long tail keywords

چگونه کلمات کلیدی دم بلند را پیدا کنیم؟ آپدیت شده

با تحقیق کلمات کلیدی، می توانید تعیین کنید که بازدیدکنندگان وب سایت شما چه چیزی را دوست دارند بخوانند. کلمات کلیدی که در تحقیقات کلمات کلیدی شما شناسایی می شوند در محتوای وب سایت شما اعمال می شوند. یافتن کلمات کلیدی مناسب یک گام اساسی در یک استراتژی سئو موفق است .

کلمات کلیدی دقیقا چیست؟ long tail keywords

احتمالاً چیزی را در گوگل (یا موتور جستجوی دیگری) جستجو کرده اید. کلماتی که در نوار جستجوی موتور جستجو تایپ می کنید، کلمات کلیدی نامیده می شوند. نمونه‌هایی از کلمات کلیدی عبارتند از: جاروبرقی فیلیپس یا «تعطیلات تابستانی یونان». پس از ارسال یک درخواست جستجو، گوگل صفحات وب و وب سایت هایی را که بهترین مطابقت با کلمات کلیدی (یا عبارات جستجو) عبارت جستجوی شما را دارند جستجو می کند.

کلمات کلیدی که در محتوای وب سایت خود استفاده می کنید تا حد زیادی تعیین کننده نوع بازدیدکنندگانی است که از وب سایت شما بازدید می کنند. اگر یک فروشگاه اینترنتی فوتبال راه اندازی می کنید، می خواهید مردم شما را با استفاده از کلمات کلیدی مانند “چکمه های فوتبال برای مردان”، “شینگارد برای زنان” و غیره پیدا کنند… شما نمی خواهید مردم شما را بر اساس “بازی های فوتبال” پیدا کنند، زیرا این بدان معنی است که آنها احتمالاً به دنبال چیزهای دیگری غیر از آنچه شما در فروشگاه اینترنتی خود ارائه می دهید هستند. اگر می خواهید صفحه وب شما به بالای SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) مشتری بالقوه شما برسد، شناسایی کلمات کلیدی صحیح ضروری است.

تفاوت بین کلمات کلیدی دم کوتاه و کلمات کلیدی دم بلند

کلمات کلیدی اغلب به دسته های مختلفی تقسیم می شوند: کلمات کلیدی دم کوتاه و کلیدواژه های دم بلند. کلمات کلیدی دم کوتاه کلمات کلیدی عمومی هستند که اغلب از 1 یا 2 کلمه تشکیل شده اند. این کلمات کلیدی اغلب حجم جستجوی بالایی در گوگل دارند، به این معنی که بسیاری از افراد واقعاً به دنبال این کلمات کلیدی هستند. جایگاه برتر در گوگل در مورد این کلمات کلیدی نسبتاً دشوار است زیرا وقتی صحبت از کلمات کلیدی دم کوتاه می شود، معمولاً به دلیل حجم بالای جستجو در این کلمات کلیدی، باید با رقابت زیادی دست و پنجه نرم کنید.

کلمات کلیدی دم بلند کلمات کلیدی خاصی هستند که اغلب از 3 کلمه تا در برخی موارد یک جمله کامل تشکیل می شوند. کلمات کلیدی دم بلند اغلب حجم جستجوی نسبتا کمی در گوگل دارند زیرا افراد کمتری به طور فعال این کلمات را جستجو می کنند. کلمات کلیدی دم بلند اغلب رتبه بندی در SERP را آسان تر می کنند، زیرا رقابت کمتری وجود دارد. کاربران گوگل که از کلمات کلیدی دم بلند در جستجوی خود استفاده می کنند، اغلب از قبل می دانند که به دنبال چه هستند. بنابراین، استفاده از کلمات کلیدی دم بلند معمولاً به معنای تبدیل بیشتری نسبت به استفاده از کلمات کلیدی دم کوتاه است. علاوه بر این، خوب است بدانید که کمتر از 70 درصد از تمام تکالیف جستجو از کلمات کلیدی دم بلند تشکیل شده است.

از آنجایی که رقابت کمتری برای کلمات کلیدی دنباله دار وجود دارد، برای وب سایت های جدید توصیه می شود این را برای بهینه سازی موتور جستجوی خود اعمال کنند . به این ترتیب، یک وب سایت شروع کننده شانس بیشتری برای کسب امتیاز در صفحه نتایج گوگل و بهره مندی از ROI سریع تری دارد.

یافتن کلمات کلیدی دم بلند: راه های مختلف

با این دانش در پشت سر ما، می توانیم بگوییم که کلمات کلیدی دم بلند قطعا می توانند بر نتایج SEO شما تأثیر مثبت بگذارند. مثلاً با نوشتن وبلاگ آموزش سئو در مورد این موضوعات از کلمات کلیدی دم بلند در محتوای خود استفاده کنید. اما ابتدا باید کلمات کلیدی دم بلندی را که برای شما کاربرد دارند ترسیم کنید. شما می توانید این کار را به روش های مختلف انجام دهید.

  1. پیشنهاد خودکار گوگل

هنگامی که یک پرس و جو را در نوار جستجوی Google تایپ می کنید، به طور خودکار انواع پیشنهادات را دریافت می کنید. گوگل این پیشنهادات را بر اساس جستجوهای قبلی افراد دیگر تعیین می کند. بنابراین می توانید فرض کنید که این کلمات کلیدی پر استفاده هستند.(یافتن کلمات کلیدی دم بلند با استفاده از پیشنهاد خودکار) پس از انجام جستجو، به صفحه نتایج هدایت می شوید. در پایین صفحه نتایج، پیشنهادات بیشتری از Google خواهید دید. جستجوهای مرتبط

پیشنهاد خودکار گوگل

  1. رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید

رقبای مرتبطی که در گوگل امتیاز خوبی کسب می کنند، در واقع بهترین روش هستند. رقبایی که محصولات مشابهی را ارائه می دهند را فهرست کنید. سپس ببینید کدام رقبا رتبه بالایی در گوگل دارند. سوالات زیر را از خود بپرسید:

از کدام کلمات کلیدی دم بلند استفاده می کنند؟

آیا کلمات کلیدی دم بلند مطابقت دارند؟

کدام کلمات کلیدی دم بلند مربوط به وب سایت شما هستند؟

هنگام تحقیق در مورد رقبا، کلمات کلیدی مرتبط را یادداشت کنید. به این ترتیب شما دقیقا می دانید که از چه کلمات کلیدی استفاده کنید.

  1. ابزار سئو برای تحقیق کلمات کلیدی

ابزارهای مختلف تحقیق کلمات کلیدی به بازاریابان کمک می کند تا کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنند. به عنوان مثال، گوگل یک برنامه ریز کلمات کلیدی رایگان ارائه می دهد. سایر ابزارهای پرکاربرد رتبه بندی SE و Semrush هستند. با استفاده از این ابزارها می توانید به راحتی و به سرعت ایده های جدیدی برای کلمات کلیدی دم بلند داشته باشید. همچنین بلافاصله انواع اطلاعات را در مورد کلمات کلیدی پیشنهادی مشاهده می کنید، مانند حجم جستجو و دشواری تخمینی کسب رتبه بالای گوگل.

پایگاه داده کلمات کلیدی رتبه بندی SE حاوی بیش از 20 میلیارد عبارت جستجوی مختلف است. رتبه بندی SE را به صورت رایگان امتحان کنید و پایگاه داده گسترده، از جمله عبارات جستجوی طولانی را برای خودتان کشف کنید.

به سوالات مشتریان خود گوش دهید

  1. به سوالات مشتریان خود گوش دهید

گوش دادن به نیازهای مشتری (بالقوه) شما شاید یکی از مهم ترین راه ها برای شناسایی کلمات کلیدی دم بلند باشد. اگر متوجه شدید که مشتریان سوال خاصی دارند که در سایت های دیگر به آن پاسخ داده نمی شود، پاسخ دادن به این سوال ایده هوشمندانه ای است. به این ترتیب بازدیدکنندگان خاصی را به وب سایت خود جذب خواهید کرد.

اما چگونه متوجه می شوید که مشتریان شما می خواهند بدانند؟ در واقع بسیار ساده است. سوالاتی را که مشتریان شخصاً، در کانال های رسانه های اجتماعی یا در بخش خدمات مشتری از شما می پرسند، با نوشتن آنها به خاطر بسپارید. اگر متوجه شدید که همین سوال اغلب پرسیده می شود، نوشتن یک وبلاگ در مورد آن ایده خوبی است.

راه دیگر برای فهمیدن اینکه مشتریان شما چه چیزی می خواهند بدانند این است که به انجمن ها مراجعه کنید. هنگامی که افراد در یافتن پاسخ سوالات خود مشکل دارند، برخی از افراد این سوالات را در انجمن می پرسند.

  1. سوالات متداول را در Answer The Public بیابید

پرس و جوهای جستجو در گوگل به طور فزاینده ای در قالب سوالات فرموله می شوند. همچنین به لطف جستجوی صوتی. مردم سوال خود را از گوگل می پرسند و بلافاصله هزاران پاسخ دریافت می کنند. بنابراین، مهم است که بدانید مخاطب هدف شما چه سوالاتی دارد. ما فقط روش نوشتن سوالاتی که مشتریان از شما می پرسند را ذکر کردیم. اما به عنوان یک وب سایت شروع، ممکن است دسترسی شما هنوز به اندازه کافی بزرگ نباشد، بنابراین مشتریان بالقوه ممکن است نتوانند شما را در صورت داشتن سوال پیدا کنند.

خوشبختانه، راه دیگری برای یافتن سوالات رایج وجود دارد: پاسخ به عموم. Answer The Public یک ابزار کلیدواژه است که به شما کمک می کند بسیاری از کلمات کلیدی دم بلند را پیدا کنید. به محض وارد کردن یک پرس و جو (این فقط باید یک کلمه باشد)، به طور خودکار ده ها پیشنهاد دریافت خواهید کرد. لطفا توجه داشته باشید: با نسخه رایگان، شما فقط 3 جستجو در روز دارید.

  1. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی همچنین به شما کمک می کنند کلمات کلیدی دم بلند را پیدا کنید. درست مانند گوگل، یوتیوب نیز یک پیشنهاد خودکار دارد. به محض وارد کردن یک عبارت جستجو در نوار جستجو، به طور خودکار انواع پیشنهادات را دریافت خواهید کرد. فیس بوک و توییتر نیز ممکن است به شما کمک کنند. سعی کنید یک هشتگ مرتبط را جستجو کنید. ممکن است با انواع سؤالات مشتری احتمالی خود مواجه شوید.

پلتفرم هایی مانند TikTok نیز می توانند در صورت استفاده صحیح از آنها کمک کنند. همانطور که قبلا توضیح داده شد، کلمات کلیدی دم بلند اغلب حجم جستجوی کمتری دارند. توجه داشته باشید که حجم کم جستجو همیشه به این معنی نیست که بهتر است از کلمه کلیدی استفاده نکنید. این از تجربه لورن پوپ، مدیر محتوا و سئو سایت مشهود است. لورن یک وبلاگ طالع بینی دارد و همچنین ویدیوهای TikTok را درباره آن می سازد. یک روز یکی از دنبال کنندگان TikTok از لورن سوالی پرسید که بسیاری از مردم می خواستند پاسخ آن را بدانند. این سوال حجم جستجوی کمی داشت، اما لورن همچنان تصمیم گرفت در مورد آن وبلاگ بنویسد. در نهایت یکی از موفق ترین پست های وبلاگ لورن بود.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

  1. کنسول جستجوی گوگل را بررسی کنید

کنسول جستجوی گوگل برای کمک به شما در رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجوی گوگل طراحی شده است. سرویس رایگان گوگل اطلاعاتی در مورد عملکرد وب سایت شما و اینکه چگونه می توانید نتایج خود را بهبود ببخشید ارائه می دهد. از طریق این سرویس، بلافاصله پیشنهادات جدیدی برای کلمات کلیدی دم بلند دریافت نخواهید کرد، اما خواهید دید که کدام کلمات کلیدی فعلی به خوبی کار می کنند و در چه موقعیت هایی رتبه بندی می کنید. اگر روی یک کلمه کلیدی کلیک کنید، اطلاعات دقیقی مانند موقعیت خود را در صفحه نتایج مشاهده خواهید کرد. کنسول جستجوی گوگل بینشی در مورد عملکرد وب سایت شما ارائه می دهد که می توانید بلافاصله بر اساس آن عمل کنید.

عکس سرچ کنسول قسمت لینک links

منبع: سئو سایت سئوورد

4.9/5 - (8 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما