30 اشتباه سئو در سال 2023

30 اشتباه سئو در سال 2023

اشتباه سئو:برای سازگاری با موتورهای جستجو، باید اطمینان حاصل کنید که تکنیک های سئو سایت شما با دستورالعمل های وب مستر گوگل هماهنگ است.با این حال، همگام شدن با آخرین تکنیک‌های بهینه‌سازی کار آسانی نیست، و اگر آنها را به درستی انجام ندهید، ممکن است مجبور شوید بار سنگین جریمه‌های گوگل که به سئو سایت شما وارد می شود را متحمل شوید.اگر استراتژی سئوی شما ناقص باشد، رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو آسیب خواهد دید. برای جلوگیری از اعمال جریمه های دستی گوگل علیه وب سایت شما، از اشتباهات رایج سئو مانند پر کردن کلمات کلیدی و  محتوای تکراری اجتناب کنید.در این پست، سئوورد (سئو ورد) درباره اشتباهات رایج سئو که می توانید در وب سایت خود مرتکب شوید و نحوه جلوگیری از آنها برای ماندن در رقبای خود و ارائه یک تجربه کاربری عالی برای مخاطبان هدف خود بحث خواهیم کرد.

فهرست مطالب

درک ضعیف از مخاطب هدف اکوزییشن گوگل آنالیتیکس

هنگامی که مصرف کنندگان تمایل به یک برند دارند، عوامل مختلفی بر تصمیم گیری تأثیر می گذارد. از جمله مهمترین آنها می توان به کیفیت محصول، ارتباطات برند و تجربه مشتری اشاره کرد. مردم می خواهند با برندهایی که پاسخگو و مشتری محور هستند تعامل داشته باشند.با ارزش ترین دارایی یک کسب و کار، پایگاه مشتری آن است. با این حال، سئوکارهایی که مخاطبان هدف خود را درک نمی کنند، قادر به بازاریابی موثر نیستند، که می تواند منجر به از دست دادن فرصت های درآمدی شود.

بنابراین، درک مخاطبان کلید رشد برند شماست. وقتی شرکت‌ها برای درک هدف جستجو و چگونگی تغییر رفتار مصرف‌کنندگان در طول زمان وقت صرف نمی‌کنند، این خطر را دارند که مشتریان خود را ناراضی بگذارند. بنابراین، باید انواع پرس و جوهای جستجویی که مخاطب هدف شما ممکن است به دنبال آنها باشد و کلماتی که هنگام جستجو استفاده می کنند را بدانید. این به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی را هدف قرار دهید و محتوایی را بنویسید که به نقاط درد مشتری توجه کند.بسیاری از بازاریابان این اشتباه را مرتکب می شوند که فرض می کنند اطلاعات جمعیتی مانند سن، حرفه و مکان، اطلاعات کافی برای ایجاد پیام هایی را فراهم می کند که از نظر احساسی با مخاطبان آنها طنین انداز شود.

یکی از راه‌های شناخت بهتر مشتریان این است که از تب Acquisitions در Google Analytics استفاده کنید تا متوجه شوید که مخاطبان هدف شما از کجا آمده‌اند و بر اساس آن پرسونای خریدار دقیق‌تری ایجاد کنید.

علاوه بر این، شما همچنین باید از طریق چت زنده، پیام رسانی، تعاملات تلفنی و رسانه های اجتماعی با مشتریان خود در زمان واقعی ارتباط برقرار کنید. شناخت مشتریان و نیازهای آنها در سطح شخصی می تواند به شما در درک بهتر و ارائه خدمات به آنها کمک کند.

اَکوزیِشن گوگل آنالیتیکس چیست؟(Acquisition)

فقدان یک استراتژی سئو و نقشه راه

اکثر کسب و کارها به دلیل نداشتن استراتژی سئو شکست می خورند. بدون نقشه راه برای دنبال کردن، تمرکز بر جنبه های تجاری که منجر به رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو می شود، آسان نیست.در عوض،   اگر می‌خواهید جنبه‌های مختلف سایت تجاری خود را با استفاده از ابزارها و پلتفرم‌های مفید ساده‌سازی کنید ، استخدام یک آژانس سئو برای کسب‌وکارتان یک حرکت هوشمندانه است.یک آژانس سئو دارای تجربه قابل توجهی با چندین مشتری در صنایع مختلف است، که باعث می شود در مورد اینکه کدام استراتژی ها موثرتر هستند بسیار آگاه باشد.

وقتی این آژانس‌ها سال‌ها آزمون و خطا را پشت سر گذاشته‌اند، پایگاه دانش آن‌ها بسیار بیشتر از شرکت‌های معمولی است. این سطح از تخصص باعث می شود که آنها در مورد آنچه که نتایج مطلوب را برای شما ایجاد می کنند، شروع کنند.اگر مطمئن نیستید که در حال انجام چه کاری هستید، انجام سئو می تواند خطرناک باشد و درها را برای جریمه های جستجو، اسپم و هک باز کنید. یکی از دلایلی که توصیه می شود یک شرکت سئو حرفه ای را استخدام کنید این است که آنها می دانند چگونه از این نتایج نامطلوب جلوگیری کنند و در عین حال وب سایت شما را ایمن نگه دارند.ما در سئو ورد | seoword بارها این موارد را با موفقست پاس کرده ایم.وقتی این آژانس‌ها سال‌ها آزمون و خطا را پشت سر گذاشته‌اند، پایگاه دانش آن‌ها بسیار بیشتر از شرکت‌های معمولی است. این سطح از تخصص باعث می شود که آنها در مورد آنچه که نتایج مطلوب را برای شما ایجاد می کنند، شروع کنند.اگر مطمئن نیستید که در حال انجام چه کاری هستید، انجام خدمات سئو می تواند خطرناک باشد و درها را برای جریمه های جستجو، اسپم و امنیت و هک وردپرس باز کنید. یکی از دلایلی که توصیه می شود یک شرکت سئو حرفه ای را استخدام کنید این است که آنها می دانند چگونه از این نتایج نامطلوب جلوگیری کنند و در عین حال وب سایت شما را ایمن نگه دارند!

چگونه با وردپرس هک نشویم؟ آپدیت 2022

نبود محتوای با کیفیت در سایت

گاهی اوقات، تمرکز بر جزئیات فنی می تواند نیاز به محتوای با کیفیت را تحت الشعاع قرار دهد. به عنوان مثال، یک وب سایت از نظر فنی سالم با رابط کاربری عالی و UX نمی تواند مخاطب را بدون محتوای با کیفیت درگیر خود نگه دارد.محتوایی که ارزشی برای مخاطب ایجاد نمی کند، برای درگیر نگه داشتن مخاطب در وب سایت شما کار دشواری خواهد داشت. به همین دلیل است که کسب و کارها باید روی  تولید محتوای با کیفیت سرمایه گذاری کنند.هنگامی که با تولیدکنندگان محتوا برای برند خود کار می کنید، آنها از لحن منحصر به فرد شرکت شما هنگام ایجاد محتوا استفاده می کنند. محتوایی که به سؤالات رایج کاربران پاسخ می دهد و در عین حال دانش مردم را از صنعت شما غنی می کند، نوع محتوایی است که خوانندگان را جذب و درگیر می کند.سئو و محتوا دست به دست هم می دهند. اگر می خواهید رتبه صفحه خود را افزایش دهید، باید به اهمیت ایجاد محتوای با کیفیت بالا توجه کنید. علاوه بر این موارد، محتوای با کیفیت بالا همچنین به تولید بک لینک از وب سایت های معتبر و افزایش اعتبار و اعتماد وب سایت شما کمک می کند.

internal-links

انتشار محتوای کپی شده

سرقت محتوا نقض دستورالعمل های وب مستر گوگل است. کپی کردن مطالب از وب سایت های دیگر و انتشار آن به عنوان متعلق به خودتان می تواند منجر به جریمه بر اساس الگوریتم پاندا توسط گوگل شود.

طبق به روز رسانی، گوگل رتبه هر وب سایتی را که محتوای کم کیفیت یا کپی شده تولید می کند، کاهش می دهد. بنابراین، نوشتن محتوای اصلی برای وب سایت خود همیشه برای کسب رتبه های بالاتر در SERP توصیه می شود.

ایجاد محتوای اصلی یک راه عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما است. اگر به کلمات کلیدی توجه کافی داشته باشید، مقالات جدید می توانند به عنوان یک تقویت بزرگ برای رتبه بندی و کسب و کار شما عمل کنند.مهمتر از آن، این یک راه عالی برای تثبیت خود به عنوان یک مرجع در جایگاه خاص شما است که به طور خودکار باعث می شود مردم به آنچه می گویید یا می فروشید اعتماد کنند.

حذف متا تگ ها

بهینه سازی محتوای شما با کلمات کلیدی هدف برای اطمینان از رتبه بندی آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) کافی نیست. متا تگ  ها عناصر حیاتی سئو هستند که به هیچ قیمتی نباید آنها را از دست داد.

وقتی عنکبوت های موتورهای جستجو در سایت شما می خزند، این عناصر را در نظر می گیرند. اضافه نکردن آنها به صفحات وب شانس شما را برای رتبه بندی بالا در نتایج جستجو کاهش می دهد.

تگ‌های عنوان مهم‌ترین تگ‌های متا هستند زیرا بر صفحات نتایج موتورهای جستجو تأثیر می‌گذارند و همچنین توسط افرادی که در اینترنت جستجو می‌کنند دیده می‌شوند.

توضیحات متا همچنین یک متا تگ مهم است زیرا به موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان بالقوه می گوید صفحه وب شما در مورد چیست.

متا تگ ها برای سئو

از دست رفته لینک های با کیفیت در وب سایت

لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند می توانند به طور قابل توجهی بر رتبه آن تأثیر بگذارند. موتورهای جستجو به لینک های سایت هایی که قابل اعتماد و معتبر هستند وزن بیشتری می دهند، بنابراین دریافت لینک های خوب ضروری است.

علاوه بر این، دریافت لینک از سایت‌هایی با اعتبار دامنه بالا (DA) با آوردن ترافیک ارجاع با کیفیت به سایت شما، ترافیک وب شما را افزایش می‌دهد.

با این حال، فقط به این دلیل که یک سایت دارای لینک است به این معنی نیست که آنها لینک های خوبی هستند. باید بررسی کنید که سایت‌هایی که به سایت شما پیوند می‌دهند اسپم یا از مزرعه‌های لینک نیستند.

لینک های اسپم می توانند به رتبه وب سایت شما آسیب بزنند. بسته به شدت هرزنامه، ممکن است چند رتبه در SERP از دست بدهید یا به طور کلی در لیست سیاه گوگل قرار بگیرید.باید حذف بک لینک های اسپم را انجام دهید.

دیس اوو | Disavow لینک چیست؟

بیش از حد لینک های داخلی در وب سایت

شما نمی توانید تعداد لینک های خارجی جمع آوری شده توسط وب سایت خود را کنترل کنید، اما می توانید بر تعداد لینک های داخلی وب سایت خود تأثیر بگذارید. افزودن صفحات با بهترین عملکرد خود به عنوان پیوندهای داخلی به محتوای جدید به آن صفحات بیشتر دیده می شود.

اگر موضوع محتوای جدید شما کاملاً با موضوع صفحات قدیمی شما ارتباطی ندارد، آنها را به یکدیگر پیوند ندهید زیرا باعث سردرگمی بازدیدکنندگان شما می شود.

لینک های داخلی برای سئو بسیار مهم هستند، زیرا به گوگل سیگنال می دهند که کدام صفحات برای یک وب سایت خاص اهمیت بیشتری دارند. گوگل از آنها برای درک بهتر ساختار کلی یک وب سایت استفاده می کند.

نقشه سایت همچنین می تواند برای برقراری ارتباط با این اطلاعات استفاده شود، اما زمانی که یک ساختار منطقی از لینک های داخلی موجود در صفحه وب وجود داشته باشد، حتی ساده تر است.

اضافه کردن تعداد زیادی لینک داخلی به محتوای شما می تواند آن را غیرطبیعی جلوه دهد. علاوه بر این، تعداد زیادی لینک داخلی نیز ارزش آنها را کاهش می دهد.

سرمایه گذاری نکردن در یک وب سایت سازگار با موبایل

اکثریت قریب به اتفاق کاربران اینترنت در حال حاضر موبایل هستند. البته ناگفته نماند که اگر وب سایت شما برای موبایل بهینه نشده باشد، مشتریان بالقوه زیادی را از دست خواهید داد.

بنابراین روی یک وب سایت سازگار با موبایل سرمایه گذاری کنید و یک تجربه کاربری خوب ارائه دهید. یک سایت سازگار با موبایل می‌تواند با آسان‌کردن پیمایش، یافتن اطلاعات و خرید، به اعتمادسازی با مشتریان کمک کند.

تلاش مورد نیاز برای طراحی وب سایتی که در همه دستگاه ها به خوبی کار کند نتیجه خواهد داد زیرا امروزه مردم ترجیح می دهند به جای لپ تاپ یا رایانه رومیزی آنلاین از طریق تلفن همراه باشند.

کسب و کار شما باید اطمینان حاصل کند که سایت شما در دستگاه های مختلف تلفن همراه قابل مشاهده است. به این ترتیب، می توانید بهترین تجربه ممکن را برای مشتریان خود فراهم کنید، که بدون شک زمانی که زمان کسب درآمد بیشتر از قبل فرا می رسد، نتیجه خواهد داد.

به آنچه یک متخصص صنعت سئو در مورد اشتباهات سئو می گوید گوش دهید.

عدم تمرکز بر سرعت سایت

سرعت سایت یک عامل اساسی برای تعیین تجربه کاربری یک وب سایت است. به عنوان مثال، یک سایت با بارگذاری کند می تواند کاربر نهایی را ناامید کند و منجر به نرخ پرش بالا شود.

عوامل متعددی می توانند در کندی سایت نقش داشته باشند، مانند تصاویر بهینه نشده، مشکلات جاوا اسکریپت، سرور و هاست ضعیف و غیره. بنابراین، رفع مشکلات فنی روی سایت شما که بر آن تأثیر می گذارد برای اطمینان از بهینه بودن سرعت سایت، حیاتی است.

بر کسی پوشیده نیست که سرعت سایت برای مشاغل آنلاین مهم است. در واقع، طبق گفته گوگل، یک ثانیه بهبود سرعت وب سایت می تواند تبدیل  ها را تا 27 درصد افزایش دهد. با نگه داشتن سرعت بارگذاری وب سایت خود، مشتریان را برای مدت طولانی تری در سایت خود نگه می دارید که شانس خرید آنها را افزایش می دهد.

برای اینکه خریداران بالقوه برای خرید بیشتر بازگردند، باید مطمئن شوید که آنها اولین تصور خوبی از شرکت شما دارند. اگر آنها اغلب از سایت شما بازدید می کنند و زمان زیادی را برای بارگذاری صفحات یا تصاویر صرف می کنند، احتمالاً هرگز با شما تجارت نخواهند کرد.

اگر می‌خواهید نرخ‌های نگهداری بالا و هزینه‌های جذب مشتری پایین بماند، این می‌تواند مشکل بزرگی باشد. سرعت سایت چیزی بیش از یک مشکل کاربردی نیست. سرعت سایت همچنین بر رتبه شما در موتورهای جستجو مانند گوگل تأثیر می گذارد و به کسب و کار شما کمک می کند تا توسط مشتریان بالقوه بیشتری کشف شود.

عدم توجه به اهمیت سیگنال های اجتماعی برای سئو

سیگنال های اجتماعی نشانگر محبوبیت جمعی یک وب سایت هستند که توسط موتورهای جستجو درک می شوند. فعالیت رسانه‌های اجتماعی یک سایت به رتبه‌بندی آن در نتایج ارگانیک کمک می‌کند و به عنوان شکل دیگری از «استناد»، مشابه  بک لینک‌ها دیده می‌شود .

سیگنال های اجتماعی در تعیین رتبه وب سایت شما در SERP ها بسیار مهم هستند. سیگنال‌های اجتماعی شاخص‌های قدرت دامنه عالی هستند که ارزش یک صفحه وب را نشان می‌دهند.

اشتراک گذاری و لایک کردن پست ها نشان می دهد که صفحه با محتوای جذاب معتبر است. علاوه بر ترفندهای معمول سئو، استراتژی هایی با هدف افزایش تعامل رسانه های اجتماعی نیز می توانند رتبه وب سایت شما را در موتور جستجو بهبود بخشند.

در حالی که سیگنال‌های اجتماعی ممکن است مستقیماً بر رتبه‌بندی شما در Google تأثیر نگذارند، مطمئناً می‌توانند به یافتن محتوای شما و پیوند آن توسط وب‌سایت‌های دیگر کمک کنند. این همچنین می تواند منجر به ترافیک مستقیم از پروفایل های رسانه های اجتماعی شما شود که بهترین راه برای ایجاد استراتژی SEO شما است.

عدم استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری عملکرد SEO

هنگامی که زمان و انرژی زیادی را در سئو سرمایه گذاری می کنید، مهم است که بدانید آیا این تلاش نتیجه داد یا خیر. نتایج بهینه‌سازی موتور جستجو می‌تواند به شما بگوید که آیا باید کاری را که انجام می‌دهید تغییر دهید یا تغییر دهید یا در مسیر درستی قرار دارید.

متخصصان سئو با تعداد زیادی مجموعه داده غرق شده اند. اما تنها راهی که می‌توانید واقعاً به اهداف خود برسید و ارزیابی‌های دقیق انجام دهید، ابتدا شناسایی شاخص‌های عملکرد کلیدی (KPI) است که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می‌کند، سپس این معیارها را با آنچه شرکت شما می‌خواهد انجام دهد، مطابقت دهید.

تجزیه و تحلیل را با استفاده از ابزارهای SEO تنظیم کنید . برای ردیابی عملکرد بهینه سازی موتور جستجوی وب سایت شما. گوگل ابزارهای خاص خود را مانند گوگل آنالیتیکس و کنسول جستجوی گوگل دارد که می توانید از آنها برای دریافت نمای کلی از معیارهای عملکرد وب سایت خود استفاده کنید.

علاوه بر این، بسیاری از ابزارهای دیگر سئو می توانند به شما در بهبود جنبه های مختلف استراتژی سئو کمک کنند، مانند تجزیه و تحلیل ترافیک جستجوی ارگانیک، تحقیق کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقابتی، مدیریت لینک، نرخ تبدیل و موارد دیگر.

عدم بهینه سازی برای سئوی محلی

اگر کسب‌وکاری متمرکز بر شهر یا منطقه خاصی دارید، باید آن را برای جستجوی محلی بهینه کنید. بهینه سازی جستجوی محلی با انتخاب کلمات کلیدی خاص مکان برای بهینه سازی محتوای شما آغاز می شود .

همچنین می‌خواهید آدرس و شماره تلفن خود را به صفحات خود اضافه کنید، مانند قسمت سرصفحه یا پاورقی، تا در نتایج جستجوی محلی ظاهر شوند.

علاوه بر این، شما همچنین باید مطمئن شوید که یک  نمایه کسب و کار Google دارید و کسب  و کار شما در فهرست راهنماهای محلی مختلف با اطلاعات NAP ثابت فهرست شده است.

بهینه‌سازی نمایه کسب‌وکار Google می‌تواند به شما کمک کند در Google Maps متمایز شوید. از آنجایی که Google Maps برای سهولت یافتن مشاغل محلی برای کاربران ایجاد شده است، این شانس شما را برای دریافت تماس ها و بازدیدهای بیشتر افزایش می دهد.

سئوی محلی همچنین دید آنلاین شما را افزایش می دهد و کسب و کار شما را برای مشتریان جدید قابل کشف تر می کند. این منجر به ترافیک بیشتر در فروشگاه فیزیکی شما می شود و در نتیجه سرنخ ها، اشتراک ها، ثبت نام ها و فروش بیشتر می شود.

وقتی صحبت از بازاریابی محتوای محلی می شود، طبیعتاً باید در مورد منطقه محلی خود صحبت کنید و جامعه محلی خود را درگیر کنید. این کمک می کند تا شهرت خود را به عنوان یک متخصص در زمینه خود بسازید و وفاداری و تعامل برند شما را تقویت کند.

هدف قرار ندادن کلمات کلیدی مرتبط

تحقیق کلمات کلیدی بخشی جدایی ناپذیر از سئو است. این به شما کمک می کند تعیین کنید کدام کلمات کلیدی برای وب سایت شما موثرتر هستند و به شما امکان می دهد در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالاتری داشته باشید.

اگر کلمات کلیدی خود را به خوبی بررسی نکنید، ممکن است کلمات کلیدی اشتباهی را برای بهینه سازی سایت خود هدف قرار دهید. به عنوان مثال، اگر مخاطب محلی دارید اما از کلمات کلیدی جهانی استفاده می کنید، ممکن است دسترسی شما کمتر باشد و برای جستجوهای مرتبط کمتر قابل مشاهده باشد.

هنگامی که جستجوی کلمات کلیدی انجام می دهید، به خاطر داشته باشید که کاربران هنگام تایپ یک پرس و جو به دنبال چه چیزی هستند. همچنین، هدف جستجوی پشت آن عبارت را در نظر داشته باشید. انتخاب کلمات کلیدی بدون شناسایی قصد کاربر اتلاف وقت است. به همین دلیل است که درک هدف کاربر برای هر استراتژی سئوی موفق بسیار مهم است.

تجزیه و تحلیل رقبا نیز باید بخشی از فرآیند تحقیق کلمات کلیدی هر متخصص SEO باشد. با تجزیه و تحلیل وب سایت های رقبای خود، می توانید متوجه شوید که آنها چه موضوعاتی را هدف قرار می دهند و چگونه محتوا را برای آن موضوعات منتشر می کنند. همچنین می‌توانید دریابید که چرا آنها بالاتر از شما رتبه‌بندی شده‌اند و فرصت‌های از دست رفته برای استفاده از کلمات کلیدی را شناسایی کنید.

هنگام انتخاب کلمات کلیدی، هدف قرار دادن کلمات کلیدی با حجم بالا مهم است، اما کلمات کلیدی طولانی را نادیده نگیرید. آنها در واقع بسیار مفید هستند زیرا اغلب جستجو می شوند، حتی اگر رقابتی نباشند، به این معنی که شما شانس بالاتری برای رتبه بندی برای آنها خواهید داشت.

علاوه بر این، استفاده از  کلمات کلیدی LSI  در محتوای شما باعث می شود که محتوای شما مرتبط تر باشد و به افزایش رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک کند.

استفاده از همان Anchor Text برای هر لینک

با به روز رسانی الگوریتم پنگوئن، گوگل شروع به بررسی دقیق پیوندهای به دست آمده «طبیعی» کرد. اگر تعداد زیادی از لینک های ورودی سایت شما حاوی متن لنگر یکسانی باشد، این می تواند غیرطبیعی به نظر برسد و ممکن است نشانه ای باشد که شما درگیر طرح های پیوند بوده اید.

بهتر است کلماتی را که به عنوان متن لنگر استفاده می کنید تغییر دهید. به عنوان مثال، استفاده از نام کسب و کار خود یا کلمات کلیدی با تطابق جزئی به جای کلمات کلیدی دقیق. این باعث می شود محتوای شما کمتر اسپم به نظر برسد و خوانایی آن بهبود یابد

تمرکز بر کیفیت محتوا در مقابل کمیت محتوا

ساخت لینک  بخش مهمی از هر استراتژی سئو است. بله، تعداد لینک های با کیفیت مهم است. هرچه وب سایت شما لینک های با کیفیت بیشتری داشته باشد؛ گوگل بیشتر شما را به عنوان یک مرجع در صنعت شما می بیند و وب سایت شما را بر این اساس رتبه بندی می کند.

اما اگر همه لینک‌هایی که به وب‌سایت شما اشاره می‌کنند ارزش وقت گذاشتن را نداشته باشند، کمیت معنایی ندارد. بنابراین، تمرکز شما باید ابتدا بر روی کیفیت لینک باشد تا کمیت.

هنگام ایجاد لینک در وب سایت خود، باید اطمینان حاصل کنید که آنها از سایت های با کیفیت بالا مرتبط با جایگاه شما هستند. یک لینک از یک سایت با کیفیت بالا بیش از صدها لینک از دایرکتوری های با کیفیت پایین ارزش دارد. دستیابی به بک لینک های با کیفیت سخت تر است، اما تلاش های صادقانه برای ایجاد بک لینک نتایج رضایت بخشی و پایدار به شما می دهد.

یکی از راه های موفقیت وب سایت، کسب بک لینک از دامنه های معتبر و قابل اعتماد است. با تمرکز بر دریافت بک لینک از منابع معتبر، از جریمه های گوگل جلوگیری می کنید و موفقیت وب سایت خود را در دراز مدت افزایش می دهید.

بهترین راه برای دریافت بک لینک با کیفیت بالا، ایجاد محتوایی است که دیگران می خواهند به آن لینک دهند. این می تواند محتوای آموزشی، محتوای به سبک مقاله، محتوای مبتنی بر تحقیق، پست های وبلاگ یا مقاله یا حتی اینفوگرافیک باشد.

کیفیت محتوا (Content Quality) در مقابل کمیت محتوا (Content Quantity)

نادیده گرفتن وضعیت HTTP و مشکلات سرور

مهمترین مسئله فنی یک وب سایت وضعیت HTTP آن است. اینها شامل خطای 404 (صفحه یافت نشد)، که نشان دهنده پاسخ سرور در پشت درخواست موتور جستجو است.

هنگامی که گفتگو بین کاربر و وب سایت قطع می شود، همچنین مشکلات اعتمادی را برای کاربر در سایت ایجاد می کند. اگر عنکبوت های موتور جستجو نتوانند محتوای مورد نظر کاربران را از سایت شما واکشی کنند، مشکلات طولانی مدت سرور نه تنها ممکن است منجر به نرخ پرش بالا به دلیل محتوای غیرقابل دسترس شود و همچنین ممکن است بر رتبه بندی SERP شما تأثیر بگذارد.

دلایل اصلی که بر وضعیت HTTP در یک وب سایت تأثیر می گذارد، صفحات شکسته، لینک های داخلی یا خارجی شکسته، و زمان پاسخ آهسته سرور یا سرور برای جلوگیری از دسترسی به صفحه است.

مسائل فنی سئو می تواند هر وب سایتی را آزار دهد. برای اینکه از مسائل فنی سایت خود مطلع باشید، حتماً خزش های ماهانه را اجرا کنید و به طور مداوم روی بهبود سایت خود کار کنید تا هرگز از دیدگاه سئو فنی عقب نمانید.

نادیده گرفتن بهینه سازی لینک های خروجی یا Outbound Links

در اصطلاحات سئو، اصطلاح “پیوند خارجی” یا لینک های خروجی یا Outbound Links برای شناسایی لینک هایی استفاده می شود که از یک سایت دیگر به وب سایت شما اشاره می کنند. مرتبط بودن، اعتبار و کیفیت پیوندها مهمترین معیار برای پیوندهای خارجی است.

حجم نیز مهم است. بهینه سازی لینک های خارجی به اندازه بهینه سازی لینک های داخلی مهم است. شما باید اطمینان حاصل کنید که پیوندهای خارجی در سایت شما از یک دامنه قابل اعتماد (HTTPS) مرتبط با محتوایی که به آن پیوند داده می شود، وجود دارد، URL ویژگی های زیرخط و بدون دنبال کردن و غیره ندارند.

علاوه بر این، شما نباید خواننده خود را با لینک های خارجی زیاد غرق کنید، زیرا ممکن است احساس کنند شما از آنها به عنوان وسیله ای برای پیشبرد اهداف سئوی خود استفاده می کنید.

بیشتر بدانید:

لینک های خروجی یا Outbound Links به سایت های معتبر برای سئو خوب است؟

فراموش کردن صفحات موبایل شتاب داده شده (AMP)

AMP چارچوبی است که به ناشران اجازه می دهد صفحات وب ایجاد کنند که فوراً در تلفن همراه بارگیری می شوند. محتوای تولید شده سریع از ناشران خبری و وبلاگ نویسان باعث موفقیت AMP شده است.

AMP همچنین به ناشران این امکان را می دهد که تبلیغات را در سایت خود در قالبی نمایش دهند که خواندن و تعامل با آن برای بینندگان آسان باشد و در نتیجه نرخ مشاهده آگهی بالاتر و فرصت های درآمدی افزایش می یابد.

یکی دیگر از مزایای AMP این است که در لیست داستان های برتر گوگل ظاهر می شود که خوانندگان بیشتر روی این صفحات کلیک می کنند و منجر به افزایش ترافیک سایت شما می شود.

عناصر مختلف می توانند بر رتبه بندی شما در SERP تأثیر بگذارند، از جمله سرعت بارگیری صفحه شما در دستگاه تلفن همراه. خود AMP بر موقعیت شما در SERP تأثیر نمی گذارد، اما می تواند به سرعت بخشیدن به عناصری که بر رتبه شما تأثیر می گذارد کمک کند.

شما باید اطمینان حاصل کنید که کد HTML سایت شما با  دستورالعمل های AMP گوگل مطابقت دارد،  صفحات AMP نامعتبر را در سایت خود با استفاده از ابزار ممیزی سایت پیدا کنید و آنها را اصلاح کنید تا از معایب سئو جلوگیری کنید.

لینک های خروجی یا Outbound Links به سایت های معتبر برای سئو خوب است؟

عدم تمرکز بر برندسازی و جستجوهای برند

گوگل عاشق برندها و جستجوهای برند است. اگر می خواهید در گوگل رتبه خوبی کسب کنید، باید روی برندسازی تمرکز کنید. استفاده از کلمات کلیدی مارک دار در محتوای خود و بهینه سازی سایت شما برای جستجوهای برند می تواند اعتماد مشتریان شما را ایجاد کند و به ایجاد کسب و کار شما به عنوان یک مرجع در جایگاه شما کمک کند.

برای بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ و جا افتاده، عبارات برند آنها بخش قابل توجهی از پروفایل کلمات کلیدی آنها را تشکیل می‌دهد. مردم به احتمال زیاد به دنبال این مشاغل یا محصولات بر اساس نام هستند، که نشان می دهد آنها به خرید نزدیک تر هستند.

در واقع، گوگل دریافته است که کلمات مارک دار با نرخ 2 برابر کلمات غیر مارک تبدیل می شوند، بنابراین منطقی است که کسب و کارها نباید آنها را نادیده بگیرند!

سایر برندها احتمالاً برای کلمات کلیدی مارک تجاری شما رقابت نخواهند کرد زیرا مشغول تلاش برای بهینه سازی برای کلمات کلیدی مارک خود هستند. کلمات کلیدی برند شما یک فرصت طلایی هستند. حتی اگر تا به حال تلاش زیادی برای آنها انجام نداده اید، می توان به راحتی رتبه بندی آنها را تضمین کرد.

وقتی زمان بیشتری را صرف کلمات و عبارات کلیدی مرتبط با برند می‌کنید، می‌توانید درها را به روی فرصت‌های استراتژیک جدید هدف‌گیری کلمات کلیدی باز کنید.

عدم استفاده از ریدایرکت های 301

هنگامی که سایت خود را مهاجرت می کنید، تغییر مسیر مهم است. هر زمان که URL را تغییر دهید این مورد اعمال می شود. اگر این کار را نکنید، بازدیدکنندگان سایت شما به صفحه 404 می روند و بلافاصله سایت شما را ترک می کنند.

با تغییر مسیر 301، بازدیدکنندگان خود را از صفحه موجود به صفحه جدیدی که محتوای آن در حال حاضر وجود دارد، راهنمایی می کنید. ریدایرکت 301 همچنین آب پیوند را از صفحه قبلی شما به صفحه جدید منتقل می کند.

با این حال، اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان را بدون عبور از لینک، تغییر مسیر دهید، به سراغ تغییر مسیر 302 بروید.

داشتن پاپ آپ بی ربط خبرنامه در هر صفحه

وجود چندین پاپ آپ در وب سایت شما منجر به تجربه کاربری ضعیف می شود. بنابراین، باید مراقب پاپ آپ هایی که در وب سایت خود استفاده می کنید باشید و آنها را به حداقل برسانید.

همچنین باید به زمان پاپ آپ توجه داشته باشید. شما نمی خواهید بازدیدکنندگان خود را به محض ورود به وب سایت شما با یک پنجره بازشو مزاحم کنید.

پاپ آپ ها هم برای تجربه بازدیدکننده و هم برای سئو چندان مطلوب نیستند. اما، اگر نگران از دست دادن مشترکین ایمیل هستید، راه های زیادی برای جذب سرنخ های واجد شرایط وجود دارد. برای مثال، نزدیک‌تر کردن CTA به نقاط تبدیلی که در آن افراد خرید می‌کنند، مانند صفحات پرداخت، نرخ تبدیل بالاتری را به همراه خواهد داشت.

عدم استفاده از تگ های کنونیکال

تگ‌های Canonical برای ادغام ارزش لینک از صفحات تکراری، بهبود خزیدن و نمایه‌سازی وب‌سایت‌تان، و همچنین به Google بیان می‌کنند که کدام صفحه می‌خواهید در نتایج جستجو نمایش داده شود، استفاده می‌شود.

عدم استفاده از  برچسب متعارف  می تواند منجر به جریمه گوگل به دلیل تکرار محتوا شود. از آنجایی که محتوای تکراری یک عمل سئو کلاه سیاه است، استفاده از تگ rel=canonical ضروری است.

به عنوان مثال، اگر سایتی به نام‌های abc.com و www.example.com دارید، و نمونه‌های example.com/index.html و www.example.com/hompage.html نیز دارند، باید از تگ rel=canonical استفاده کنید. این به گوگل می گوید که صفحات یکسان هستند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که URL rel=canonical در نتایج جستجو نشان داده شده است و نه URL تکراری.

تگ کنونیکال چیست؟

برچسب های Hreflang از دست رفته است

با تگ hreflang، گوگل می تواند وب سایت شما را به کشور و زبان بازدیدکننده نشان دهد. اگر از آن استفاده نمی کنید، این یک ضرر برای سئو سایت شما است زیرا بازدیدکنندگان نمی توانند محتوای شما را به زبان محلی خود مشاهده کنند.

تگ hreflang باید در عنصر head در سایت شما قرار گیرد. اگر سایت شما به چندین زبان ترجمه شده است، باید برای هر کدام یک تگ hreflang بنویسید. انجام این کار باعث افزایش ترافیک ورودی به سایت شما و افزایش تبدیل و زمان اقامت می شود.

نداشتن سایت مبتنی بر HTTPS

HTTPS مخفف Hypertext Transfer Protocol Secure است. HTTPS از ارتباطی که بین وب سایت شما و مرورگر کاربر شما برقرار می شود محافظت می کند.

این تضمین می کند که هیچ کس دیگری نمی تواند در رفت و برگشت داده ها دخالت کند. HTTPS سه سطح حفاظت از رمزگذاری ، یکپارچگی داده ها و احراز هویت وب سایت شما را ارائه می دهد.

ارتباطات محافظت نشده شما را در معرض فریب کاربران قرار می دهد تا اطلاعات حساس را از دست بدهند، بدافزار نصب کنند، یا تبلیغات خود را در سایت شما درج کنند.

بنابراین، اگر از HTTP به HTTPS تغییر ندهید، ممکن است بازدیدکنندگان را از اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی خود در سایت شما یا انجام هر گونه تراکنش پولی منصرف کند.

درج نکردن وبلاگ در وب سایت شما

داشتن یک وبلاگ در وب سایت شما بسیار مهم است. وبلاگ راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مخاطبان شما فراتر از محصولات و خدمات شما است. شما می توانید از وبلاگ خود برای آموزش مشتریان خود در مورد جایگاه خود، پاسخ به سوالات رایج آنها و ایجاد رابطه قوی تر با آنها استفاده کنید.

می توانید یک وبلاگ در بلاگر یا وردپرس راه اندازی کنید، یک قالب مناسب انتخاب کنید، دسته ها و برچسب ها را اضافه کنید و چندین نویسنده اضافه کنید. همچنین می توانید ابزارهای تجزیه و تحلیل را به پلتفرم وبلاگ خود متصل کنید تا عملکرد پست های وبلاگ خود را اندازه گیری کنید.

هنگامی که یک پست وبلاگ را منتشر می کنید، این یک صفحه نمایه شده دیگر در وب سایت شما است که باعث می شود در رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر ظاهر شوید. وبلاگ نویسی همچنین قرار گرفتن در معرض برند شما را در رسانه های اجتماعی افزایش می دهد زیرا هر بار که محتوای جدیدی ایجاد می کنید، فرصتی را برای دیگران ایجاد می کند تا مطالبی را که می خوانند به اشتراک بگذارند، بنابراین آنها را در معرض دید شرکت شما قرار می دهد و آنها را به مشتریان بالقوه تبدیل می کند.

علاوه بر این، اگر به ایجاد پست های ارزشمند ادامه دهید، در نهایت به عنوان یک مرجع در حوزه کاری خود شناخته خواهید شد.

عدم اضافه کردن CTA به سایت شما

هنگامی که بازدیدکنندگان وارد سایت شما شدند، باید آنها را به آن متصل نگه دارید. برای انجام این کار، باید نشانه های کوچکی بگذارید تا آنها را وادار به کاوش در وب سایت شما کنید. این نشانه‌ها CTA یا Call-to-Action هستند. این دکمه‌ها از کاربران سایت شما می‌خواهند تا اقداماتی مانند «اکنون خرید کنید» یا «بیشتر بدانید».

فراخوان برای اقدام (CTA) هم برای کسب و کارها و هم برای مشتریان حیاتی است. بسیاری از مردم برای برداشتن گام بعدی به CTA در انتهای هر صفحه وب اعتماد می کنند. حذف این موضوع باعث می شود مشتریان احساس گمراهی و سردرگمی کنند. از دست دادن علاقه به معنای تبدیل کمتر است، که خبر خوبی برای کسب و کار شما نیست.

بنابراین، اطمینان حاصل کنید که CTA را به هر صفحه اضافه می کنید تا هدف را روشن کنید. اما مراقب باشید زیاده روی نکنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که CTAها از نظر طراحی و رنگ از بقیه صفحه متمایز هستند. اگر دکمه CTA شما از بقیه عناصر صفحه شما متمایز نباشد، بازدیدکنندگان شما را برای کلیک کردن جذب نمی کند.

بی توجهی به محتوای تاریخ

محتوا به مرور زمان اهمیت خود را از دست می دهد. موتورهای جستجو دقیق ترین و با ارزش ترین اطلاعات را برای کاربران خود در اولویت قرار می دهند. با افزایش سن محتوا، رتبه بندی آن کاهش می یابد و بر تلاش های سئو تأثیر منفی می گذارد.

گوگل به طور مداوم الگوریتم خود را تغییر می دهد، بنابراین اگر به عقب برنگردید و مقالات قدیمی را به روز نکنید، در معرض خطر جریمه شدن یا حتی حذف شدن آنها به دلیل داشتن اطلاعات منسوخ بدون اطلاع از آن تا دیر وقت هستید.

برای اینکه خوانندگان خود را درگیر خود نگه دارید و آنها را تشویق کنید که زمان بیشتری را در وب سایت خود بگذرانند، مطمئن شوید که محتوای شما تازه است و دارای به روزترین اطلاعات است.

بازنویسی یک مقاله قدیمی زمان بسیار کمتری نسبت به نوشتن یک مقاله جدید می برد. این بدان معنا نیست که شما باید تلاش‌های تولید محتوا را به طور کامل متوقف کنید، اما تمرین هر دو تکنیک این پتانسیل را دارد که با تلاش کمتر به نتیجه برسد.

فراموش کردن بهینه سازی تصویر

بهینه سازی تصویر یکی دیگر از جنبه های مهم سئو است که بسیاری از افراد نادیده گرفته می شوند. فایل های تصویری بزرگ می توانند سرعت سایت شما را کاهش دهند و منجر به تجربه کاربری ضعیف شوند. بنابراین، شما باید از ابزارهای بهینه سازی تصویر استفاده کنید تا حجم فایل های موجود در سایت خود را کاهش دهید تا بهینه شود و سایت شما بتواند سریعتر بارگذاری شود. بهینه‌سازی تصویر به وب‌سایت‌ها کمک می‌کند سریع‌تر بارگذاری شوند، رتبه‌بندی موتورهای جستجوی آن‌ها را افزایش داده و تجربه کاربر را بهبود ببخشند.

یکی دیگر از موارد حیاتی در مورد بهینه سازی تصویر، استفاده نکردن از نام فایل و متن جایگزین مناسب برای تصاویر است. این عمل ضعیف است و باید از آن اجتناب کرد. به همه تصاویر موجود در سایت شما باید یک نام فایل مناسب و متن جایگزین داده شود که نشان دهد تصویر در مورد چیست.

از آنجایی که گوگل نمی تواند تصاویر را بخواند، متن جایگزین را دنبال می کند تا بداند تصویر در مورد چیست و به درستی آن را بخزد. همچنین برای افراد دارای اختلال بینایی یا سایت هایی که تصاویر را مسدود می کنند مفید است.

بهینه سازی آدرس ها

یک URL بهینه شده می تواند حدس زدن صفحه فرود را برای موتورهای جستجو و کاربران آسان تر کند و می تواند سایت شما را به روش هایی بیشتر از رتبه بندی تحت تأثیر قرار دهد. URL های سازگار با سئو کلیک های بیشتری دریافت می کنند، تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهند، ایمن به نظر می رسند، به خاطر سپردن آسان هستند و ایندکس کردن محتوای شما را برای خزنده ها آسان تر می کنند.

URL ها باید کوتاه و توصیفی باشند، اما همچنین باید به موتورهای جستجو کمک کنند تا بفهمند صفحه درباره چیست. URL ها بر رتبه بندی تأثیر نمی گذارند، اما این می تواند تمرین خوبی باشد که به طور طبیعی کلمات کلیدی را در URL های خود قرار دهید. از خط فاصله برای جدا کردن کلمات در URL خود استفاده کنید و همیشه از حروف کوچک برای نوشتن ساختار URL های خود استفاده کنید.

عدم بهینه سازی برای موتورهای جستجو غیر از گوگل

در حالی که گوگل در اکثر بازارها یک بازیگر مسلط است، تنها این نیست. تمرکز صرفاً بر روی بهینه سازی سایت برای گوگل می تواند به معنای نادیده گرفتن فرصت ها در سایر موتورهای جستجو باشد.

اگر به طور منظم گزارش های آنالیتیکس خود را بررسی می کنید، حتماً هر ماه متوجه افزایش قابل توجه ترافیک گوگل شده اید. اما اگر یکی از به روز رسانی های گوگل باعث جریمه شدن وب سایت شما شود چه؟

اگر در کانال های دیگر ترافیک ایجاد نکرده باشید، کسب و کار شما ممکن است به شدت آسیب ببیند. حتی اگر به اشتباه در رتبه‌های خود سقوط کرده باشید، ممکن است بهبودی طولانی مدت طول بکشد.

بنابراین، شروع به ایجاد ترافیک از منابع مختلف ضروری است. بازدیدکنندگان شما ممکن است از موتورهای جستجوی دیگری مانند Yahoo، Bing و AOL بیایند. شما باید اطمینان حاصل کنید که سئوی سایت خود را برای  موتورهای جستجوی مختلف بهینه کرده اید ، مانند ثبت سایت خود در ابزار وب مستر Bing، ایجاد تبلیغات Bing و AOL و غیره.

نتیجه

این لیستی از بزرگترین اشتباهات سئوی ما است که باید در سال 2023 از آنها اجتناب کنید.اگر می خواهید سئوی وب سایت خود را بهبود ببخشید و از چنین اشتباهاتی در سئو جلوگیری کنید، با ارائه دهندگان خدمات حرفه ای سئو در Stan Ventures تماس بگیرید.آیا می توانید به نکات دیگری برای اضافه کردن به این لیست فکر کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

مطالب مرتبط:

آینده سئو در سال 2023

4.6/5 - (10 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما