سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست و چگونه کار می کند؟ راهنمای سئو 2023

سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست و چگونه کار می کند؟ راهنمای سئو 2023

سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست؟ سئو در دیجیتال مارکتینگ یک استراتژی است که بر حضور وب سایت شما در نتایج جستجو تمرکز دارد. این شامل تکنیک های مختلفی برای کمک به شما در بهبود رتبه بندی می شود.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یکی از اجزای مهم استراتژی بازاریابی دیجیتال شما است . این می تواند به اعضای بیشتری از مخاطبان هدف شما کمک کند تا کسب و کار شما را به صورت آنلاین کشف کنند، بنابراین می توانید دسترسی خود را گسترش دهید و درآمد خود را افزایش دهید.

سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

سئو در دیجیتال مارکتینگ یک استراتژی است که بر حضور وب سایت شما در نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل تمرکز دارد. این شامل استفاده از تکنیک های مختلف برای بهبود وب سایت شما برای کمک به موتورهای جستجو و مشتریان برای درک بهتر سئو وب سایت شما است.

سئو در بازاریابی دیجیتال چگونه کار می کند؟

اکنون که پاسخ سوال «سئو در بازاریابی دیجیتال چیست» را می دانید، بیایید به نحوه عملکرد آن بپردازیم.

هنگامی که یک استراتژی سئو را اجرا می کنید، وب سایت خود را بهینه می کنید تا در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) برای کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با کسب و کار شما نمایش داده شود . شما همچنین آدرس های وب سایت خود را به گوگل (و سایر موتورهای جستجو) ارسال می کنید تا بتوانند در SERP ها نشان داده شوند.

کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که مخاطبان هدف شما به صورت آنلاین جستجو می کنند. برای مثال، اگر کسب‌وکار شما کفش‌های کتانی دویدن می‌فروشد، مخاطبان شما ممکن است با استفاده از کلمات کلیدی مانند «کتانی ورزشی دویدن» یا «کتانی ورزشی زنانه» و انواع دیگر جستجو کنند.

آینده بازاریابی دیجیتال

موتورهای جستجو دوست دارند بهترین تجربه را برای کاربران خود فراهم کنند، به همین دلیل است که آنها صدها فاکتور رتبه بندی دارند که جایگاه شما را در SERP ها تعیین می کند. موتورهای جستجو می خواهند بهترین وب سایت ها را در نتایج به کاربران نشان دهند تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهند.

با سئو، شما تکنیک هایی را پیاده سازی می کنید که تجربه کاربری وب سایت شما را بهبود می بخشد تا اطمینان حاصل شود که سایت شما به مخاطبان شما پاسخ هایی به سؤالات آنها می دهد. 

چند نمونه از تکنیک های سئو عبارتند از:

·         پیاده سازی طراحی ریسپانسیو برای دوست داشتن وب سایت شما برای کاربران موبایل

·         بهبود ناوبری وب سایت خود برای اطمینان از اینکه کاربران می توانند به راحتی در سایت شما حرکت کنند

·         ایجاد محتوای سفارشی که به سوالات کاربران پاسخ می دهد

·         درج کلمات و عبارات کلیدی در صفحات و محتوای سایت شما

هنگامی که یک استراتژی سئو را اجرا می کنید، پیشرفت های شما سیگنال های مثبتی را به موتورهای جستجو ارسال می کند که وب سایت شما ارزشی را برای کاربران فراهم می کند. در نتیجه، موتورهای جستجو رتبه وب سایت شما را در SERP ها بالاتر می برند.

دستیابی به جایگاه برتر در نتایج جستجو ضروری است زیرا 75 درصد از کاربران صفحه اول نتایج را کلیک نمی کنند.

تجربه کاربری (UX)

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

مرکز سئو چارچوب موتور جستجو کلید درک این موضوع است که چرا SERP ها صفحات خاصی را به دیگران نشان می دهند. موتورهای جستجو سیستم های پیچیده ای هستند که تمام وب سایت ها را در سراسر اینترنت مطالعه می کنند و اطلاعات را برای شما سازماندهی می کنند.

بنابراین، چگونه موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو چنین حجم عظیمی از داده را هضم می کنند؟ موتورهای جستجو سه مرحله خزیدن، نمایه سازی و رتبه بندی را طی می کنند تا قوی ترین نتایج را به دست آورند.

آناتومی یک نتیجه جستجو

بیایید با بررسی ظاهر صفحه نتایج موتور جستجو شروع کنیم. یک SERP از نتایج پولی و ارگانیک تشکیل شده است.نتایج پولی شامل وب‌سایت‌هایی است که به Google پول پرداخت کرده‌اند تا در بالای نتایج جستجو ظاهر شوند. شما می توانید آنها را با تگ “sponsored” که در بالای عنوان ظاهر می شود شناسایی کنید.

پس از سه نتیجه پولی، لیست کامل نتایج ارگانیک را خواهید دید که بقیه صفحه را تشکیل می دهند. این نتایج شامل وب سایت هایی است که برای نمایش در نتایج پولی پرداخت نکرده اند. گوگل این وب‌سایت‌ها را بر اساس تعدادی از عوامل رتبه‌بندی ، مانند ارتباط، هدف‌گیری کلمه کلیدی، تجربه کاربر و موارد دیگر انتخاب کرد.

خزیدن و نمایه سازی سایت

موتورهای جستجو از ربات‌های ویژه یا خزنده‌های جستجو برای بررسی تمام گوشه و کنار اینترنت استفاده می‌کنند.آن‌ها وب‌سایت‌ها را با «خزیدن» از URL به URL پیدا می‌کنند و با حرکت در صفحات، ربات‌ها متن اصلی و بخش‌های تکمیلی صفحه را بررسی می‌کنند.ربات‌های جستجو این جزئیات را در یک فهرست جامع جمع‌آوری می‌کنند و بر اساس عنوان، URL، رسانه و متن به دسته‌هایی دسته‌بندی می‌شوند. این مجموعه از وب‌سایت‌ها بعداً هنگامی که شخصی کلمات مرتبط را جستجو می‌کند، در آن فرو می‌رود.مکانیسم خزیدن، پیوندهای موجود در صفحات را نیز دنبال می کند، که به عنوان مسیری در سراسر وب عمل می کنند. اگر مکان یابی وب سایت شما توسط خزنده ها آسان نباشد، می توانند برای موتورهای جستجو نامرئی باقی بمانند و فهرست را کنار بگذارند.

خزیدن و نمایه سازی سایت

رتبه بندی گوگل؟

سپس محتویات نمایه به عنوان کاندیدای جستجو عمل می‌کنند و الگوریتم‌های بیشتر تعیین می‌کنند که چقدر با عبارات جستجو یا «کلمات کلیدی» مطابقت دارد.

اگر صفحه آموزنده، قابل اعتماد و مطابق با استانداردهای مختلف باشد، رتبه بهتری دارد.

آیا برای رتبه بالاتر در کلمات کلیدی صنعت خود به کمک نیاز دارید؟ seoword سئوی بسیاری از کسب و کارها را بهبود بخشیده و حجم بالایی از ترافیک را به وب سایت آنها هدایت کرده است. در واقع، ما در طول 5 سال گذشته هزاران سرنخ ایجاد کرده‌ایم. با ما به صورت آنلاین تماس بگیرید.

تفاوت بین جستجوی ارگانیک با جستجوی پولی چیست؟

وقتی صحبت از درک SEO در بازاریابی دیجیتال می شود، درک سئوی ارگانیک و جستجوی پولی و تفاوت آنها ضروری است.

تفاوت بین جستجوی ارگانیک و جستجوی پولی این است که جستجوی ارگانیک رایگان است و جستجوی پولی پولی است.

وقتی جستجویی را به یک موتور جستجو ارسال می‌کنید، نتایج فهرست‌های پولی و ارگانیک را نشان می‌دهند فهرست‌های پولی کلمه «تبلیغ» را به آنها متصل می‌کنند. روی یک لیست پولی کلیک کنید و تبلیغ کننده برای آن کلیک پرداخت می کند. روی یک فهرست ارگانیک کلیک کنید و مالک وب سایت هیچ پرداختی نخواهد کرد.

سئو همه چیز در مورد بهبود رتبه شما در نتایج جستجوی ارگانیک است.

در حالی که جستجوی پولی ارزشمند است و کاربردهای خود را دارد، بازگشت سرمایه (ROI) جستجوی ارگانیک ، سئو را به یک سرمایه گذاری هوشمند برای هر کسب و کاری تبدیل می کند. به همین دلیل مهم است که بدانید سئو چیست و چگونه سئو کار می کند زیرا می توانید از این دانش برای بهبود رتبه بندی نتایج جستجو و تعداد ترافیک سایت خود استفاده کنید.

سئو در بازاریابی دیجیتال چگونه با SEM و PPC مقایسه می شود؟

در حین بررسی استراتژی های سئو، ممکن است با اصطلاحات بازاریابی موتور جستجو (SEM) و تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) برخورد کنید. اگر تعجب می کنید که این اصطلاحات چیست و چه تفاوتی با سئو دارند، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم.

سئو در مقابل SEM

همانطور که در بالا توضیح دادیم، SEO بر بهبود رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک تمرکز دارد. اینها نتایجی هستند که در زیر نتایج حمایت شده (پرداخت شده) نمایش داده می شوند.

از سوی دیگر، SEM اصطلاحی است که بر بهبود رتبه شما در نتایج ارگانیک و پولی تمرکز دارد. در نتیجه، اگر استراتژی SEM را پیاده سازی کنید، تبلیغاتی را خواهید دید که در بالا و پایین نتایج جستجو ظاهر می شوند.

PPC یک استراتژی تبلیغات دیجیتال است که شامل راه اندازی تبلیغات در موتورهای جستجو مانند گوگل است. اغلب از آن به عنوان جستجوی پولی یاد می شود.با PPC، شما برای کلمات کلیدی و عباراتی که می خواهید وب سایت شما برای آنها در نتایج موتور جستجو ظاهر شود، پیشنهاد می دهید.

بنابراین، PPC روی جنبه پولی بازاریابی موتور جستجو تمرکز دارد در حالی که SEO بر روی جنبه ارگانیک (رایگان) تمرکز می کند.

مزایای سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

سئو یک استراتژی ضروری است که می تواند به رشد کسب و کار شما و رسیدن به ارتفاعات جدید کمک کند. مزایای بیشتر سئو در بازاریابی دیجیتال را در زیر بررسی کنید:

افزایش دید آنلاین: سئو به شما کمک می کند دید آنلاین و آگاهی از برند خود را افزایش دهید . وقتی یک استراتژی سئو برای کسب و کار خود پیاده می کنید ، وب سایت شما در نتایج جستجو بالاتر ظاهر می شود. این بدان معناست که اعضای بیشتری از مخاطبان هدف شما کسب و کار شما را به صورت آنلاین کشف می کنند.

ترافیک وب سایت را افزایش دهید: با افزایش رتبه خود در SERP می توانید ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید . در نتیجه، کاربران بیشتری از وب سایت شما بازدید می کنند، محتوای شما را می خوانند و محصولات و خدمات شما را بررسی می کنند تا فروش و درآمد کسب و کار شما افزایش یابد.

از رقبا متمایز شوید: سئو به شما امکان می دهد در نتایج جستجو از بزرگترین رقبای خود پیشی بگیرید . این بدان معناست که می توانید اعتبار خود را به عنوان یک متخصص در زمینه خود تقویت کنید تا از رقبای خود پیشی بگیرید و مشتریان جدید جذب کنید.

سئو یک استراتژی ارزشمند است که شما را قادر می سازد مشتریان جدیدی به دست آورید و به طور مداوم محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین تبلیغ کنید تا فروش و درآمد بیشتری برای کسب و کار خود داشته باشید.

انواع سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

قبل از شروع اجرای یک استراتژی سئو برای شرکت خود، ضروری است ابتدا انواع مختلف سئو را که به عنوان ستون های سئو نیز شناخته می شوند، درک کنید .

در اینجا چهار نوع سئو در بازاریابی دیجیتال آورده شده است:

·         سئو روی صفحه

·         سئوی خارج از صفحه

·         سئو فنی

·         محتوا

1. سئوی درون صفحه

سئو داخل صفحه چیست ؟ سئو داخلی به بهینه سازی هایی اشاره دارد که مستقیماً در وب سایت شما برای بهبود سئوی شما انجام می شود . با سئوی درون صفحه، شما بر اطمینان از آسان بودن استفاده از وب سایت و ارائه ارزش برای کاربران با پاسخ دادن به سؤالات آنها و ارائه راه حل برای سؤالات آنها تمرکز می کنید.

در اینجا چند عنصر وجود دارد که می توانید روی بهینه سازی آن با سئوی درون صفحه تمرکز کنید:

·         کلید واژه ها

·         URL ها

·         برچسب های عنوان

·         تگ های سربرگ

·         توضیحات متا

سئو داخلی به شما امکان می دهد تا وب سایت خود را بهبود بخشید تا به کاربران و موتورهای جستجو کمک کند تا وب سایت شما را بهتر درک کنند. به عنوان مثال، با بهینه سازی عناوین خود ، می توانید موتورهای جستجو و کاربران را در مورد موضوع صفحه خود مطلع کنید. در نتیجه می توانید رتبه خود را افزایش دهید و کاربران را تشویق کنید تا روی سایت شما کلیک کنند.

2. سئوی خارج از صفحه

سئو خارج از صفحه به بهینه سازی هایی اشاره دارد که خارج از وب سایت شما انجام می شود. با سئوی خارج از صفحه، بر اعتبار وب سایت خود تمرکز می کنید . در حالی که وب سایت یا اعتبار دامنه شما یک فاکتور رسمی رتبه بندی گوگل نیست، می تواند با ایجاد سایتی با محتوای ارزشمند که افراد و وب سایت ها به آن لینک می دهند، به ارتقای رتبه شما کمک کند.

این فرآیند می‌تواند شامل کسب لینک از سایر وب‌سایت‌ها، اشتراک‌گذاری در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر اشاره‌هایی به وب‌سایت شما در سراسر اینترنت باشد. سئوی خارج از صفحه می تواند شامل موارد زیر باشد:

·         ایجاد محتوای دقیق، ارزشمند و با کیفیت

·         به اشتراک گذاری مطالب خود در شبکه های اجتماعی

·         ارتباط با اینفلوئنسرها

·         دسترسی به وب سایت های دیگر برای میزبانی چیزی که نوشته اید

قدرت شما می تواند تعیین کند که آیا موتورهای جستجو و کاربران به کسب و کار شما به عنوان یک متخصص در زمینه شما نگاه می کنند یا خیر. و اعتبار بالا به شکوفایی شهرت آنلاین و رتبه بندی جستجوی شما کمک می کند.

3. سئو فنی

سئوی فنی به بهینه سازی هایی اشاره دارد که استفاده و درک وب سایت شما را برای خزنده های موتورهای جستجو و کاربران آسان می کند. خزنده های موتورهای جستجو صفحات و وب سایت ها را برای موتورهای جستجو فهرست می کنند. به عبارت دیگر، خزنده‌های موتورهای جستجو به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا داده‌های صفحه و وب‌سایت شما را ذخیره کنند تا از آن برای جستجوهای آینده استفاده کنند.

با سئو فنی، شما بر روی بهینه سازی قسمت پشتی وب سایت خود تمرکز می کنید، مانند موارد زیر:

·         سرعت بارگذاری صفحه

·         سازگاری با موبایل

·         جهت یابی

طراحی صفحه ، پیمایش و سرعت بارگذاری شما بر این موضوع تأثیر می‌گذارد که چگونه مخاطبان و خزنده‌ها می‌توانند از وب‌سایت شما استفاده کنند و آن را درک کنند. هنگامی که وب سایت شما به سرعت بارگذاری می شود و اطمینان حاصل می کند که کاربران به راحتی می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند، می توانید به سایت خود کمک کنید تا رتبه بالاتری در SERP داشته باشد.

4. محتوا

آخرین نوع سئو محتوا است . محتوا نان و کره وب سایت شماست. به کاربران و موتورهای جستجو اطلاعات ضروری در مورد کسب و کار شما می دهد، مانند کارهایی که انجام می دهید و انواع محصولات و خدماتی که ارائه می دهید.

ایجاد محتوا همچنین به شما امکان می دهد کلمات کلیدی با ارزش را در سراسر سایت خود درج کنید تا فرصت های خود را برای رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو افزایش دهید . انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که می توانید برای کسب و کار خود ایجاد کنید، از جمله:

·         پست های وبلاگ

·         مقالات آموزنده

·         راهنماهای دقیق

·         فیلم های

·         اینفوگرافیک

محتوای شما همراه با استراتژی سئوی شما کار می کند تا محصولات و خدمات شما را برای کاربران بیشتری به صورت آنلاین تبلیغ کند تا بتوانید فروش و درآمد بیشتری را برای کسب و کار خود به ارمغان بیاورید.

5/5 - (5 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما