص شما از SEO را هر ماه افزایش دهیم.

کور وب وایتال

8. بهینه سازی برای تجربه موبایل

اگر می خواهید مطمئن شوید که سایت شما برای بزرگترین مخاطبان ممکن و مطالعات موردی قابل مشاهده است، بهینه سازی وب سایت خود برای سازگاری با موبایل ضروری و تجربه موبایل است . از آنجایی که تعداد کاربران موبایل همچنان در حال افزایش است، مهم است که مطمئن شوید وب سایت شما برای آنها بهینه شده است.

پاسخگویی تلفن همراه در گزارش‌های بینش سرعت صفحه Google و به‌روزرسانی‌های الگوریتم بسیار سنگین است . این با عبارتی به نام تاخیر ورودی اندازه گیری می شود. به صراحت گفته شد، اولین تأخیر ورودی وب سایت شما، میزان پاسخگویی وب سایت و زمان ماندگاری آن است . این بسیار مهم است تا مطمئن شوید که سایت شما به گونه ای طراحی شده است که برای مشاهده و پیمایش در یک صفحه کوچک و آدرس ایمیل ، که اغلب به صورت عمودی مشاهده می شود، آسان باشد. تعدادی تکنیک سئو وجود دارد که می‌توانید از آنها برای سازگاری بیشتر سایت خود برای موبایل استفاده کنید، از جمله بهینه‌سازی محتوای خود برای نمایشگرهای کوچک‌تر و اطمینان از اینکه لینک‌های داخلی و لینک‌های شکسته به راحتی قابل استفاده هستند.

در زیر چهار هدف برای سرمایه گذاری برای توسعه دهندگانی که سرعت صفحات موبایل شما را به حداکثر می رساند آورده شده است:

 1. تجربه تلفن همراه را برای مشتریان خود بهبود بخشید
 2. درآمد حاصل از ترافیک تلفن همراه خود را افزایش دهید
 3. تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان تلفن همراه خود را به مشتریان پولی تبدیل کنید

57 درصد از مصرف کنندگان زیر 40 سال می گویند که به احتمال زیاد خرید آنلاین خود را از یک وب سایت سازگار با موبایل انجام می دهند.

همچنین باید در نظر داشته باشید که محتوای شما چگونه در یک دستگاه تلفن همراه ارائه می‌شود – برای مثال، ممکن است بخواهید از پاراگراف‌های کوتاه‌تر و تصاویر کوچک‌تر استفاده کنید تا کاربران راحت‌تر در صفحه شما پیمایش کنند و زمان اقامت را در اختیار داشته باشند . با انجام این مراحل، می توانید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما تجربه ای لذت بخش و کاربرپسند را برای کاربران موبایل فراهم می کند.

سرعت بارگذاری سایت موبایل

با صرف زمان برای بهینه سازی وب سایت خود برای دستگاه های تلفن همراه، می توانید اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای افرادی که به احتمال زیاد از آن استفاده می کنند قابل مشاهده است.

با توجه به پاسخگویی تلفن همراه که یک سیگنال رتبه بندی قوی در نظر گرفته می شود، به ویژه بسیار مهم است که مطمئن شوید سایت شما از موبایل دوستی برخوردار است . و فقط به توسعه دهنده یا قالب ریسپانسیو خود اعتماد نکنید.نحوه ظاهر و عملکرد وب سایت و صفحات در دستگاه های مختلف را دوباره بررسی کنید. حتی اگر گوگل سایت شما را به‌عنوان پاسخ‌گوی تلفن همراه علامت‌گذاری کند، اگر خواندن یا پیمایش آن دشوار باشد، کاربران زمان کمتری را در صفحه شما صرف می‌کنند تا بر رتبه‌بندی جستجوی شما تأثیر بگذارد.

9.گوگل به وب سایت های موبایل پسند اولویت می دهد.

گوگل به طور عمومی اعلام کرده است که به‌روزرسانی‌های الگوریتم جستجوی آن اکنون هنگام رتبه‌بندی نتایج، سازگاری یک وب‌سایت برای موبایل را در نظر می‌گیرد. این بدان معناست که اگر وب سایت شما برای موبایل بهینه نشده باشد، احتمالاً در نتایج جستجوی گوگل رتبه پایین تری نسبت به وب سایت های مشابهی که سازگار با موبایل هستند، خواهد داشت.

علاوه بر این، گوگل در حال حاضر فهرست “Mobile First” خود را منتشر می کند، به این معنی که این شرکت در درجه اول از نسخه تلفن همراه وب سایت شما برای تعیین رتبه خود استفاده می کند. اگر می‌خواهید در گوگل و به‌روزرسانی‌های الگوریتم و نسخه‌های دسک‌تاپ رتبه خوبی داشته باشید، این اهمیت داشتن یک وب‌سایت سازگار با موبایل را نشان می‌دهد .

بهینه‌سازی موبایل می‌تواند به بهبود سرعت و عملکرد وب‌سایت و همچنین بهبود تجربه کاربری برای کسانی که از سایت شما از طریق دستگاه تلفن همراه بازدید می‌کنند و سابقه آن را بهبود بخشد . علاوه بر این، بهینه سازی برای موبایل همچنین می تواند به شما کمک کند تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو رتبه بهتری داشته باشید، که می تواند منجر به ترافیک بیشتر و مشتریان بالقوه شود.

راه های مختلفی برای بهینه سازی وب سایت برای دستگاه های تلفن همراه وجود دارد. یکی از راه ها استفاده از طراحی واکنش گرا است که به طور خودکار طرح سایت شما را متناسب با اندازه صفحه نمایش دستگاه مورد استفاده تنظیم می کند. گزینه دیگر این است که یک نسخه صفحه موبایل جداگانه  از وب سایت خود ایجاد کنید که به طور خاص برای صفحه نمایش های کوچکتر طراحی شده است. هر رویکردی را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که وب سایت شما به راحتی قابل پیمایش است و به سرعت بارگذاری می شود.

اگر مطمئن نیستید که چگونه وب سایت خود را برای دستگاه های تلفن همراه و نقاط گلوله بهینه کنید ، تعدادی منابع برای کمک به شما وجود دارد. بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب ابزارها و خدماتی را ارائه می دهند که می تواند کمک کند، و همچنین تعدادی افزونه و افزونه برای سیستم های مدیریت محتوای محبوب موجود است که می توانند ویژگی های بهینه سازی سایت تلفن همراه را به سابقه سایت شما اضافه کنند . با کمی تلاش، می توانید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما یک تجربه عالی برای همه بازدیدکنندگان شما، صرف نظر از اینکه از چه دستگاهی استفاده می کنند، ارائه می دهد.

نحوه ظاهر و عملکرد وب‌سایت و صفحات در دستگاه‌های مختلف و هدف جستجو را دوباره بررسی کنید . حتی اگر گوگل سایت شما را به‌عنوان پاسخ‌گوی تلفن همراه علامت‌گذاری کند، اگر خواندن یا پیمایش آن مشکل باشد، کاربران زمان کمتری را در صفحه شما صرف می‌کنند و بر رتبه‌بندی جستجوی شما تأثیر می‌گذارد.

طراحی سایت سئو بیس چیست؟

طراحی وب مبتنی بر رشد رویکردی برای طراحی و نگهداری وب سایت است که در به حداقل رساندن خطرات طراحی وب سنتی موفق است. طراحی رشد محور فرآیندی است که به کسب و کارها کمک می کند تا به طور مستمر طراحی وب سایت خود را بر اساس داده های ساختاریافته و بازخورد بهبود بخشند.

با تکرار و آزمایش مداوم عناصر طراحی مختلف، کسب‌وکارها می‌توانند تشخیص دهند که چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست. در نتیجه، شما به طور مستمر و پیشگیرانه در حال بهبود تجربه کلی کاربر از وب سایت خود هستید و این احتمال را افزایش می دهید که بازدیدکنندگان به سرنخ های مناسب غذا و در نهایت مشتریان تبدیل شوند.

فرآیند طراحی وب مبتنی بر رشد با مرحله کشف در رسانه های اجتماعی آغاز می شود ، که در آن تیم نیازها و اهداف کاربر را شناسایی می کند. این مرحله با یک مرحله برنامه ریزی دنبال می شود که در آن تیم یک نقشه راه برای وب سایت ایجاد می کند. مرحله بعدی مرحله راه اندازی است که در آن تیم طرح مورد توافق را اجرا می کند.

پس از راه اندازی، تیم به نظارت و بهینه سازی وب سایت بر اساس بازخورد کاربران ادامه می دهد. رویکرد طراحی وب رشد محور، تکراری، انعطاف پذیر و مبتنی بر داده است و نشان داده شده است که در به حداقل رساندن خطرات مرتبط با طراحی وب سنتی موفق است.

سئو کلاه سفید در مقابل سئو کلاه سیاه

تفاوت در طراحی سنتی در مقابل رشد محور

چند روش کلیدی وجود دارد که طراحی وب رشد محور با طراحی وب سنتی متفاوت است که در زیر به آنها اشاره شده است:

اول، طراحی وب رشد محور با استراتژی SEO و نقشه راه شروع می شود، در حالی که طراحی وب سنتی معمولاً با طراحی واقعی وب سایت شروع می شود. . این تفاوت مهم است زیرا به این معنی است که طراحان وب رشد محور چشم انداز روشنی برای چگونگی پیشرفت وب سایت در طول زمان دارند، در حالی که طراحان وب سنتی B2B ممکن است صرفاً روی ایجاد یک نسخه اولیه که خوب به نظر می رسد متمرکز شوند.

دوم، طراحی وب مبتنی بر رشد از داده های ساختار یافته و تجزیه و تحلیل برای هدایت تصمیم گیری استفاده می کند، در حالی که طراحی وب سنتی اغلب بیشتر بر شهود و تجربه شخصی متکی است. این تفاوت مهم است زیرا به این معنی است که طراحان وب رشد محور دائماً در حال آزمایش و آزمایش هستند تا ببینند چه چیزی بهترین کار را می کند، در حالی که طراحان وب سنتی ممکن است بیشتر به آنچه می دانند پایبند باشند.

در نهایت، طراحی وب مبتنی بر رشد تکراری است، به این معنی که تغییرات بر اساس بازخورد و نتایج به طور منظم انجام می شود. از طرف دیگر، طراحی وب سنتی اغلب بسیار ثابت است و تغییرات کمتر اتفاق می افتد. این تفاوت مهم است زیرا به این معنی است که وب سایت های رشد محوربه طور مداوم بهبود می یابند، در حالی که وب سایت های سنتی ممکن است در طول زمان دچار رکود شوند، بر اساس ظاهر و احساس یا پیام های وب سایت آماده فروش که ممکن است مالک آن را بپسندد، اما در نهایت ترافیک وبلاگ وب سایت را به خالص ارسال های فرم سرنخ جدید تبدیل نمی کند.

بخش اساسی این کار سئو به نیاز به محتوای ارزشمند سئو برمی گردد. اگر می خواهید بهترین شانس خود را برای به دست آوردن بک لینک های بسیار مرتبط داشته باشید، بهترین محتوای قورباغه جیغ موجود را برای کلمات کلیدی دلخواه خود ایجاد کنید. تاکتیک‌های دیگر عبارتند از یافتن فرصت‌های منظم برای پست مهمان در سایت‌های صنعت شما و استفاده از سایت‌هایی مانند HARO (Help a Reporter Out) تا نام خود را در نشریات دیگر به نمایش بگذارید.

همچنین می‌توانید سعی کنید در رسانه‌های خبری محلی و وبلاگ‌های محبوبی که توسط مخاطبان هدف شما خوانده می‌شوند، برجسته شوید . پیوندهای داخلی مؤثر فقط تا حد رسانه های اجتماعی پیش می روند. یک استراتژی موثر لینک‌سازی فرآیندی سریع برای ترسیم نقشه در طول سفر خریدار نیست، اما اگر می‌خواهید رتبه‌بندی سئوی خود را بهبود ببخشید، مطمئناً ارزش زمان و تلاش را دارد. ایجاد محتوای عالی هنوز هم بهترین راه برای جذب بک لینک ها و لینک های ناوبری با کیفیت بالا از طریق کمپین های ایجاد لینک برای افزایش اعتبار دامنه شماست.

10. حداکثر سرعت بارگذاری صفحه

یکی از مهمترین جنبه های هر وب سایت سرعت آن است. این یک روند در حال تحول است که به طور مداوم سالانه در حال تغییر است، زیرا آخرین استانداردها و پروتکل های عملکردی در حال اجرا هستند. یک وب سایت با بارگذاری سریع بازدیدکنندگان را خوشحال و درگیر نگه می دارد، در حالی که یک وب سایت با بارگذاری آهسته باعث می شود که آنها با ناامیدی کلیک کنند.

به حداقل رساندن حرکات غیرمنتظره محتوا هنگام بارگذاری صفحه نیز بر سرعت و تجربه کاربر تأثیر می گذارد. چیزی که از نظر فنی به عنوان تغییر چیدمان تجمعی (CLS) یا به طور واضح به عنوان تغییر چیدمان شناخته می شود، زمانی اتفاق می افتد که مناطق بصری موقعیت خود را به قسمت دیگری از صفحه تغییر دهند. معمولاً وقتی بدون هشدار برخی از متن‌ها در یک صفحه مکان‌ها را جابه‌جا می‌کند، گاهی اوقات به دلیل بارگیری کامل تصویر یا نمایش آگهی پس از اتمام بارگیری محتوای صفحه، با آن مواجه می‌شوید

در چشم انداز آنلاین رقابتی امروز، مهم تر از همیشه است که مطمئن شوید سایت شما به سرعت و کارآمد بارگیری می شود، که می تواند به طور قابل توجهی تجربه کاربر و رتبه بندی ارگانیک شما را کاهش دهد. صفحات با بارگذاری سریع می توانند تاثیر مثبتی بر نرخ تبدیل داشته باشند. مطالعات نشان داده اند که حتی یک کاهش کوچک در زمان بارگذاری صفحه می تواند منجر به افزایش قابل توجهی در فروش یا سرنخ شود.

به همه این دلایل، اطمینان از بارگیری سریع صفحات وب سایت شما ضروری است. راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، اما یکی از مؤثرترین آنها طراحی وب مبتنی بر رشد است . این رویکرد بر بهبود مداوم، استفاده از داده‌ها و بازخورد کاربر برای شناسایی و رفع مشکلاتی که زمان بارگذاری صفحه را کاهش می‌دهند، تمرکز دارد. با اتخاذ یک رویکرد رشد محور در طراحی وب، می توانید اطمینان حاصل کنید که صفحات شما سریع و کارآمد بارگذاری می شوند، تجربه بهتری برای کاربران فراهم می کند و شانس خود را برای رتبه بندی بالا در نتایج جستجو بهبود می بخشد.

اهمیت سرعت وب سایت و نحوه بهبود سرعت سایت

به حداکثر رساندن سرعت بارگذاری صفحه وب سایت شما برای رتبه بندی ارگانیک بالا بسیار مهم است . در حقیقت:

از هر 4 بازدیدکننده 1 سایتی را ترک می کند که بارگذاری آن بیش از 4 ثانیه طول می کشد

تأخیر به اندازه یک ثانیه می تواند رضایت را به طور متوسط ​​16٪ کاهش دهد.

46 درصد از کاربران از وب‌سایتی که به کندی بارگیری می‌شود و/یا عملکرد خوبی ندارد، دوباره بازدید نمی‌کنند.

عوامل متعددی در سرعت وب سایت نقش دارند، از جمله اندازه و تعداد فایل های موجود در سایت، کدنویسی مورد استفاده برای ساخت سایت و ارائه دهنده هاست. با بهینه‌سازی هر یک از این بخش‌ها، می‌توانید سرعت سایت خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید و بازدیدکنندگان را برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردانید.

یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود سرعت بارگذاری سایت، کاهش تعداد فایل‌های موجود در آن است. این کار را می توان با کاهش تعداد تصاویر، ویدیوها و سایر فایل های رسانه ای در سایت خود و همچنین با حذف کدهای غیر ضروری انجام داد.

اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را خودتان انجام دهید، منابع زیادی به صورت آنلاین در دسترس هستند که می توانند به شما در شروع کار کمک کنند. ما عاشق GTMetrix برای آزمایش سرعت و یافتن راه‌هایی برای سریع‌تر بارگذاری صفحات هستیم. اسکرین شات زیر سرعت رعد و برق Google.com را نشان می دهد.

یکی دیگر از عوامل مهم در به حداکثر رساندن سرعت بارگذاری سایت شما، کیفیت ارائه دهنده هاست شما است. یک هاست خوب سرویس سریع و قابل اعتمادی خواهد داشت که می تواند تعداد زیادی از بازدیدکنندگان را بدون کاهش سرعت سایت شما مدیریت کند. اطمینان حاصل کنید که تحقیقات خود را انجام دهید و یک میزبان معتبر را انتخاب کنید که خدمات سریع و قابل اعتماد ارائه می دهد.

در نهایت، مطمئن شوید که سایت شما به طور موثر کدگذاری شده است. سایت هایی که کدگذاری ضعیفی دارند ممکن است زمان بیشتری برای بارگیری داشته باشند و حتی ممکن است باعث ایجاد خطاهایی شوند که بازدیدکنندگان را از دسترسی به بخش های خاصی از سایت شما باز می دارد. اگر مطمئن نیستید که چگونه سایت خود را کدنویسی کنید، منابع زیادی به صورت آنلاین موجود است که می تواند به شما در شروع کار کمک کند.

با پیروی از این نکات، می‌توانید سرعت وب‌سایت خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید و بازدیدکنندگان را برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردانید. در فضای رقابتی آنلاین امروز، یک وب سایت با بارگذاری سریع برای موفقیت ضروری است. برای بهینه سازی سایت خود وقت بگذارید و مطمئن شوید که در بهترین حالت اجرا می شود. بازدیدکنندگان شما به خاطر آن از شما تشکر خواهند کرد.

رتبه بندی به ترافیک بیشتر تبدیل نمی شود؟

تعاملات سئو B2B ما بر اساس کیفیت سرنخ‌هایی که از ترافیک ارگانیک به دست می‌آیند قضاوت می‌شوند، نه فقط رتبه‌بندی شما. بیایید با هم صحبت کنیم و ببینیم که چگونه می توانیم ترافیک وب سایت شما را افزایش دهیم تا سرنخ های جدید خالص شما از SEO را هر ماه افزایش دهیم.

منبع: سئوورد | https://seoword.org/

این مطالب را از دست ندهید:

سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست و چگونه کار می کند؟ راهنمای سئو 2023

8 روش برتر SEO برای افزایش ترافیک ارگانیک سایت در سال 2023

سئو وردپرس:16 نکته برای ایمن کردن ترافیک ارگانیک از سئوورد

5/5 - (5 امتیاز)
 • برچسب ها :

دیدگاه شما