سئوی صفحه درباره ما: چگونه محتوای صفحه "درباره ما" عالی بنویسید؟

سئوی صفحه درباره ما: چگونه محتوای صفحه “درباره ما” عالی بنویسید؟

به گفته برخی، صفحه درباره ما پربازدیدترین صفحه در یک وب سایت است و می تواند به طور قابل توجهی بر برند شما و حتی نرخ تبدیل تأثیر بگذارد.بنابراین، بیایید عمیق‌تر در مورد کارهایی که می‌توانید برای بهینه‌سازی و سئو صفحه درباره خود انجام دهید و بیشترین بهره را از آن ببرید، غوطه‌ور شویم.

هدف از صفحه درباره چیست؟

صفحه درباره شانس شما برای نشان دادن اینکه چه کسی هستید، چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند، است. این صفحه ای است که بازدیدکنندگان می توانند اطلاعات بیشتری در مورد تاریخچه، ارزش ها و افراد یک شرکت دریافت کنند.

چه چیزی باید در صفحه درباره درج شود؟ کدام محتوا ساخته شود

اگر می خواهید یک صفحه درباره ما بی نقص بسازید، باید به عناصر زیر توجه کنید:

 • محتوا
 • کلید واژه ها
 • NAP
 • تگ عنوان و توضیحات متا
 • لینک های داخلی و CTA ها
 • طرحواره

صفحه درباره ما بخشی از یک وب سایت است که به طور گسترده نادیده گرفته شده است. بیشتر به این دلیل که صاحبان وب سایت مطمئن نیستند که چه چیزی را در آنجا قرار دهند. این عناصر را به درستی تنظیم کنید و بازدیدکنندگان (و موتورهای جستجو) شما در درک ماهیت شرکت شما مشکلی نداشته باشند.

سئوی صفحه درباره ما: چگونه محتوای صفحه "درباره ما" عالی بنویسید؟

 1. محتوا: ایده هایی برای جلوگیری از محتوای نازک

گوگل صفحات غنی و پر محتوا را دوست دارد. اما همه افراد زمان، تمایل یا استعدادی برای نوشتن محتوا ندارند. حتی تعداد کمی از آنها درک خوبی از اینکه چه مقدار محتوا باید گنجانده شود و چه اطلاعاتی به اینجا تعلق دارد دارند.

یک صفحه درباره ما چقدر باید باشد؟

یک صفحه درباره ما در حالت ایده آل باید بین 300 تا 500 کلمه باشد.

چطور به این عددی که می‌پرسید رسیدیم؟ خوب، هر چیزی زیر 200 کلمه محتوای ضعیف در نظر گرفته می شود. 500-600 کلمه چیزی است که اخیراً بیشتر پست های وبلاگ به آن می پردازند، و محتوایی که حاوی بیش از 2000 کلمه باشد، عالی است. بنابراین، تا زمانی که بالاتر از علامت محتوای ضعیف باقی بمانید و به سمت 500 کلمه هدف بگیرید، باید خوب باشید.

با این حال، اکثر صاحبان وب‌سایت‌ها حتی برای رسیدن به 200 کلمه نیز مشکل دارند، به همین دلیل است که ما اینجا هستیم تا به شما ایده‌هایی ارائه دهیم تا به شما کمک کنیم صفحه درباره ما را با محتوایی پر کنید که نه تنها به رتبه‌بندی شما کمک می‌کند، بلکه برند شما را به شرکا و مشتریان خود (چه بالقوه و چه فعلی) نزدیک‌تر می‌کند.

محتوای صفحه درباره ما: در صفحه درباره ما چه بنویسم؟

هر گونه اطلاعات مرتبط با شرکت را می توان در صفحه درباره ما درج کرد.

به یاد داشته باشید، در اینجا هدف فروش نیست، بلکه اطلاع رسانی و گسترش آگاهی از برند است. کمی از پشت صحنه را نشان دهید و اجازه دهید ارزش های شما خودشان صحبت کنند.

در اینجا لیستی از مواردی که باید در مورد آن در صفحه درباره خود بنویسید (و چند چیز اضافی برای اضافه کردن) آمده است:

 1. پیشنهاد ارزش منحصر به فرد – چه چیزی شما را از رقبای خود متمایز می کند؟ کدام دردها و نیازهای مشتری را حل می کنید؟ چه چیزی برند شما را خاص می کند؟
 2. تاریخچه – کسب و کار شما چگونه شروع شد؟ چه مدت در بازار حضور دارد؟
 3. ماموریت، چشم انداز، ارزش – آیا سازمان شما چشم انداز روشنی از اینکه به کجا می رود دارد؟ ارزش های اصلی شرکت شما چیست؟
 4. فرهنگ – انتظار دارید کارمندانتان چگونه رفتار کنند؟ برای تضمین یک محیط کاری خوب چه می کنید؟
 5. فرصت های شغلی– یک کارمند بالقوه برای راه اندازی یک شرکت حمل و نقل در شرکت شما چه باید بکند؟ آیا شما مزایایی ارائه می دهید؟
 6. مسئولیت اجتماعی شرکت – رابطه شما با جامعه محلی چیست؟ آیا شرکت شما از هدف خوبی حمایت می کند؟
 7. عناصر اثبات اجتماعی – مشتریان و عموم مردم شرکت شما را چگونه درک می کنند؟ شامل، ذکر، یا پیوند دادن به توصیفات، مطالعات موردی، بررسی ها، شرکا (لوگوهای شریک)، نشریات رسانه، جوایز، و غیره.
 8. تیم – کارمندان شما چه کسانی هستند؟ آیا می توان به صورت جداگانه با آنها تماس گرفت؟ عکس تیمی داری؟
 9. کارمندان خود را در صفحه درباره معرفی کنید
 10. تصاویر – شامل تصاویری از محصولات، تیم، فضای اداری، خط تولید و غیره باشد
 11. ویدئو – خود و برندتان، ارزش‌هایتان و تأثیر خدمات و محصولاتتان را بر مشتریان و/یا جامعه‌تان معرفی کنید. ویدئوها یک رسانه داستان سرایی خوب و راه خوبی برای سرمایه گذاری عاطفی بازدیدکنندگان در شرکت شما هستند

این موارد بالا باید به شما ایده های زیادی برای ایجاد یک صفحه درباره ما پر محتوا بدهد.

اکنون، محتوای غنی با یک دیوار متن برابر نیست. برای حفظ علاقه، هر بخش را کوتاه نگه دارید – از نوشتن داستان های طولانی که بعید است خوانده شوند، خودداری کنید. داستان خود را با بخش های کوتاهی از متن بسازید که با تصاویر و ویدیوها تعویض می شود. وقتی صحبت از افزایش کاربرپسندی و حفظ کاربر می شود، یک چیدمان خوب کلیدی است. اگر می خواهید در مورد اینکه محتوای ضعیف چیست و چگونه از نوشتن آن اجتناب کنید بیشتر بدانید، پست وبلاگ ما را بخوانید محتوای نازک در سئو چیست .

محتوای ضعیف thin content (هر آنچه که باید بدانید)

 1. کلمات کلیدی: صفحه درباره من باید در چه رتبه ای قرار گیرد؟

در بیشتر موارد، صفحه درباره ما قرار نیست به عنوان یک صفحه فرود عمل کند. به همین دلیل، شما کلمات کلیدی خیلی خاصی را برای رتبه بندی انتخاب نمی کنید. نام تجاری، محصول و کلمات کلیدی خدمات باید صفحات فرود خاص خود را برای رتبه بندی داشته باشند.

اما این بدان معنا نیست که می توانید کلمات کلیدی را به طور کلی حذف کنید. صفحه درباره ما به عنوان یک صفحه پشتیبانی برای بقیه سایت شما عمل می کند، به این معنی که شما باید از کلمات کلیدی اصلی خود از سایر صفحات فرود (اما در مقیاس بسیار کوچکتر) به صورت طولانی برای بهبود سئوی محلی خود استفاده کنید.

 1. NAP: آیا باید اطلاعات تماس را در صفحه درباره خود اضافه کنم؟

احتمالاً یک صفحه تماس دارید ، درست است؟ پس چرا به خود زحمت می دهید اطلاعات تماس خود را در درباره ما اضافه کنید؟

خوب، یکی از دلایل این است که به تقویت سئوی محلی شما کمک می کند و دوم این که تجربه کاربری بهتری را ایجاد می کند.

کاربر علاقه مند است درباره شرکت شما اطلاعات بیشتری کسب کند، بنابراین شامل نام، آدرس و شماره تلفن فقط یک کار منطقی است.

حالا نحوه انجام آن چیز دیگری است.

البته، شما می توانید اطلاعات را به روشی مشابه در صفحه تماس خود نمایش دهید. اما شما همچنین می توانید فقط اطلاعات را در توضیحات شرکت قرار دهید، CTA ایجاد کنید (“با ما تماس بگیرید” یا “تماس با ما”) یا به سادگی مطمئن شوید که در پاورقی موجود است.

 1. توضیحات متا و تگ عنوان: آیا متا تگ ها برای درباره ما مهم هستند؟ آیا نمی توانم آن را خالی بگذارم؟

بسیاری از شرکت‌ها به خود زحمت نمی‌دهند برچسب عنوان و توضیحات متا را برای صفحه درباره ما پر کنند. اما آنها مانند هر صفحه فرود دیگری مهم هستند، بنابراین اگر می خواهید فرصتی برای افزایش ترافیک ارگانیک داشته باشید، خالی گذاشتن آنها بهترین ایده نیست.

در اینجا یک مثال است:

دو نمونه از تگ‌های عنوان و توضیحات متا برای صفحات درباره ما.  اولین مورد توسط گوگل به صورت خودکار تولید می شود و دومی برای موتورهای جستجو بهینه شده است

اگر به دنبال یک شرکت خدماتی بودید، روی کدام SERP کلیک می کنید؟ اولین موردی که گوگل به صورت خودکار تولید کرد یا توصیفی و غنی از کلمات کلیدی که همه آنچه را که باید در یک بسته منظم بدانید به شما می گوید؟

من فکر می کنم کاملا واضح است.

 1. پیوندهای داخلی و CTA ها: ترافیک را به صفحات وب انتخابی خود هدایت کنید

همیشه باید برای هر یک از صفحات وب خود یک برنامه مشخص داشته باشید. انتظار دارید کاربر در اینجا چه کاری انجام دهد؟ و بعد از اتمام آنها، قدم بعدی آنها چیست؟

اگر در مرحله بعدی به آنها کمک نکنید، ممکن است به سادگی کلیک کنند و وب سایت شما را ترک کنند.

پیوندهای داخلی و CTAهای هوشمند قرار داده شده می توانند به شما کمک کنند تا کاربران تازه وارد را به صفحات محصول و خدمات هدایت کنید یا می توانند اقامت کاربری را که از طریق صفحه فرود دیگری وارد شده است طولانی کنند و به آنها در صفحه تماس کمک کنند .

در هر صورت، اینها هر دو برای افزایش تعامل و تبدیل کاربران مهم هستند.

 1. طرحواره: کدام طرحواره برای صفحه درباره ما مناسب است؟

طرحواره نوعی ریزداده است که تفسیر داده ها را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند.

اکثر کسب و کارها طرحی محلی در صفحه اول و صفحات خدمات خود دارند. انواع دیگری نیز وجود دارند که به صورت مکمل برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد محصولات شما، نمایش نرخ بررسی یا ارائه نتایج غنی تر در SERPS استفاده می شوند.

با این حال، یکی از انواع طرحواره که با صفحه درباره ما مطابقت دارد، طرح سازمان است .

در حالت ایده آل، این طرح فقط باید یک بار استفاده شود. اینکه آیا از آن در صفحه تماس یا درباره ما استفاده می کنید به شما بستگی دارد.

پس از استفاده از این راهنما، قطعاً نباید در معرض خطر محتوای ضعیف و نازک صفحه درباره ما باشید.

فراموش نکنید که به راهنمای SEO صفحه تماس ما نیز نگاهی بیندازید.

نرخ کلیک خوب در تجارت الکترونیک در سال 2024 چیست؟ CTR

[راهنمای 2023] 10 تکنیک موثر سئو برای افزایش ترافیک ارگانیک

سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست و چگونه کار می کند؟ راهنمای سئو 2023

8 روش برتر SEO برای افزایش ترافیک ارگانیک سایت در سال 2023

سئو وردپرس:16 نکته برای ایمن کردن ترافیک ارگانیک از سئوورد

Rate this post
 • برچسب ها :

دیدگاه شما