لینک های خروجی یا Outbound Links به سایت های معتبر برای سئو خوب است؟

لینک های خروجی یا Outbound Links به سایت های معتبر برای سئو خوب است؟

جان مولر از گوگل، بازخورد خود را در مورد عمل سئو در لینک های خروجی یا Outbound Links به وب سایت های معتبر ارائه کرد. جان مولر پیشینه این تاکتیک سئو را توضیح داد و دیدگاه گوگل را در مورد آن ارائه کرد و گفت که واقعاً چیزی را تغییر نمی دهد.

لینک های خروجی به سایت های معتبر برای سئو

یک افسانه سئو وجود دارد که نشان می دهد پیوند دادن به یک وب سایت معتبر به رتبه بهتر سایت کمک می کند.این تاکتیک هیچ مبنایی برای هر چیزی که یک Googler گفته یا منتشر کرده است ندارد که نشان دهد پیوند دادن به یک سایت معتبر یک عامل رتبه بندی است یا به سئو کمک می کند.این در واقع عملی است که از یک مقاله تحقیقاتی الگوریتمی در سال 1998 و از سند اصلی شیوه‌های سئو ایجاد شده توسط یکی از پدران سئو مدرن، برت تابکه، تکامل یافته است.

الگوریتم  HITS

در سال 1998 جان کلاینبرگ مقاله ای را منتشر کرد که در آن مقاله تحقیقاتی الگوریتم رتبه بندی خود را شرح داد و از شکل جدیدی از تجزیه و تحلیل پیوند به نام HITS استفاده کرد.

این فرآیند جدید به یک صفحه وب دو امتیاز اختصاص داد:

کلاینبرگ الگوریتم HITS خود را بر اساس این ایده استوار کرد که برخی از سایت‌ها دارای صفحاتی هستند که به صورت دستی به سایت‌های معتبر پیوند می‌دهند. سایت‌هایی که به سایت‌های باکیفیت پیوند می‌دادند «هاب» نامیده می‌شدند و به آن‌ها امتیاز هاب اختصاص داده شد.

ایده دوم پشت HITS این است که سایت های با کیفیت بالا تمایل به جمع آوری لینک از صفحات هاب دارند. این صفحات، مقامات نامیده می شدند.

به سایت های معتبر امتیاز اعتباری اختصاص داده شد.

به سایت‌هایی که به سایت‌های معتبر پیوند داده شده‌اند، امتیاز مرکز داده شده است

این ایده از امتیاز هاب و امتیاز مرجع توجه جامعه SEO را به خود جلب کرد که متعاقباً مفاهیم اعتبار و امتیازات هاب را به عنوان بهترین شیوه های سئو پذیرفتند.

اما در اینجا یک واقعیت مهم وجود دارد که تا حد زیادی مورد توجه قرار نگرفته است: گوگل هرگز از الگوریتم HITS استفاده نکرد.

اما مفهوم هاب ها و سایت های معتبر با این فرض در عمل سئو ادغام شد که شاید گوگل قبلاً آنها را در این الگوریتم در آینده نزدیک استفاده کرده یا خواهد کرد.

و اینجاست که مقاله ای که در سال 2002 در WebmasterWorld.com منتشر شده است.

در سال 2002 برت تابکه ( @btabke ) مقاله ای منتشر کرد که توصیه های آن پایه و اساس سئوی مدرن شد و او را به پدر بهترین شیوه های سئو تبدیل کرد.

این ایده که پیوند دادن به سایت دیگری خوب است، یکی از بهترین شیوه های سئو است که برت تابکه در سال 2002 توصیه کرد.

برت نوشت:

از هر صفحه، به یک یا دو سایت با رتبه بالا تحت آن کلمه کلیدی خاص پیوند دهید. از کلمه کلیدی خود در متن پیوند استفاده کنید (این برای آینده بسیار مهم است).

دلیل اینکه من برت تابک را پدر سئوی مدرن می نامم این است که تقریباً تمام توصیه های آن مقاله در سال 2002 به استانداردی برای نحوه تمرین سئو تبدیل شد.

بسیاری از روش‌های سئو از سال 2002، مانند پیوند دادن به یک سایت معتبر، همچنان توسط جامعه سئو مفید تلقی می‌شوند، حتی اگر هیچ‌وقت تاییدی از طرف گوگل مبنی بر اینکه پیوند دادن به یک سایت معتبر برای سئو خوب است، وجود نداشته است.

لینک های خروجی یا Outbound Links به سایت های معتبر برای سئو خوب است؟

آیا پیوند به سایت های معتبر برای سئو خوب است؟

19 سال بعد اینجا هستیم و پیوند دادن به سایت های معتبر هنوز یک چیز است.

شخصی که این سوال را می پرسد می خواست بداند آیا پیوندهای خروجی هنوز مهم هستند یا خیر.

آیا دادن لینک “do follow” به یک سایت معتبر قابل اعتماد، برای سئو خوب است؟

جان مولر ابتدا با ارائه برخی اطلاعات پیش زمینه در مورد عمل پیوند دادن پاسخ داد. او گفت لینک های خروجی برای سئو هیچ معنایی ندارد

جان مولر پاسخ داد:

فکر می‌کنم این کاری است که مردم در ابتدا انجام می‌دادند، جایی که یک وب‌سایت هرزنامه ایجاد می‌کردند و در پایین پیوندی به ویکی‌پدیا و CNN داشتند و سپس امیدوار بودند که موتورهای جستجو به آن نگاه کنند و بگویند ، اوه، این باید یک وب سایت قانونی باشد.

اما … همانطور که گفتم … مردم در ابتدا این کار را به این روش انجام دادند و تقریباً یک تکنیک اسپم سنتی بود.و من نمی دانم که آیا این هرگز واقعاً کار کرده است یا خیر.بنابراین از این منظر من می گویم نه، این هیچ معنایی ندارد .

پیوند دادن می تواند یک تمرین خوب باشد

جان مولر بعداً مفید بودن پیوندهای خروجی را به عنوان یک روش خوب در مواردی که محتوا به برخی از صفحات وب دیگر ارجاع می دهد، تأیید کرد.

مولر مشاهده کرد:

بدیهی است که اگر محتوای خوبی در وب سایت خود دارید و بخشی از آن به محتوای موجود دیگر در یک وب سایت بزرگ و ارزشمند اشاره می کند، ساختار کلی آن کمی منطقی تر است و به این معنی است که وب سایت شما به طور کلی چیز خوبی است.

اما فقط داشتن یک لینک به یک صفحه معتبر، چیزی را از دیدگاه ما برای رشد و افزایش رتبه سئو سایت شما تغییر نمی‌دهد.

جان مولر: واضح است که از دیدگاه الگوریتمی، لینک های خروجی کاری برای گوگل انجام نمی دهند.

هر فردی که اصرار دارد که این یک عمل سئو خوب است که به یک سایت معتبر پیوند داده شود که من درخواست استناد به آن کرده ام، نمی تواند بگوید چرا این یک عمل خوب است.

از هر فردی که از او پرسیده ام، برای یافتن بیانیه ای از گوگل یا پتنت یا مقاله تحقیقاتی که به طور قطع نشان می دهد که این چیزی است که برای SEO خوب است، تلاش کرده است.

دلیل مشکل آنها این است که هیچ تاییدی از طرف گوگل مبنی بر اینکه این چیزی است که برای سئو خوب است وجود ندارد.

بیانیه جان مولر دلیلی بر این است که هیچ مبنایی برای این ایده وجود ندارد که پیوند دادن به “سایت های معتبر” برای SEO خوب است.

Outbound Links to Authority Sites Good For SEO

آیا راه دقیقی برای تشخیص بک لینک های اسپم وجود دارد؟

5 استراتژی لینک داخلی برای افزایش سئو و هدایت ترافیک ارگانیک

چگونه می توان ساختمان لینک را با اینفوگرافیک هک کرد؟

بک لینک داخلی برای تجارت الکترونیک: چگونه رتبه خود را در 5 مرحله به سرعت بهبود بخشید

منبع: سئو سایت

4.7/5 - (13 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما