چرا محتوای منحصر به فرد خوب باید بمیرد؟

محتوای خوب همیشه برای رقابت در سئو کافی نیست؟

چندی پیش ، اگر به طور منظم محتوای خوبی می نوشتید ، شانس مناسبی داشتید که رقابت خود را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) بهم بزنید.و رتبه بالاتری از جستجو بدست آورید و بنابراین سهم بیشتری از ترافیک ارگانیک برای سئو سایت خود بدست آورید. این روزها ، محتوای خوب همچنان یک مزیت بزرگ برای وب سایت شما است – اما برای رقابت در سطح ملی کافی نیست.

چگونه می توانید استراتژی تولید محتوا خود را بر این اساس تنظیم کنید؟

من با برخی از اطلاعات اولیه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) شروع می کنم. سئوی سایت شامل افزایش رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی مربوطه است که بیشتر Google را هدف قرار می دهد. برای اینکه گوگل سایت شما را در رتبه بالایی قرار دهد ، باید هم ارتباط (یعنی پرداختن به موضوع درخواست کاربر) و هم اعتبار (یعنی اثبات قابل اعتماد بودن سایت شما) را تعیین کنید.

محتوای نوشته شده ارزشمند است زیرا هر دو را – به نوعی – انجام می دهد. محتوای خوب به شما این امکان را می دهد که برای کلمات کلیدی و عبارات مختلف ارتباط برقرار کنید و در عین حال قابلیت اطمینان سایت خود را نیز ایجاد کنید. اگر محتوای شما به اندازه کافی خوب باشد تا بتوانید بک لینک های ورودی را جذب کنید ، که به عنوان شاخص های اصلی قدرت شناخته می شوند ، می تواند به سایت شما کمک بیشتری کند.

تغییر چشم انداز محتوای مصرف کننده

اول ، ماهیت “محتوا” در حال تغییر است. در سال 2011 ، در پی به روز رسانی Panda ، محتوای نوشته شده نه تنها یک هنجار نبود بلکه تنها راه عملی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بود. برای مصرف کنندگان امروزی ، محتوای مکتوب غالباً یک فکر بعدی است – آنها می خواهند تصاویر ، فیلم ها ، پادکست ها ، محتوای صوتی و سایر رسانه ها مصرف شوند.

اگر می خواهید هم در الگوریتم های موتور جستجو و هم در مصرف کنندگان محتوای انسانی متمایز باشید ، باید انواع محتوایی را که ایجاد می کنید متنوع کرده و برای مخاطبان وسیع تری جذابیت داشته باشید.

تجربه کاربر و عوامل فنی

اخیراً ، گوگل بیشتر تلاش می کند تا تجربه کاربر و عوامل فنی را در الگوریتم رتبه بندی خود اولویت بندی کند. فلسفه این شرکت همیشه این بوده که وب را به مکانی بهتر برای کاربران جستجو تبدیل کند ، بنابراین وب سایت هایی که پلتفرم های سریع ، قابل اعتماد و تکنیکی ارائه می دهند همیشه برتری نسبت به همتایان خود داشته اند.

در سال 2021 ، گوگل تجربه صفحه را ارائه می دهد ، مجموعه جدیدی از سیگنال های رتبه بندی وب سایت ها ، بر اساس کور وب وایتالسCore Web Vitals ” که عملکرد وب سایت را اندازه گیری می کند. محتوای خوب هنوز می تواند سایت شما را لنگر انداخته و فرصت هایی را برای بهینه سازی کلمات کلیدی در اختیار شما قرار دهد ، اما اگر این محتوا غیرقابل اعتماد باشد ، بارگذاری آن کند باشد یا برای کاربران مزاحم باشد ، همان تأثیر را نخواهد داشت.

مسابقه محض

همچنین شایان ذکر است که رقابت فاحشی که سئوکاران با آن روبرو هستند ، به ویژه در سال های اخیر افزایش یافته است. تقریباً هر وب سایت شرکتی در جهان وبلاگ مخصوص به خود را دارد و حتی در صنایع کمتر شناخته شده ، روبرو شدن با صدها یا حتی هزاران رقبایی است که برای تسلط بر SERP ها مبارزه می کنند.

اگر می خواهید در چنین محیطی که به شدت مورد بحث قرار گرفته است به مزیت برسید ، محتوای “خوب” کافی نیست. شما به محتواهای واقعاً استثنایی – برخی از بهترین در صنعت – یا استراتژی های جایگزین برای اجتناب از رقابت یا غلبه بر آن احتیاج دارید ، مانند ایجاد پیوندهای بهتر ، معتبرتر ، یا هدف قرار دادن بخش ویژه ای از مخاطبان که توسط رقبای برتر شما نادیده گرفته شده است.

نکات کلیدی برای موفقیت

بنابراین این برای برند شما چه معنایی دارد؟ برای افزایش شانس موفقیت خود چه باید بکنید؟

برند خود را متمایز کنید. یکی از بزرگترین مسائلی که متخصصان سئو با آن روبرو هستند رقابت است – و یکی از ساده ترین راه های جلوگیری از رقابت ، تمایز برند است . اگر افراد متفاوتی را مورد هدف قرار می دهید یا در مورد موضوعات مختلف می نویسید ، ممکن است بتوانید رقابت را غیرمسئله کنید.

بر کیفیت تمرکز کنید نه کمیت. چند سال پیش ، معمول بود که مارک ها تا حد امکان محتوا را تا حد امکان منتشر کنند. اما در دوران مدرن ، این تاکتیک جواب نمی دهد. اگر می خواهید شانس موفقیت داشته باشید ، باید روی کیفیت تمرکز کنید.

تلاشهای فنی و تجربه کاربری خود را مضاعف کنید. زمان و انرژی بیشتری را صرف ساختار وب سایت خود ، کیفیت تجربه کاربری ارائه شده و عملکرد فنی آن کنید. اگر سایت شما کار نمی کند یا برای کاربران مطلوب نیست ، حتی بهترین محتوا نمی تواند شما را نجات دهد.

پیوندها را عمدا ایجاد کنید. به طور طبیعی کسب پیوند از نظر حفظ یک نمایه backlink “طبیعی” همیشه ایده آل است ، اما برای ایجاد قدرت طولانی مدت شما غیرقابل اعتماد است. مطمئن شوید که استراتژی مشخصی برای ایجاد پیوندها به صورت عمدی دارید.

محتوای خوب هنوز برای موفقیت SEO شما مهم است – اما به خودی خود ، به سادگی کافی نیست تا زمینه را برای تسلط رقابتی خود در SERP ها فراهم کنید. از این فرصت برای ارزیابی مجدد اهداف و اولویت های SEO خود استفاده کنید و یک رویکرد استراتژیک برای وضعیت صنعت در سال 2022 مناسب تر کنید.

 محتوای منحصر به فرد و خوب
محتوای منحصر به فرد و خوب

چرا محتوای منحصر به فرد و خوب باید بمیرد؟

همه ما تاکنون می دانیم که هیچ محتوای قدیمی به ما کمک نمی کند تا در SERP های رقابتی رتبه بندی شویم.

رونویسی ویدیو

قرار است در مورد چیزی که من واقعاً با آن در دنیای سئو مشکل دارم، صحبت کنیم و آن عبارت “محتوای خوب و منحصر به فرد” است. من به شما می گویم که چرا این من را اینقدر اذیت می کند. به این دلیل است که ایمیل‌های زیادی دریافت می‌کنم، بارها در کنفرانس‌ها و رویدادها با افرادی که ملاقات می‌کنم این موضوع را می‌شنوم، با افرادی که در این صنعت با آنها صحبت می‌کنم می‌گویند: « ما محتوای خوب و منحصربه‌فردی ایجاد کردیم، اما به نظر نمی‌رسد. در جستجو عملکرد خوبی داشته باشید.” پاسخ سئو ورد | seoword به آن همیشه این است که محتوای خوب و منحصربه‌فرد مانعی برای ورود به دنیای سئو نیست. این محتوا فقط برای رتبه بندی نیست.

مقیاس کیفیت محتوا

رسیدن به 10 موقعیت برتر، صفحه 1، بسیار سخت تر از گذشته است زیرا سیگنال های رتبه بندی بسیار زیادی وجود دارد که بسیاری از این وب سایت ها قبلاً در 5، 10، 15 سال گذشته ایجاد کرده اند. سالهایی که باید از آن فراتر بروید.

واقعاً، جایی که من می‌خواهم مردم بروند و همیشه انتظار دارم محتوا 10 برابر قویتر از رقباست،پس سعی نمی کنم برای آن کلمات کلیدی رتبه بندی کنم. شما باید نسبت به رقبا 10 برابر محتوای قویتر برای پاسخ به سوالات شان منتشر کنید

 چه چیزی در الگوریتم های گوگل تغییر کرده؟
چه چیزی در الگوریتم های گوگل تغییر کرده؟

چه چیزی در الگوریتم های گوگل تغییر کرده؟

اول: تجربه کاربری به عنصر بسیار بزرگتری در الگوریتم های رتبه بندی تبدیل شد، و این تأثیرات مستقیم است،

دوم: لینک های پولی از ساخت لینک پیشی گرفتند . قبلاً یک صفحه را منتشر می کردید و تعداد زیادی پیوند به آن ایجاد می کردید. اکنون این کار دیگر چندان کارساز نیست زیرا گوگل در مورد پیوندهایی که قرار است در نظر بگیرد بسیار حساس است. اگر نمی توانید به طور طبیعی لینک به دست آورید، بک لینک پولی نخرید. گوگل حتی نمی خواهد آنها را حساب کند یا حتی ممکن است شما را به خاطر آن جریمه کند.

سوم، افزایش بازاریابی محتوا در پنج، شش سال گذشته به این معنی است که رقابت بسیار بیشتری وجود دارد. این میدان بسیار شلوغ تر از گذشته است و بسیاری از افراد سعی می کنند به یک رتبه بالاتر برسند.

در نهایت، در نتیجه بسیاری از این موارد، انتظارات کاربران سخت تر شده است . کاربران انتظار دارند صفحات بسیار سریع بارگیری شوند، حتی در دستگاه های تلفن همراه، حتی زمانی که اتصال آنها کند است. آنها انتظار دارند که عالی به نظر برسد. آنها انتظار دارند که تقریباً فوراً به آنها پاسخ داده شود. کیفیت نتایجی که گوگل ارائه کرده و کیفیت تجربه‌ای که سایت‌هایی مانند فیس‌بوک، که همه با آن آشنا هستند، ارائه می‌دهند به این معناست که مغز ما خود را تغییر داده است تا به طور مداوم انتظار نتایج بسیار سریع و با کیفیت بسیار بالا را داشته باشد.

چگونه محتوای 10برابر قویتر ایجاد کنیم؟

بنابراین، به دلیل همه این تغییرات، ما نیاز به یک فرآیند داریم. ما به یک فرآیند برای انتخاب نیاز داریم تا بفهمیم چگونه می‌توانیم به محتوای 10 برابری برسیم، نه محتوای خوب و منحصربه‌فرد، و به محتوای 10 برابری. فرآیندی که من اغلب دوست دارم از آن استفاده کنم

شما باید جستجو را در دو مکان انجام دهید. یکی در گوگل و نتایج جستجوی آنها است، و دیگری در واقع در BuzzSumo است، که فکر می کنم یک ابزار عالی برای این کار است، جایی که می توانم محتوایی را که بیشتر به اشتراک گذاشته شده است، ببینم. بنابراین اگر قبلاً این کار را نکرده اید، BuzzSumo.com را بررسی کنید.

من ممکن است چیزی مانند اقامتگاه های بوم گردی کاستاریکا را جستجو کنم، که ممکن است در آینده به تعطیلات در کاستاریکا فکر کنم. من به این نتایج رتبه بندی برتر نگاه می کنم، احتمالاً کل 10 مورد برتر و همچنین بیشترین اشتراک گذاری شده در رسانه های اجتماعی.

سپس این سوالات را از خودم می پرسم.

چه سوالاتی توسط این نتایج جستجو پرسیده می شود و به آنها پاسخ داده می شود؟

چه نوع تجربه کاربری ارائه شده است؟ من از نظر سرعت، از نظر موبایل دوستی، از نظر رندر، از نظر چیدمان و کیفیت طراحی به این موضوع نگاه می‌کنم، از نظر اینکه چه چیزی از کاربر برای دریافت اطلاعات لازم است؟ همه چیز درست است یا باید کلیک کنم؟ آیا در یافتن چیزها مشکل دارم؟

جزئیات و کامل بودن اطلاعاتی که در واقع ارائه شده است چیست؟ آیا کمبود دارد؟ عالی است؟

در مورد استفاده از تصاویر بصری چطور؟ اگر محتوای بصری به درستی انجام شود، اغلب می‌تواند تا 10 برابر در کلاس بهترین عملکرد را داشته باشد. بنابراین ممکن است استفاده از تصاویر بصری را بررسی کنم.

کیفیت نوشتار.

من قصد دارم به اطلاعات و عناصر داده نگاه کنم. از کجا می کشند؟ منابع آنها چیست؟ کیفیت آن چیزها چیست؟ چه نوع اطلاعاتی وجود دارد؟ چه نوع اطلاعاتی وجود ندارد؟

در واقع، من دوست دارم بپرسم “چه چیزی کم است؟” زیاد.

از این رو، می‌توانم تعیین کنم، هی، در اینجا نقاط قوت و ضعف این است که چه کسی همه سهام اجتماعی را به دست می‌آورد و چه کسی رتبه‌بندی خوبی دارد، و اینجا دلتای بین من و آنها امروز است. این راهی است که من می توانم 10 برابر بهتر از بهترین نتایج در آنجا باشم.

اگر از این فرایند یا فرآیندی مانند این استفاده کنید و این نوع ممیزی محتوا را انجام دهید و به این سطح از کیفیت محتوا برسید ، در رتبه بندی واقعا شگفت انگیز هستید.

این یک قدرت فوق العاده است. وقتی رقبای شما یا سایر افراد در این زمینه خسته به نظر می رسند و می گویند: ” هیچ راهی وجود ندارد که بتوانیم کیفیت محتوا را اینگونه ارتقاء دهیم. و این فقط تلاش بیش از حد است. ما نمی توانیم تولید آن را در این سطح ادامه دهیم” ، خوب ، حالا شما مزیت رقابتی نسبت به رقبا دارید. شما چیزی دارید که به تنهایی شما را در صفحه اول گوگل قرار می دهد و رسیدن به آن برای رقبا بسیار سخت است. این یک مزیت بزرگ در جستجو، در شبکه های اجتماعی و در کل وب است.

محتوای ضعیف | thin content (هر آنچه که باید بدانید)

5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما