چگونه «مردم نیز جستجو می‌کنند» می‌توانند استراتژی محتوای سئو شما را تقویت کنند؟

چگونه «مردم نیز جستجو می‌کنند» می‌توانند استراتژی محتوای سئو شما را تقویت کنند؟

این ویژگی به کاربران کمک می کند پرس و جوهایی را ببینند که مشابه عبارت جستجوی آنها هستند. مثل داشتن یک نقشه واضح است که نشان می دهد مردم چه چیزی را می خواهند کشف کنند.

در این مقاله، نحوه استفاده از ویژگی PASF برای تقویت بهینه سازی موتور جستجو | سئو سایت یا استراتژی محتوای SEO را به اشتراک می گذاریم.

تفاوت بین “مردم همچنین می پرسند” و “مردم نیز جستجو می کنند”

کادر People also Ask (PAA) فهرستی از پرس و جوهای مرتبط را در زیر درخواست اصلی جستجوگر نشان می دهد. در اصل، اینها سوالاتی هستند که گوگل فکر می کند مخاطبان شما هنگام انجام جستجوی اولیه خود می پرسند.

کادر People Also Ask پس از اولین نتیجه در SERP نمایش داده می شود. در اینجا یک مثال از هر دو ویژگی PAA و PASF برای پرسش “SEO چیست؟” آورده شده است:

بخش “افراد همچنین جستجو می کنند” شامل موضوعات مرتبط با عبارتی است که شما جستجو کرده اید، در حالی که بخش “افراد همچنین می پرسند” سوالات مرتبط با جستجوی اولیه شما را فهرست می کند.

در اینجا مثال دیگری با همان پرس و جو، “SEO چیست؟” وقتی روی هر PAA کلیک می‌کنید، می‌توانید ببینید که چگونه PASF را در کنار هم نشان می‌دهند.

مردم نیز نمونه بپرسند

جعبه‌های PAA Google می‌توانند پس از هر جستجو نمایان شوند. اما گاهی اوقات، کادر People Also Search For تنها زمانی ظاهر می شود که کاربر به سرعت صفحه ای را ترک کند یا پس از تایپ عبارت جستجو، برگه جدیدی را به سرعت ببندد.

تفاوت بین “جستجوهای مرتبط” و “افراد همچنین جستجو می کنند”

جستجوهای مرتبط سوالاتی هستند که کاربران اغلب پس از محدود کردن درخواست جستجوی خود در کادر جستجوی جستجو وارد می‌کنند.

آنها هشت عبارت جستجویی هستند که در انتهای SERP گوگل کشف می کنید و با موضوع جستجوی شما مرتبط هستند.

از سوی دیگر، PASF در نتایج جستجو ظاهر می شود و پرس و جوهای اضافی مربوط به عبارت جستجوی اصلی را ارائه می دهد که کاربران اغلب پس از بازدید از یک صفحه خاص، آن را بررسی می کنند.

9 روش برای ادغام ویژگی “افراد همچنین جستجو می کنند” در استراتژی محتوای SEO شما

 1. کلمات کلیدی مرتبط را کشف کنید

هدف گوگل  سهولت یافتن اطلاعات برای کاربران است و با نمایش لیستی از پرس و جوهای مرتبط، عملکرد PASF می تواند به کاربران در درک بهتر موضوع کمک کند.

ویژگی People Also Search یکی از روش‌های انتخاب کلمات کلیدی طولانی برای استفاده در محتوا و وب سایت شما است.

به‌عنوان بازاریاب، می‌توانیم با تولید محتوایی که این سفرهای جستجو را دنبال می‌کند و به افراد در یافتن آنچه نیاز دارند کمک می‌کند، از این واقعیت که PASF موضوعات و سؤالات مرتبط با جستجوی اولیه هستند، بهره مند شویم.

 1. هدف جستجو را درک کنید

تطبیق محتوای شما با هدف جستجوی کاربر تضمین می کند که محتوای شما مستقیماً به آنچه کاربر به دنبال آن است می پردازد.

در اینجا پنج نوع هدف جستجو همراه با مثال‌هایی آورده شده است:

هدف جستجوی اطلاعاتی: زمانی است که افراد به دنبال دانش عمومی در مورد یک موضوع، مانند اطلاعات خاص یا پاسخ به سؤالات هستند. مثال‌ها: «چگونه کیک بپزیم»، «بازاریابی محتوا چیست» و «مزایای ورزش».

هدف جستجوی ناوبری:  این زمانی اتفاق می افتد که کاربران بخواهند به یک وب سایت یا صفحه وب خاص دسترسی پیدا کنند. مثال‌ها: «ورود به فیس‌بوک» یا «صفحه اصلی یوتیوب».

هدف جستجوی تراکنش: این زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران به دنبال انجام یک عمل خاص هستند، به ویژه که شامل خرید یا تعامل است. مثال‌ها: «خرید آیفون 13 آنلاین» و «سفارش آنلاین پیتزا».

هدف جستجوی تجاری: زمانی است که کاربران در حال تحقیق در مورد محصولات یا خدماتی هستند که قصد تصمیم گیری در آینده نزدیک را دارند. آنها گزینه ها را مقایسه می کنند و به دنبال بررسی هستند. مثال‌ها: «بهترین صندلی‌های اداری 2023»، «لباس‌های مجلسی با رتبه برتر» و «مقایسه MacBook Pro با HP Elite».

هدف جستجوی محلی: در اینجا، کاربران محصولات، خدمات یا اطلاعاتی را جستجو می کنند که از نظر جغرافیایی با موقعیت فعلی آنها مرتبط است. مثال‌ها: «هتل‌های نزدیک من»، «تعمیرگاه‌های خودرو در شیکاگو» و «ساعت کاری مطب دندان‌پزشک در میامی».

از آنجایی که هدف اصلی Google ارائه بهترین پاسخی است که هدف جستجو را برآورده کند، درک هدف جستجوگر برای پاسخ به سؤالاتی که جستجو ایجاد می کند مهم است.

با استفاده از PASF برای آگاهی از هدف کاربر، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که با هدف خاص آنها مطابقت داشته باشد، به شما این امکان را می‌دهد که آنها را در سفر خود راهنمایی کنید و احتمال تبدیل را افزایش دهید.

 1. تحقیقات کلمات کلیدی را بر اساس کلمات PASF انجام دهید

از آنجایی که کادر PASF حاوی کلمات کلیدی ثانویه با پیوندهای قوی با عبارت جستجوی اولیه است، می توانید کلمات کلیدی ارزشمندی را که کاربران فعالانه در جستجوی آنها هستند، کشف کنید.

در اینجا نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی بر اساس کلمات PASF برای تقویت استراتژی محتوای SEO خود آورده شده است:

دریافت اطلاعات کلیدواژه : با تایپ عبارت جستجو شده در گوگل و یادداشت عبارات، موضوعات و کلمات کلیدی مرتبط که نشان داده می شوند.

کلمات کلیدی دم بلند را نادیده نگیرید : کلمات کلیدی دم بلند اغلب خاص تر هستند و حجم جستجوی کمتری دارند، اما می توانند نرخ تبدیل بالاتری داشته باشند.

تجزیه و تحلیل رقبا : رتبه‌بندی وب‌سایت را برای این عبارات جستجو بررسی کنید، قالب محتوای مورد استفاده را شناسایی کنید و راه‌هایی را برای ایجاد محتوای بهتر بررسی کنید.

از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید:  می توانید کلمات کلیدی PASF را که کشف کرده اید در ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند  ابزار برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل قرار دهید . این به شما در تجزیه و تحلیل و کشف کلمات کلیدی بیشتری که با هدف جستجو مطابقت دارند کمک می کند.

از آنجایی که پیشنهادات «افراد نیز جستجو می‌کنند» نگاهی اجمالی به ذهن مخاطبان هدف شما می‌دهد، استفاده از این پیشنهادها برای ارائه خدمات بهتر به مخاطبان ضروری است.

 1. ایده های محتوا را کاوش کنید

به جای اینکه مجبور باشید با هر محتوای جدیدی از ابتدا شروع کنید، سوالات زیادی دارید که می‌توانید در برنامه سرمقاله خود بر اساس ایده‌هایی که از بخش PASF دریافت می‌کنید بررسی کنید.

PASF یک ویژگی مفید است که در زمان و تلاش شما صرفه جویی می کند زیرا به طور خودکار مجموعه های بیشتری از موضوعات مرتبط با درخواست جستجوی شما را بارگیری می کند و اطلاعات فوری در مورد هر موضوعی را در اختیار شما قرار می دهد.

با انجام جستجوهای خود و یادداشت آنچه در کادر PASF پیدا می کنید، می توانید فهرست موضوعات و ایده های محتوایی خود را ایجاد کنید. گردآوری این سوالات PASF می تواند به شما بگوید که چه چیزی باید در استراتژی محتوای SEO شما گنجانده، اصلاح یا به روز شود.

 1. سئوی درون صفحه را اصلاح کنید

شما می‌توانید از تکنیک‌های سئو داخلی برای بالا بردن رتبه وب‌سایت خود استفاده کنید و استفاده از کلمات کلیدی یکی از بهترین استراتژی‌های سئو داخلی است.

از آنجایی که PASF به شما در توسعه کلمات کلیدی کمک می کند، می توانید به طور موثر آنها را به طور طبیعی در محتوای خود بگنجانید.

در اینجا چند مکان مهم وجود دارد که می توانید کلمات کلیدی PASF را در مقاله خود برای بهبود سئوی صفحه خود اضافه کنید:

 • عنوان اصلی
 • توضیحات متا
 • URL مناسب سئو
 • 50 تا 150 کلمه اول مقاله شما
 • تصویر و متن جایگزین
 • سرفصل های H1، H2 و H3

همچنین می توانید عبارات جستجوی غنی از معنایی را به محتوای خود اضافه کنید و از پیوندهای پرش استفاده کنید تا بازدیدکنندگان سایت خود را راحت تر ببینند پاسخ مورد نظر خود را به سرعت ببینند.

 1. محتوای موجود خود را بهینه کنید

اینترنت همیشه در حال پیشرفت است. به عنوان مثال، یک مقاله پرطرفدار مربوط به یک سال پیش احتمالاً امروز دیگر مرتبط نیست. به منظور ایجاد ترافیک اضافی، چنین محتوایی باید به روز شده و در صورت امکان در قالب های مختلف توزیع شود.

ابزار People Also Search حاوی ایده‌هایی است که می‌توانید از آنها برای به‌روزرسانی چنین محتوای قدیمی استفاده کنید. در اینجا به این صورت است:

افزایش عمق محتوا:  PASF سوالات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد که مخاطبان شما در مورد موضوع می پرسند. شما می توانید با گنجاندن این کلمات کلیدی و عبارات در مقالات موجود خود پاسخ دهید.

فرصت‌های پیوند داخلی:  با پیوند دادن مقالات مرتبط در وب‌سایت خود، می‌توانید کاربران را برای کاوش بیشتر محتوای خود راهنمایی کنید. این نرخ پرش را کاهش می دهد و شما را به عنوان یک مرجع در مورد موضوع قرار می دهد.

شما می توانید با استفاده از PASF برای به روز رسانی اطلاعات خود را جالب و به روز نگه دارید. این نه تنها خوانندگان شما را به تعامل بیشتر تشویق می کند، بلکه به بهبود تلاش های سئوی شما نیز کمک می کند.

 1. مزیت رقابتی به دست آورید

هدف اصلی جعبه PAS کمک به افراد در یافتن پاسخ سوالاتی است که هرگز فکر نمی کردند بپرسند. هنگامی که سایت شما به تمام سوالات احتمالی خواننده پاسخ می دهد، نه تنها احتمال بیشتری برای رتبه بندی در کادر PAS وجود دارد، بلکه کاربران نیز به احتمال زیاد صفحه دیگری را مرور می کنند زیرا شما به تمام سوالات آنها پاسخ داده اید.

PASF همچنین به شما امکان می دهد ببینید رقبای شما چه چیزی را از دست می دهند. شما می توانید با توسعه محتوایی که این شکاف ها را پوشش می دهد و محتوای جامع تری نسبت به رقبای خود ارائه می دهد، از این اطلاعات استفاده کنید. در نتیجه، اعتبار برند را تقویت می کنید، تجربه کاربری یکپارچه را به خوانندگان خود ارائه می دهید و نرخ کلیک را افزایش می دهید.

 1. خطوط کلی چشمگیر ایجاد کنید و پیش نویس ها را تقویت کنید

از بینش PASF برای ایجاد طرح کلی محتوای ساختاریافته برای نویسندگان خود استفاده کنید. هنگامی که یک عبارت را انتخاب کردید و هدف جستجو را درک کردید، ایجاد یک طرح کلی محتوا که چارچوبی واضح و سازمان یافته برای محتوای شما فراهم می کند آسان تر خواهد بود.

شما می توانید این کلمات کلیدی را در خلاصه محتوا قرار دهید و نویسندگان جهت بیشتری برای محتوا خواهند داشت و احتمال انحراف آنها از مشخصات شما را کاهش می دهد. ایجاد خطوط کلی محتوای صریح تضمین می کند که پیام با برند و اهداف شما سازگار و منسجم است.

 1. افزایش دسترسی به بازاریابی بالای قیف

سوالات PASF معدن طلایی از ایده‌هایی است که می‌توانید در هر مرحله از فرآیند تولید محتوا به حداکثر برسانید تا پاسخ‌های مرتبط و معنادار را به خوانندگان خود ارائه دهید.

افرادی که به دنبال پاسخ برای مردم هستند، همچنین برای سؤالات جستجو می کنند معمولاً در مرحله اولیه یا آگاهی از سفر مشتری خود هستند. به‌عنوان یک برند، می‌توانید از پرسش‌های PASF استفاده کنید تا با ارائه محتوایی فراگیر و با ارزش بی‌نظیر، سرنخ‌های بالقوه ساکن در بالاترین بخش قیف بازاریابی را جذب کنید.

ویژگی PASF را به حداکثر برسانید

قدرت ویژگی “People also Search for” را دست کم نگیرید. این ویژگی مفید، بینش‌های ارزشمندی را در مورد سؤالات و علایق مخاطبان ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد استراتژی محتوای خود را اصلاح کنید و راه‌حل‌های هدفمند ارائه دهید. با به حداکثر رساندن این ویژگی در استراتژی محتوای SEO خود، می توانید از رقبا جلوتر بمانید، نتایج بهتری را به خوانندگان خود ارائه دهید و اعتبار برند را ایجاد کنید.

5/5 - (5 امتیاز)
 • برچسب ها :

دیدگاه شما