آیا باید یک ویدیو در صفحه اصلی خود داشته باشید؟ جایگاه ویدیو در سایت کجاست؟

آیا باید یک ویدیو در صفحه اصلی خود داشته باشید؟ جایگاه ویدیو در سایت کجاست؟

به نظر می رسد مطالعات و مقالات بی شماری در مورد افزایش نرخ تبدیل ویدیوی آنلاین وجود دارد، اما چه چیزی به این معیار موفقیت کمک می کند؟ من می توانم به شما بگویم: قرار دادن ویدیو، برای یک. همانطور که کتابخانه محتوای ویدیویی آنلاین شما رشد می کند، مهم است که ویدیوی مناسب را به فرد مناسب و در مکان مناسب تحویل دهید. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا پنج نکته و بهترین روش برای قرار دادن ویدیو در وب سایت شرکت و صفحات مرتبط وجود دارد.

چرخ را مجدداً اختراع نکنید : قبل از اینکه به نکات مربوط به قرارگیری بپردازیم، اجازه دهید با اصول اولیه شروع کنیم. پخش‌کننده‌های ویدیو در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارند، اما سئوکار ها باید طرح‌های خود را ساده نگه دارند. واضح به نظر می رسد، اما واقعاً باید از نمادهای آشنا مانند دکمه پخش استفاده کنید. باید در یک نقطه برجسته باشد زیرا یکی از شناخته شده ترین نمادها در سراسر وب است. این به مخاطبان شما اجازه می دهد بدانند که رسانه شما یک ویدیو است نه یک عکس.

اگر شرکت شما ویدیوها را در قالب پورتال یا کتابخانه نمایش می دهد، باید ارائه مشابهی را در صفحه تماشای  آپارات یا یوتیوب دنبال کنید در سایت داشته باشید. من این را می گویم زیرا این سایت های ویدیویی کاملا شناخته شده و قابل درک است. محتوای ویدیویی مرتبط یا اپیزود یک را در سمت راست پخش‌کننده قرار دهید، زیرا بینندگان شما به این نوع پیمایش عادت دارند.

مواردی که باید هنگام درج ویدیو به آن توجه کنید در زیر آمده است:

استفاده از ریز عکس‌ها

استفاده از ریز عکس‌های سفارشی به جای نمونه‌های عمومی نیز راهی عالی برای تشویق مشتریان به تماشای بیشتر محتوای شماست. تصاویر کوچک بصری پر جنب و جوشی ایجاد کنید که به عنوان تیزر و مینی بیلبورد عمل می کنند. تصاویر کوچک شما همچنین در نتایج ویدیویی موتورهای جستجوی محبوب نشان داده می شود. سایت هایی مثل بینگ تاکید بیشتری بر تصاویر بندانگشتی دارند و اندازه نمایشگر را افزایش داده اند تا تجربه جستجوی ویدیویی خود را غنی کنند.

قرار دادن ویدیوها در بالای صفحه:

قرار دادن ویدیوهای آنلاین در مکانی که اسکرول را به حداقل می رساند به موتورهای جستجو کمک می کند ارزش آنها را درک کنند. رویکرد جسورانه ای داشته باشید و ویدیوهای خود را به جای دفن کردن در پایین صفحه، در بالای صفحه قرار دهید. قرار دادن ابرداده‌های مرتبط مانند عناوین، توضیحات و رونویسی‌ها در زیر ویدیو، بهینه‌سازی موتور جستجو |  سئو سایت را بیشتر می‌کند.

قرار دادن ویدیوها در بالای صفحه نیز تجربه بهتری از مشاهده تلفن همراه را به همراه دارد. بر اساس شاخص سه ماهه اول سال 20122 Ooyalaپخش ویدیو در تبلت ها و تلفن های هوشمند با هم از سه ماهه اول 2021 به میزان خیره کننده 100 درصد افزایش یافته است. این رشد نشان می دهد که بیش از 50 درصد از تمام پخش های ویدیوی آنلاین قبل از پایان سال در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود.

به صفحه نمایش کوچک فکر کنید و به خاطر داشته باشید که صفحات وب موبایل برای نمایش صحیح نیاز به پیمایش بیشتری دارند. نحوه نمایش ویدیوهای خود را در دستگاه های تلفن همراه آزمایش و پیش نمایش کنید و مطمئن شوید که برای پخش مناسب بهینه شده اند.

قرار دادن ویدیوها در بالای صفحه:

سایز ویدیو

بازاریابان نه تنها باید ویدیوهای خود را در بالای صفحه قرار دهند، بلکه باید به ویدیوها اندازه برجسته نیز بدهند. میانگین مبتنی بر YouTube، Vimeo، و دیگر پلتفرم‌های ویدیوی آنلاین محبوب نشان می‌دهد که اندازه پخش‌کننده ویدیو برای نسبت‌های9 x 16 باید حدود320 x 576 باشد. به گفته Brightcoveزمانی که عرض و ارتفاع پیکسل‌ها مضرب 16 باشد، کدک‌های ویدیویی عملکرد بهتری دارند. در غیر این صورت، در حین پخش با خطر فشرده‌سازی ویدیو و کیفیت پایین مواجه می‌شوید.

ویدئوهای کوتاه و سئو

درج مستقیم ویدئو

شرکت‌ها همچنین باید ویدئوها را مستقیماً در یک صفحه وب قرار دهند به جای استفاده از جعبه نور یا چیزی که نیاز به راه‌اندازی ویدیو در یک برنامه جداگانه دارد. شبکه های لایت مطالعه‌ای را به اشتراک گذاشته است که گزارش می‌دهد نرخ رها شدن مخاطب با بافر افزایش می‌یابد و بینندگان پس از دو ثانیه تاخیر شروع به ناپدید شدن می‌کنند. در حالی که این برنامه‌ها می‌توانند ویدیوها را در نمایشگرهای جذاب ارائه دهند، اما می‌توانند هنگام راه‌اندازی باعث تأخیر و اشکال شوند.

با قرار دادن ویدیوها به طور مستقیم در محصولات و صفحات فرود از این مشکلات جلوگیری کنید. هدف این است که ویدیو بخشی از استراتژی کلی یک صفحه وب باشد. نه تنها بازاریاب ها باید ویدیو ایجاد کنند، بلکه باید اطلاعات تکمیلی مانند کاغذهای سفید، عکس ها و پیوندهای وبلاگ را نیز در نظر بگیرند. به این فکر کنید که چگونه یک ویدیوی سفارشی می‌تواند تجربه کامل مخاطب را در مقایسه با ویدیوهای یک‌اندازه یا یک‌بار غنی‌تر کند.

پخش خودکار یا عدم پخش خودکار؟

این یکی از موضوعاتی است که به نظر می رسد بازاریابان به آن رفت و آمد دارند. قاعده کلی این است که از ویدیوهای دارای پخش خودکار اجتناب کنید. دلایل مختلفی وجود دارد: تجربه مشاهده مشتری شما را قطع می کند، پهنای باند را می خورد و به طور بالقوه مرورگر بیننده شما را مسدود می کند.

کنسرسیوم وب جهانی (W3C) همچنین استانداردهایی را در مورد پخش خودکار هر دو صدا منتشر کرده استو ویدئو. به طور خلاصه، این استانداردها بیان می کنند که پخش خودکار می تواند در مسیریابی کاربر اختلال ایجاد کند و باعث حواس پرتی شدید برای برخی افراد شود. به بیننده خود اجازه دهید با کلیک روی دکمه پخش، اکشن را هدایت کند. این باعث می شود آنها احساس کنند که کنترل را به جای اینکه توسط قطعات بازاریابی شما بمباران شوند، در دست دارند.

پخش خودکار در هنگام مشاهده تلفن همراه نیز نگران کننده است. صفحه پشتیبانی Vimeoبیان می کند که پخش خودکار در اکثر دستگاه های تلفن همراه کار نمی کند. بهتر است در مورد پلتفرم خود تحقیق کنید و مشخص کنید که ویژگی های پخش خودکار چگونه ممکن است کار کنند یا ممکن است کار نکنند.

مواردی وجود دارد که پخش خودکار قابل قبول است. ایمیل مارکتینگ، کاغذهای سفید یا پی دی اف هایی که به ویدیوها در صفحات وب پیوند دارند برای پخش خودکار مناسب هستند. در آن مرحله، بیننده قبلاً روی ویدیو کلیک کرده است و می‌خواهد آن رسانه به او نشان داده شود. درک اینکه مخاطبان شما از کجا می آیند بسیار مهم است.

پخش خودکار یا عدم پخش خودکار؟

طول محتوای ویدیویی مهم است

تشخیص اینکه افراد چگونه به وب سایت شما دسترسی دارند نیز در تعیین مکان قرار دادن ویدیوهای شما بسیار مهم است. Ooyala اخیرا گزارش داد که رایانه‌های شخصی بیشترین درصد (65 درصد) زمان مشاهده را در Q1 برای محتوای بیش از 10 دقیقه داشتند. از سوی دیگر، ناشران دیدند که یک سوم (31 درصد) از پخش‌های ویدیویی آنها از دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌شود. این تحقیق نشان می‌دهد که بینندگان احتمالاً محتوای کوتاه‌مدت را در دستگاه‌های تلفن همراه خود و ویدیوهای طولانی را روی رایانه‌های رومیزی تماشا می‌کنند.

ناشران باید این یافته‌ها را در استراتژی‌های ویدیویی خودشان اعمال کنند. برای مثال، اگر نسخه موبایلی سایت خود را ارائه می‌دهید، مطمئن شوید که از محتوای ویدیوی کوتاه خود در سراسر صفحات استفاده می‌کنید. برندها همچنین می‌توانند نسخه‌های کوتاه یا تیزرهایی از محتوای طولانی خود را برای سایت‌های تلفن همراه خود ایجاد کنند. این به نرخ تعامل و زمان صرف شده در وب سایت شما برای بینندگان تلفن همراه کمک می کند. اگر مخاطبان شما عمدتاً از طریق رایانه شخصی به سایت شما دسترسی دارند، محتوای ویدیویی طولانی کاملاً خوب است.

همه بازاریابان و ناشران ویدیو باید معیارهای سفارشی شده خود را بررسی کنند تا تعیین کنند چگونه می توان برخی از این نکات را در استراتژی خود اعمال کرد. آخرین نکته این است که تجزیه و تحلیل وب سایت خود را با معیارهای پلتفرم ویدیویی خود مقایسه کنید و شباهت هایی بین این دو ترسیم کنید. این تضمین می کند که دامنه کامل تجربه بینندگان خود را با ویدیو در سایت خود به دست آورید.

آیا باید یک ویدیو در صفحه اصلی خود داشته باشید؟ جایگاه ویدیو در سایت کجاست؟

آیا باید یک ویدیو در صفحه اصلی خود داشته باشید؟

ویدیو تنها یکی از عناصر بسیاری است که یک صفحه اصلی موفق را تشکیل می دهد، اما ممکن است دلیل متمایز شدن صفحه اصلی شما از بقیه باشد. برداشت های اولیه بسیار مهم هستند و یک ویدیو تاثیر فوری و به یاد ماندنی می گذارد.

فیلم را کجا در سایت باید قرار دهیم؟

قرار دادن ابرداده‌های مرتبط مانند عناوین، توضیحات و رونویسی‌ها در زیر ویدیو، بهینه‌سازی موتور جستجو را بیشتر می‌کند. ویدیوها را در بالای صفحه قرار دهید . قرار دادن ویدیوها در بالای صفحه نیز تجربه بهتری از مشاهده تلفن همراه را به همراه دارد.

آیا می توانید یک ویدیو را در صفحه فرود قرار دهید؟

صفحه فرود ویدیو یک صفحه وب ثابت است که به یک کمپین یا پیشنهاد بازاریابی اختصاص داده شده است که از یک ویدیو برای تبدیل بازدیدکنندگان استفاده می کند. صفحات فرود ویدیو، همچنین به عنوان صفحات ضبط سرنخ، صفحات استاتیک، صفحات مقصد و صفحات پس از کلیک شناخته می شوند، روش خاصی برای استفاده از ویدئو در وب سایت شما هستند.

یک ویدیو چند ثانیه باید در صفحه اصلی یک وب سایت باشد؟

طول بهینه یک ویدیوی صفحه اصلی شبیه به یک تبلیغ تلویزیونی است – 30 تا 60 ثانیه . شما می توانید به آن بروید، اما فقط در صورتی که ویدیو اساسی باشد. ویدیوهای وب سایت نیز لزوماً نیازی به ارائه پاسخ کامل ندارند.

حجم یک ویدیو در یک وب سایت چقدر باید باشد؟

توصیه می کنیم مدت زمان بیشتر از 12 ثانیه نباشد. اندازه فایل: حداکثر 1 مگابایت، ترجیحاً حداکثر از 400 کیلوبایت

مطالب مرتبط:

دامین اتوریتی | Domain Authority + ویدیو

5/5 - (8 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما