نرخ کلیک خوب در تجارت الکترونیک در سال 2024 چیست؟ CTR

نرخ کلیک خوب در تجارت الکترونیک در سال 2024 چیست؟ CTR

در این راهنما سئو سایت، نرخ کلیک چیست و چگونه می توانید از آن برای بهبود فروشگاه تجارت الکترونیک خود استفاده کنید. ما همچنین نکاتی را برای بهبود CTR شما به اشتراک می گذاریم و مثال هایی از نحوه استفاده از داده های این معیار برای افزایش فروش ارائه می دهیم.

نرخ کلیک (CTR) چیست؟

نرخ کلیک درصدی از کاربرانی است که روی یک تبلیغ کلیک می کنند. این معیاری است که نشان می دهد تبلیغات شما چقدر خوب عمل می کند و می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا کمپین های شما مؤثر هستند یا خیر.
به عنوان مثال، اگر یک فروشگاه آنلاین فروش لوازم اداری دارید و می‌خواهید خودکارهای جدید را در خبرنامه هفتگی خود تبلیغ کنید، نرخ کلیک 5 درصد به این معنی است که از هر 20 نفری که ایمیل را دریافت کرده‌اند، 1 نفر روی پیوند کلیک کرده تا درباره این خودکارها اطلاعات بیشتری کسب کند. همین امر در مورد تبلیغات در پلتفرم های دیگر مانند فیس بوک یا اینستاگرام نیز صادق است.
چگونه نرخ کلیک را محاسبه کنیم؟
اولین کاری که باید انجام دهید قبل از اینکه بتوانید تشخیص دهید نرخ کلیک خوب است یا بد، این است که بفهمید چگونه اندازه گیری می شود. برای اندازه گیری نرخ کلیک به دو معیار نیاز دارید:
• تعداد کل کلیک ها
• تعداد کل برداشت ها
• تعداد کلیک تقسیم بر تعداد نمایش = نرخ کلیک
کلیک ها به تعداد دفعاتی که کاربران روی تبلیغ شما کلیک کرده اند اشاره دارد. تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما در صفحه نمایش داده شده است.
شما می توانید نرخ کلیک را بر اساس نمایش ها با تقسیم کلیک ها بر نمایش ها و ضرب نتیجه در 100 محاسبه کنید.
به عنوان مثال، اگر شما 100 کلیک و 1000 نمایش داشته باشید، نرخ کلیک شما 10٪ خواهد بود.

تاثیر نرخ کلیک | CTR بر روی دید سایت شما

چرا نرخ کلیک در تجارت الکترونیک مهم است؟

نرخ کلیک یک معیار کلیدی برای نظارت در هنگام اجرای یک کمپین تبلیغاتی است. این به شما می گوید که چند نفر روی تبلیغات شما کلیک می کنند، که مهم است زیرا به این معنی است که آنها به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند.
هرچه CTR بالاتر باشد، کمپین شما بهتر عمل می کند و احتمال اینکه کاربران به مشتری (یا سرنخ) تبدیل شوند، بیشتر می شود. اگر نرخ کلیک پایینی را مشاهده می کنید، احتمالاً تبلیغات شما با کاربران طنین انداز نمی شود و باید بر اساس آن اصلاح شود.

اندازه‌گیری و درک CTR به شما کمک می‌کند تا بسیاری از زمینه‌های کسب‌وکار خود را درک کنید و در نهایت در صورت نیاز، بهبودهایی ایجاد کنید.
1- نرخ تبدیل بهتر
همانطور که قبلا ذکر کردیم، کلیک کردن یک گام به تبدیل نزدیک تر است. بنابراین هرچه تعداد کلیک های شما بیشتر باشد، شانس شما برای تبدیل بالاتر بیشتر است. یک مطالعه توسط WordStream نشان داد که CTR بالا با نرخ تبدیل بالاتر ارتباط دارد. این بدان معنی است که با بهبود CTR، تبدیل ها و در نتیجه درآمد را افزایش می دهید.
2- ارزیابی عملکرد کمپین های بازاریابی
CTR پایین نشان داد که در این کمپین بازاریابی چیزی درست انجام نشده است. شروع از هدف‌گیری مخاطب، کپی تبلیغات، موقعیت‌یابی آگهی، CTA یا طراحی آگهی. “قالب، رنگ ها و تصاویر”. بدون مشاهده متریک CTR، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید بفهمید یک کمپین بازاریابی چقدر خوب پیش رفته است.
3- بهبود هزینه به ازای هر کلیک “CPC” نرخ و ROI
بیشتر هزینه های کمپین بازاریابی پرداخت شده را می توان با کلیک کردن تجزیه کرد. به عبارت دیگر، می توانید محاسبه کنید که چقدر برای این کمپین پرداخت کرده اید در مقابل تعداد کلیک هایی که دریافت کرده اید یا چند نفر در مقصد مورد نظر فرود آمده اند.
اگر پول زیادی را برای کمپین خرج کنید و CTR پایینی دریافت کنید، هزینه هر کلیک بسیار بالا خواهد بود و ROI بسیار پایین خواهد بود. با درک عمیق متریک CTR، می توانید CPC را بهبود بخشید و در نهایت ROI را افزایش دهید.

نرخ کلیک خوب برای تجارت الکترونیک چیست؟

وقتی یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی می کنید، خواه در توییتر یا فیس بوک یا گوگل ادوردز باشد ، هدف همیشه دریافت کلیک است. با این حال، بسته به عواملی مانند صنعت و نوع پلت فرم شما – به عنوان مثال، رسانه های اجتماعی در مقابل بازاریابی موتورهای جستجو – نرخ کلیک شما متفاوت خواهد بود.
نرخ کلیک خوب برای تجارت الکترونیک نرخی است که نوع مناسبی از ترافیک را به سایت شما هدایت می کند. برای مثال، اگر مخاطبان گسترده‌ای را هدف قرار می‌دهید و می‌خواهید آنها در خبرنامه شما ثبت نام کنند، ممکن است نرخ کلیک 3 درصد قابل قبول باشد.
اما اگر به دنبال فروش از طریق یک کمپین تبلیغاتی هستید، احتمالاً نرخ تبدیل بسیار بالاتری را می خواهید.
به طور کلی، CTR خوب برای هر کانال بازاریابی تجارت الکترونیک در سال 2023 باید بیشتر از میانگین CTR کانال باشد. هر چیزی کمتر به این معنی است که شما باید کمپین بازاریابی خود را متوقف کرده و استراتژی خود را تنظیم کنید.
در اینجا میانگین CTR برخی از کانال های بازاریابی تجارت الکترونیک در سال 2023 آمده است:
میانگین CTR
• CTR برای تبلیغات فیس بوک تجارت الکترونیک 0.90٪ است.
• CTR خوب برای تبلیغات گوگل 3.17٪ است
• CTR خوب برای تبلیغات نمایشی گوگل 0.46٪ است
• CTR بازاریابی ایمیلی حدود 2.3٪ است
• CTR تبلیغات فید اینستاگرام 2٪ است
• CTR خوب برای تبلیغات فید اینستاگرام است
• CTR تبلیغات اسنپ چت 1.5٪ است
• CTR برای تبلیغات یوتیوب 0.65٪ است
• CTR تبلیغات تیک تاک 1.0٪ است

معیارهای CTR چیست؟

معیارهای نرخ کلیک (CTR) بسته به پلت فرم بازاریابی و نوع صنعت متفاوت است. صنایع مختلف انتظارات متفاوتی از CTR دارند و هر پلتفرم معیارهای خاص خود را دارد.
به عنوان مثال، میانگین معیار CTR فیس بوک در 18 صنعت در سال 2022 0.90٪ است. در مقایسه، میانگین معیار CTR لینکدین بین 0.44٪ – 0.65٪ است.
علاوه بر این، شما می توانید نرخ کلیک بالاتری را برای تبلیغات موتورهای جستجو نسبت به تبلیغات رسانه های اجتماعی انتظار داشته باشید.
از آنجایی که صنایع مختلف دارای میانگین نرخ کلیک متفاوتی هستند، برخی از صنایع معیارهای بالاتری نسبت به سایرین دارند. هدف این است که میانگین صنعت بازار خود را شکست دهید، که به شما کمک می کند تا از سایر تبلیغ کنندگان در آن پلتفرم متمایز شوید.

چگونه هوش مصنوعی می تواند به شما در بهبود CTR برای تجارت الکترونیک شما کمک کند؟

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید نرخ کلیک (CTR) خود را به عنوان یک تجارت الکترونیک بهبود بخشید. به عنوان مثال، ما در مورد ایجاد سرفصل های جذاب و طراحی تست های تقسیم برای عناصر تبلیغاتی صحبت کرده ایم. اما گردآوری همه چیز در یک استراتژی منسجم ممکن است به عنوان یک فروشگاه تجارت الکترونیک فعال امکان پذیر نباشد.
با این حال، یکی از منابعی که می توانید از آن استفاده کنید، هوش مصنوعی و پلتفرم های یادگیری ماشینی است که برای کمک به شما در بهینه سازی استراتژی های تبلیغاتی خود طراحی شده اند.
نکته کلیدی استفاده از داده‌هایی است که این پلتفرم‌ها برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه محتوا، کپی و عناصر طراحی برای مخاطبان خاص بهترین کارایی دارند، استفاده شود.
برای مثال، می‌توانید از یک پلتفرم هوش مصنوعی مانند ConvertedIn برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی شخصی‌سازی شده که بر اساس علایق و رفتارهای مشتریان شما ساخته شده است، استفاده کنید. سپس می‌توانید از این اطلاعات برای بهینه‌سازی تبلیغات خود بر اساس آنچه که برای مخاطبان شما بهتر است استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا نرخ کلیک (CTR) خود را بهبود ببخشید.
ConvertedIn از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی استفاده می‌کند که قادر به شناسایی الگوها در داده‌های شما هستند و راه‌هایی را برای بهینه‌سازی کمپین‌های خود پیشنهاد می‌کنند.
Convertedin می تواند به شما کمک کند تا بهترین نسخه و تصاویر تبلیغاتی را پیدا کنید تا CTR خود را تا 50 درصد نسبت به روش های سنتی بهینه سازی تبلیغات دستی افزایش دهید.
بنابراین، نرخ کلیک خوب در تجارت الکترونیک چیست؟ خوب، بسته به عوامل مختلفی مانند پلتفرم مورد استفاده، ماهیت محصولات شما و اثربخشی استراتژی بازاریابی شما می تواند متفاوت باشد. با این حال، به طور کلی، CTR حدود ۲٪ متوسط در نظر گرفته می شود و هر چیزی بالاتر از آن معمولاً خوب دیده می شود.

سوالات متداول
نرخ کلیک مهمتر است یا نرخ بازدید ؟

نرخ کلیک به شما می‌گوید که خط موضوع و متن پیش‌نمایش چقدر جالب بوده است، در حالی که نرخ بازدید به شما ایده می‌دهد که محتوای شما چقدر کلیک گرفته و بازدید شده است.

آیا نرخ کلیک 2 درصد خوب است؟

نرخ کلیک 2% نقطه شروع مناسبی است، اما باید به دنبال افزایش بیشتر آن در طول زمان باشید تا یک حساب واقعا موفق داشته باشید. هدف خود را برای رسیدن به بالاترین هدف قرار دهید و نتایج عالی خواهید دید.
آیا نرخ کلیک 5 درصد خوب است؟

نرخ کلیک 5 درصد به طور کلی برای تبلیغات جستجو خوب در نظر گرفته می شود، به خصوص با توجه به اینکه میانگین نرخ کلیک در بین صنایع بین 4 تا 6 درصد است.
نرخ کلیک خوب چیست؟
بیشتر صنایع دارای میانگین نرخ کلیک بین 4-6٪ هستند. بنابراین نرخ کلیک خوب گوگل ادز 6 تا 7 درصد است.

5/5 - (12 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما