راهنمای قطعی سئو تیک تاک TikTok (2023)

در این راهنمای جامع همه چیزهایی را که باید در مورد سئو TikTok بدانید بیاموزید.نحوه عملکرد الگوریتم TikTok را درک کنید و بیاموزید که چه نوع محتوا رتبه بندی می شود و چه نوع محتوا رتبه بندی نمی شود

بیاموزید که چگونه محتوای TikTok خود را برای رتبه بهتر بهینه کنید و در این فصل، ما اصول اولیه سئو TikTok را پوشش خواهیم داد. تیک تاک چیست؟ چگونه کار می کند؟

TikTok: چیست، چگونه کار می کند و چرا محبوب است?

تیک تاک با 2.5 میلیارد نصب، یک برنامه شبیه اینستاگرام از نوع چینی است.

TikTok به کاربرانش اجازه می دهد ویدیوهای ۱۵ ثانیه ای گرفته شده در دستگاه های تلفن همراه یا وب کم را ایجاد، تماشا و به اشتراک بگذارند. این برنامه با فیدهای شخصی‌شده خود از ویدیوهای کوتاه عجیب و غریب که روی موسیقی و جلوه‌های صوتی تنظیم شده‌اند، به دلیل کیفیت اعتیادآور و سطوح بالای تعامل قابل توجه است.

سازندگان آماتور و حرفه‌ای به طور یکسان می‌توانند جلوه‌هایی مانند فیلترها، موسیقی پس‌زمینه و استیکرها را به ویدیوهای خود اضافه کنند و می‌توانند در محتوا همکاری کنند و ویدیوهای دوتایی با صفحه تقسیم‌شده ایجاد کنند، حتی اگر در مکان‌های مختلف باشند.

سئوی TikTok چیست؟

سئوی TikTok (معروف به بهینه سازی موتور جستجوی TikTok) فرآیند بهینه سازی محتوای TikTok شما در تلاش برای رتبه بالاتر برای جستجوهای انجام شده در برنامه است.فرض کنید محتوایی درباره «نکات والدین» یا «نحوه نواختن پیانو» تولید می‌کنید. استراتژی‌های سئوی TikTok به ویدیوهای شما کمک می‌کنند زمانی که شخصی آن عبارات را تایپ می‌کند، در بالای نتایج جستجو ظاهر شوند.سئو همچنین می تواند به بهبود نحوه نمایش محتوای شما در FYPهای کاربران (صفحات برای شما) کمک کند.

از بررسی یک حساب تیک تاک خوب به این نتایج رسیدیم:

 • تعامل بالا (لایک، فالو، کامنت، اشتراک گذاری)
 • هشتگ ها
 • مطالب خوب

در فصل بعدی بیشتر به فاکتورهای رتبه‌بندی TikTok خواهیم پرداخت. اما نیازی به گفتن نیست که هشتگ های تعامل و محتوای با کیفیت بسیار مهم هستند.

چرا سئو برای TikTok مهم است؟

طبق داده‌های خود سئو سایت گوگل ، تقریباً 40 درصد از Gen Z به طور پیش‌فرض در TikTok و Instagram از طریق Google هنگام جستجوی مکانی برای صرف ناهار جستجو می‌کنند.

برای بسیاری از اعضای Gen Z، TikTok موتور جستجوی آنهاست. آنها به جای اینکه جستجوهای خود را به گوگل ببرند، به TikTok می روند تا منابع آموزشی برای اطلاعات در مورد سلامت، مد، مشاغل ، آموزش سئو و موارد دیگر پیدا کنند.

از آنجایی که TikTok یک پلتفرم پرکاربرد با بیش از 1.5 میلیارد کاربر فعال ماهانه است ، کسب‌وکارها نیز از آن برای ایجاد آگاهی از برند و فروش محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند.

اگر در تلاش هستید تا تعامل بیشتری در کانال خود داشته باشید، سئو برای افزایش دید شما در TikTok بسیار مهم است تا بتواند به مخاطبان هدف شما دسترسی پیدا کند – خواه مشتری باشند یا دنبال کننده (یا هر دو).

Tiktok فقط رقابتی تر می شود. از سه ماهه اول 2018 تا سه ماهه سوم 2022 ، میانگین کاربران ماهانه TikTok از کمتر از 100 میلیون کاربر در ماه به بیش از 1.5 میلیارد نفر رسیده است. و همچنان در حال جمع شدن بیشتر است.

به طور خلاصه: اگر می‌خواهید مخاطبان مناسب محتوای شما را ببینند، باید تاکتیک‌های سئوی حساب کاربری خود را انجام دهید.

آیا کلمات کلیدی برای سئوی TikTok مهم هستند؟

اگرچه TikTok کاملاً موتور جستجوی Google نیست، کلمات کلیدی هنوز در مورد سئو در پلتفرم مهم هستند. درک عباراتی که افراد برای یافتن محتوایی مشابه شما جستجو می کنند می تواند بسیار مفید باشد. این به شما کمک می کند محتوای خود را بهینه کنید تا در بالای آن نتایج جستجو و در FYP های مربوطه نمایش داده شود.

فصل 2: ​​الگوریتم TikTok

درک الگوریتم TikTok نه تنها برای SEO، بلکه برای رساندن محتوای شما به صفحات For You مخاطبان مرتبط نیز مهم است. در این فصل، قبل از اینکه به فاکتورهای رتبه‌بندی خاص بپردازیم، به طور خلاصه اصول الگوریتم TikTok را معرفی می‌کنیم.

الگوریتم TikTok چگونه کار می کند؟

اگرچه TikTok الگوریتم خود را به صورت عمومی به اشتراک نمی گذارد. ما برخی از استراتژی های سطح بالایی را می دانیم که آنها برای ارائه محتوای مرتبط در مقابل کاربران خود استفاده می کنند.

این فرآیند با جمعیت شناسی شروع می شود.

وقتی شخصی یک حساب TikTok ایجاد می‌کند، برنامه محتوایی را بر اساس جمعیت‌شناسی و موقعیت مکانی او (اگر اجازه داده باشد)، همراه با هر دسته‌هایی که هنگام تنظیم حساب خود انتخاب کرده‌اند، به او نشان می‌دهد.

فرض کنید من یک مرد 21 ساله در کالیفرنیا هستم. TikTok ممکن است با نشان دادن ویدیوهایی از جذاب بازی‌های مهمانی، نحوه درست کردن کافی، موج‌سواری، و ویدیوهای مشابه دیگر که صرفاً بر اساس سن، ضمایر و موقعیت مکانی من است، شروع کند.

آن چیزها ممکن است برای من جذاب باشد یا نباشد. بنابراین چگونه TikTok باعث می‌شود که من در برنامه بمانم؟

همانطور که شروع به تعامل با برنامه می کنم، محتوایی را که به آن علاقه ای ندارم و درگیر شدن با ویدیوهایی که برایم جذاب هستند، مرور می کنم، TikTok این اطلاعات را ردیابی می کند. شروع به نشان دادن محتوای بیشتری به من می کند شبیه به ویدیوهایی که دوست داشتم و در تمام طول مسیر تماشا کرده ام و دیگر محتوایی را به من نشان نمی دهد که به من علاقه ای ندارد.

این یک چیز جالب دیگر در مورد الگوریتم TikTok است از طریق استفاده از کوکی‌ها ، می‌تواند به تاریخچه مرورگر کاربر از صفحات وب مختلفی که در دستگاه‌های خود بازدید کرده‌اند متصل شود. TikTok از این اطلاعات استفاده می‌کند تا تجربه‌ای متناسب با علایق هر کاربر ایجاد کند.

هرچه کاربر بیشتر با برنامه درگیر شود، TikTok بیشتر در مورد آن کاربر می‌آموزد تا بتواند جریان سرگرمی کاملی را در فید خود ایجاد کند.

بنابراین، هدف اولیه برای بازاریابان باید جلب توجه مخاطبان برای جلب مشارکت بیشتر در ویدیوهای خود باشد. در فصل بعدی در این مورد با جزئیات بیشتر بحث خواهیم کرد.

فصل 3: عوامل رتبه بندی TikTok

فاکتورهای رتبه بندی در دو زمینه نقش دارند: عملکرد جستجو در برنامه TikTok و صفحات For You.

در این فصل، فاکتورهای رتبه‌بندی TikTok را پوشش می‌دهیم اینکه آنها چه هستند و اهمیت آنها در کمک به نمایش ویدیوهای شما در این دو مکان مهم.

 • تعامل ویدیویی

تعامل ویدیویی برای سئوی TikTok بسیار زیاد است. اگر کاربران با محتوای شما تعامل نداشته باشند، ویدیوهای شما جذابیت چندانی پیدا نخواهند کرد.اما چه چیزی به عنوان امتیاز به حساب می آید؟

تعامل با محتوای شما شامل یکی از موارد زیر است:

 • تماشای ویدیوی شما در تمام طول مسیر
 • ویدیوی شما را لایک کنند
 • در حال ذخیره ویدیو شما
 • صفحه خود را از ویدیو خود دنبال کنید
 • از ویدیوی خود روی صفحه خود کلیک کنید
 • به اشتراک گذاری ویدیو

گذاشتن نظر (حتی نظرات منفی می تواند به افزایش تعامل و دیده شدن کمک کند، اگرچه احتمالاً این هدفی نیست که ما توصیه می کنیم)

همانطور که می بینید، راه های زیادی وجود دارد که مردم می توانند با محتوای شما تعامل داشته باشند تا به افزایش دید آن در جستجو و FYP کمک کنند. وظیفه شما ایجاد محتوایی است که افراد را ترغیب به تعامل با آن کند.

تعامل ویدیویی در TikTok عامل اصلی است که باید روی آن تمرکز کنید. هرچه محتوای شما تعامل بیشتری داشته باشد، افراد بیشتری را جذب خواهد کرد. و اینگونه است که یک ویدیو می تواند گلوله برفی را بر روی پلتفرم پخش کند.

 • تعامل برگه را کشف کنید

TikTok دارای یک برگه Discover در برنامه است. این اساسا موتور جستجوی آن است.

کاربران با ضربه زدن بر روی نماد جستجو در گوشه سمت راست بالا به آن دسترسی پیدا می کنند.

این صفحه جستجو جایی است که می خواهید محتوای شما رتبه خوبی داشته باشد. به‌علاوه، رتبه‌بندی خوب در جستجوها در اینجا می‌تواند به شما کمک کند در FYPs مخاطبان ایده‌آل خود بهتر ظاهر شوید.

وقتی کاربران عبارت‌های جستجو را در برگه Discover وارد می‌کنند، TikTok آن را تماشا می‌کند. به عبارات کلیدی که افراد جستجو می کنند، هشتگ هایی که روی آنها کلیک می کنند و موضوعات پرطرفداری که مطالعه می کنند توجه می کند.

برگه Discover همچنین موضوعات خاصی را که کاربران ممکن است بر اساس سابقه جستجو و ویدیوهایی که تماشا می کنند، دوست داشته باشند، توصیه می کند.

یکی از نکات کلیدی که می توانید از این فصل به دست آورید این است که هرچه محتوای شما در این برگه Discover رتبه بهتری داشته باشد، فرصت های بیشتری برای دستیابی به مخاطبان مناسب دارد.

بهینه سازی محتوای TikTok برای جستجو می تواند به شما در دستیابی به آن کمک کند. بنابراین سایر عوامل رتبه بندی را در نظر داشته باشید و از فصل ما در مورد چگونگی بهینه سازی محتوای خود غافل نشوید.

 • محتوای ویدیوهای شما

محتوای واقعی ویدیوهای شما عامل اصلی است که باعث ایجاد نرخ تعامل خوب می شود.به همین دلیل است که برنامه ریزی محتوای خوب و سنجیده مهم است.همانطور که TikTok بیان کرده است ، ماموریت آن “الهام بخشیدن به خلاقیت و ایجاد شادی” است.و تنها در صورتی به آن دست خواهند یافت که کاربرانشان از تماشای محتوا در پلتفرم خود لذت ببرند. بنابراین، TikTok نشان دادن محتوایی که مردم از آن لذت می برند و می خواهند ببینند را در اولویت قرار می دهد.

فراتر از خود ویدیوها، سایر جنبه‌های هر TikTok که می‌توانند بر رتبه‌بندی ویدیو تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • صدا
 • صداهای TikTok
 • متن روی ویدیو
 • عنوان و هشتگ

عناوین، هشتگ‌ها و متن روی ویدیو مکان‌های خوبی برای گنجاندن کلمات کلیدی و اطلاعات بیشتر در مورد ویدیوی شما هستند. TikTok این محتوا را برای کمک به ارائه ارتباط بیشتر با موضوعاتی که نشان می دهد در نظر می گیرد.آنها همچنین از توضیحات/عنوان و هشتگ های خود استفاده می کنند تا اطلاعات بیشتری در مورد ویدیو به کاربر بدهند. در این مورد، آنها به ما می گویند که ما می توانیم دستورالعمل ها و مواد تشکیل دهنده را در انتهای ویدیو پیدا کنیم.

این اطلاعات مفیدی است تا بینندگان خود را تماشا کنند.

صداهای صوتی و TikTok در محتوا نیز باید در نظر گرفته شوند. کلیپ های صوتی پرطرفدار راه خود را از طریق TikTok-verse باز می کنند. یافتن فرصت‌هایی برای استفاده از آن‌ها در ویدیوهای خود می‌تواند به بهبود رتبه‌بندی TikTok شما کمک کند.

 • زبان محتوا

TikTok در سراسر جهان است، بنابراین، البته، به ده ها زبان مختلف پاسخ می دهد.به طور خاص، TikTok محتوا را به زبان دلخواه کاربران در برنامه نشان می دهد. همچنین از کاربران می‌خواهد که زبان‌هایی را که می‌فهمند انتخاب کنند تا بتواند محتوایی را که ممکن است مورد علاقه آنها باشد، انتخاب کند، حتی اگر به زبان اصلی آنها نباشد.

 • تناسب دستگاه

با مجموعه وسیعی از دستگاه‌های موجود، TikTok باید دستگاه هر کاربر را هنگام نمایش محتوا به آنها در نظر بگیرد.

برخی از مواردی که در اینجا مطرح می شود:

 • اپراتور موبایل
 • تنظیمات منطقه زمانی
 • سیستم عامل
 • مدل دستگاه
 • نوع شبکه
 • وضوح صفحه
 • تنظیمات صدا
 • وضعیت باتری

دستگاه‌های کندتر و قدیمی‌تر ممکن است ویدیوهای کوتاه‌تر و سبک‌تری نشان داده شوند تا از بارگذاری بیش از حد جلوگیری شود و تجربه کاربری کلی خوبی داشته باشند.هنگام ایجاد محتوای خود به مخاطبان اصلی خود فکر کنید. آیا آنها دستگاه های جدیدتری دارند که می توانند ویدیوهای طولانی تری را تحمل کنند؟ یا آیا اکثر آنها تلفن های قدیمی تری دارند که برای عملکرد بهتر به محتوای سبک تری نیاز دارند؟

نزدیکی بین سازندگان و بینندگان

TikTok به ما می گوید که موقعیت فیزیکی سازندگان و بینندگان در الگوریتم آن شاخص ضعیف تری نسبت به تماشای یک ویدیو از ابتدا تا انتها توسط کاربر است، اما در اینجا هنوز مقداری وزن وجود دارد.مانند سئوی محلی، نزدیکی فیزیکی شما به افرادی که محتوای شما را مشاهده می کنند، می تواند بر افرادی که ویدیوهای شما را می بینند تأثیر بگذارد.مکان فیزیکی شما قطعاً می تواند بر افرادی که محتوای شما را می بینند تأثیر بگذارد.سطحی که TikTok نزدیکی بین کاربران را ردیابی می کند کاملاً مشخص نیست، اما TikTok می تواند مکان را از طریق داده های سیم کارت، آدرس IP و حتی GPS در صورت اعطای مجوز ردیابی کند.

 • تولید محتوای بومی

ایجاد محتوای بومی به این معنی است که شما با استفاده از برنامه TikTok محتوا ایجاد می کنید. به جای اینکه چیزی را از قبل با تلفن یا دوربین خود ضبط کنید و سپس آن را در برنامه آپلود کنید، مستقیماً در TikTok محتوا ایجاد می کنید.

توجه داشته باشید که محتوای بومی یک فاکتور رتبه‌بندی رسمی از سوی TikTok نیست. اما با توجه به اینکه سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی تمایل به حمایت از محتوای بومی دارند، به نظر نمی‌رسد که TikTok نیز این کار را انجام دهد.خود TikTok حتی داده‌هایی را به اشتراک گذاشت که شرکت‌هایی که از ابزارهای خلاقانه آن استفاده می‌کردند، 14 برابر بیشتر از شرکت‌هایی که استفاده نمی‌کردند، مشارکت داشتند.

آنچه که TikTok به عنوان یک عامل رتبه بندی در نظر نمی گیرد

تعداد فالوورهای شما یکی از عوامل کلیدی است که در حساب کاربری شما خوب به نظر می رسد، اما به طور مستقیم در رتبه بندی محتوای شما تأثیری ندارد.همانطور که گفته شد، به دست آوردن فالوور هنوز مفید است زیرا کسانی که شما را دنبال می کنند بیشتر احتمال دارد محتوای جدید شما را ببینند.فقط این است که داشتن تعداد زیادی فالوور باعث افزایش خودکار محتوای شما نمی شود.

دلیل این امر این است که TikTok می خواهد تنوع و تنوع در FYP هر کاربر داشته باشد. بنابراین، ممکن است ویدیویی از حسابی با تعداد فالوور یا لایک کمی به کسی نشان دهد. این کار را انجام می دهد تا به کاربران اجازه دهد تا سازندگان محتوای جدید را کشف کنند و دیدگاه های جدیدی را هنگام حرکت در فیدهای خود تجربه کنند.

نکته اصلی: برای محتوای عالی تلاش کنید که کاربران جدید را جذب کند تا تعداد فالوورهای شما.

فصل 4: چه نوع محتوایی در TikTok رتبه بندی نمی شود؟

TikTok الگوریتم خود را با در نظر گرفتن اعتماد و ایمنی طراحی کرده است. برای ایجاد یک تجربه لذت‌بخش، TikTok از کاربرانش می‌خواهد هنگام حرکت در محتوا احساس امنیت کنند.بنابراین اگر محتوایی مشکوک به مغایرت با دستورالعمل‌های انجمن باشد، رتبه خوبی نخواهد داشت یا به‌کلی حذف می‌شود.

در اینجا لیستی از برخی از مشکلات بزرگ در مورد دستورالعمل های انجمن آمده است:

 • هر چیزی که باعث تداوم سوء استفاده، آسیب، به خطر انداختن یا بهره کشی از خردسالان شود
 • اعمال و چالش های خطرناک (از جمله استفاده نامناسب از ابزار و تجهیزات حرفه ای)
 • هر چیزی که خودکشی، خودآزاری یا اختلالات را به تصویر می‌کشد، ترویج یا عادی می‌کند.
 • برهنگی بزرگسالان و فعالیت های جنسی
 • قلدری و آزار و اذیت
 • رفتار نفرت انگیز
 • افراط گرایی خشونت آمیز
 • هرزنامه و تعامل جعلی
 • جعل هویت (این شامل محتوایی نمی شود که به وضوح تقلید، تفسیر یا طرفدار نهاد مورد تقلید باشد)
 • اطلاعات غلط مضر
 • فعالیت های غیرقانونی و کالاهای تحت نظارت (از جمله سلاح گرم، مواد مخدر، مواد کنترل شده، الکل و تنباکو)
 • محتوای خشن و گرافیکی
 • کپی رایت و نقض علامت تجاری
 • نوع دیگری از محتوایی که TikTok مشخص می‌کند به FYP نمی‌رسد، محتوای غیراصیل، با کیفیت پایین و کد QR است.

محتوای غیراصلی شامل محتوایی می‌شود که از منابع دیگر مانند تلویزیون، فیلم‌ها یا پخش‌های اینترنتی بدون افزودن ویرایش‌های خلاقانه، کپی و آپلود شده است.محتوای با کیفیت پایین معمولاً شامل کلیپ های بسیار کوتاه، تصاویر ثابت یا ویدیوهای مبتنی بر گیف است.و هر محتوایی که شامل کد QR باشد، واجد شرایط نیست زیرا می‌تواند به وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های مضر منجر شود (اگرچه، در موقعیت‌های کم خطر، گاهی اوقات استثنائاتی در این مورد وجود دارد).اطمینان حاصل کنید که با ارائه محتوای ارزشمند برای مخاطبان خود به ماموریت کلی خلاقیت و لذت TikTok کمک می کنید و از این دستورالعمل های انجمن ممنوعه اجتناب کنید.

فصل 5: چگونه ویدیوهای TikTok خود را برای SEO بهینه کنیم

در این فصل، ما مراحل عملی را برای بهینه‌سازی محتوای TikTok به شما ارائه می‌دهیم. شما می خواهید این استراتژی ها را برای بهبود دید محتوای خود در برنامه پیاده سازی کنید.

مخاطب خود را بشناسید

قبل از اینکه شروع به ایجاد حجم زیادی از محتوا برای کانال TikTok خود کنید، باید مخاطبانی را که می‌خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید، بررسی کنید.

چند سوال که باید بپرسید:

 • آنها چه کسانی هستند؟
 • علایق آنها چیست؟
 • اونها چی دوست دارن؟
 • چه چیزی را دوست ندارند؟
 • چه نوع مشکلاتی دارند؟

پاسخ به این سوالات به تولید محتوایی که تولید می کنید کمک می کند. هنگامی که مخاطب خود را به خوبی درک کردید، می توانید محتوای با کیفیتی تولید کنید که نیازها، خواسته ها و احساسات آنها را بیان می کند.

انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی

کلمات کلیدی عبارت‌هایی هستند که کاربر هنگام جستجوی TikTok تایپ می‌کند، مانند «دستورالعمل‌های آسان crockpot» یا «چگونه یک کیک فلیپ انجام دهیم».

و کلمات کلیدی در سئوی TikTok به همان اندازه که در سئو سنتی (گوگل) مهم هستند، اهمیت دارند.

همانطور که شروع به برنامه ریزی محتوای خود می کنید و ایده هایی در مورد آنچه می خواهید ایجاد کنید ایجاد می کنید، تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی انجام دهید.

برای انجام این کار، به TikTok بروید و کلمات کلیدی مرتبط با ایده های محتوای شما را جستجو کنید. همچنین، کلمات کلیدی دیگری را که ممکن است مخاطبان شما به دنبال آن باشند، جستجو کنید.

همانطور که جستجو می کنید، متوجه خواهید شد که TikTok به طور خودکار برخی ایده ها را بر اساس عباراتی که تایپ می کنید تولید می کند. این می تواند ایده های بیشتری در مورد کلمات کلیدی خاصی که کاربران جستجو می کنند به شما بدهد.فهرستی از کلمات کلیدی که می خواهید هر پست برای آنها نمایش داده شود تهیه کنید و از آن برای کمک به بهینه سازی محتوا و ویدیوی خود استفاده کنید.

کلمات کلیدی را در محتوای خود بگنجانید

بسیار خوب، شما تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام داده اید. حالا وقت آن است که آن کلمات کلیدی را در محتوای خود بگنجانید.

چند نکته برای ایجاد محتوای بهینه شده با کلمات کلیدی برای TikTok:

 • از کلمات کلیدی در هشتگ های خود استفاده کنید.
 • کلمات کلیدی را در عنوان/توضیحات خود قرار دهید.
 • کلمه کلیدی خود را در صداگذاری خود ذکر کنید (این می تواند آن را به شرح های بسته بکشاند).
 • مهم ترین کلمه کلیدی خود را به یک صفحه نمایش متن اضافه کنید.
 • مطمئن شوید که ویدیوی شما با کلمه کلیدی شما مرتبط است. دیدن هشتگ های کلیدواژه و همپوشانی های متنی که هیچ ربطی به محتوای ویدیو ندارند بسیار آزاردهنده است. از هشتگ ها و کلمات کلیدی پرطرفدار فقط برای دریافت بازدید استفاده نکنید، مگر اینکه به ویدیو مرتبط باشند.
 • محتوای خود را با کلمات کلیدی پر نکنید. مکان را طبیعی نگه دارید و بینندگان خود را با کلمات کلیدی زیادی غرق نکنید. در هر مکان ذکر شده در این لیست نیازی به کلمه کلیدی ندارید.
 • محل قرارگیری کلمه کلیدی خود را آزمایش کنید. آن را تغییر دهید و ببینید کدام ویدیوها بازدید بیشتری دارند.
 • برای بهینه سازی محتوای خود با کلمات کلیدی مفید، از توضیحات و هشتگ های خود نهایت استفاده را ببرید.
 • همیشه تجربه کاربری را در ذهن داشته باشید. هشتگ‌ها و توضیحات برای کمک به کاربران برای یافتن محتوای شما و دیدن سریع محتوای شما مهم هستند، اما شما نمی‌خواهید آن‌ها را تا حدی آزار دهید که به مرور زمان بروند.

محتوای بهینه شده با کلمات کلیدی برای TikTok

محتوایی تولید کنید که مردم بخواهند مصرف کنند

در پایان روز، سئوی TikTok به ایجاد ویدیوهایی می‌پردازد که مخاطبان شما می‌خواهند آن‌ها را مصرف کنند.

بنابراین مطمئن شوید که ایده های محتوای شما هدفمند و مبتنی بر تحقیقات و موضوعاتی است که مخاطبان شما در آن ارزش پیدا می کنند.به مخاطبان خود توجه کنید و محتوایی ایجاد کنید که به آن جایگاه ارزش افزوده باشد چه آموزشی، چه الهام بخش یا سرگرم کننده.

محتوای خود را در پلتفرم های دیگر به اشتراک بگذارید

وقتی نوبت به سئو اپلیکیشن می‌رسد، TikTok ممکن است در درجه اول به پلتفرم خودش پاسخ دهد. اما برای استفاده حداکثری از محتوای خود، باید آن را در کانال های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.اگر ابتدا محتوای TikTok تولید می‌کنید، نسخه‌های طولانی‌تر را برای YouTube در نظر بگیرید. و اگر به طور منظم در YouTube محتوای ویدیویی ایجاد می کنید، بخش هایی از آن محتوا را در TikTok به اشتراک بگذارید.از آنجایی که قبلاً ویدیوها را می‌سازید، محتوای TikTok خود را در حلقه‌ها در اینستاگرام و فیس‌بوک به اشتراک بگذارید.به این ترتیب، می‌توانید به مخاطبان دیگری دسترسی پیدا کنید که ممکن است هنوز در TikTok نباشند.این ممکن است مستقیماً به دیده شدن TikTok شما کمک نکند، اما به ایجاد آگاهی از برند شما در کانال‌های مختلف اجتماعی شما کمک می‌کند. و حتی می تواند فالوورهای بیشتری را به حساب TikTok شما سوق دهد.

پیشرفت خود را تجزیه و تحلیل و اندازه گیری کنید

وقتی به دنبال رشد در هر پلتفرمی هستید، باید پیشرفت خود را بسنجید.به کارهایی که به خوبی انجام می شوند توجه داشته باشید و آنها را تکرار کنید. به مواردی که رشد چندانی از آنها ندیده اید توجه کنید و روش های مختلف را امتحان کنید. TikTok به سازندگان امکان دسترسی به داده‌های تحلیلی مختلف را در پلتفرم خود می‌دهد تا بتوانند عملکرد محتوای خود را ببینند.

برای دسترسی به تجزیه و تحلیل خود در TikTok:

 • به پروفایل خود بروید
 • روی نماد منو ضربه بزنید
 • روی «ابزار سازندگان» ضربه بزنید
 • Analytics” را انتخاب کنید
 • تجزیه و تحلیل ها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند: نمای کلی، محتوا و دنبال کنندگان.

در برگه نمای کلی، می‌توانید بازدیدهای ویدیو، بازدیدهای نمایه، رشد فالوور، لایک‌ها، نظرات و اشتراک‌گذاری‌ها را برای محدوده تاریخ سفارشی تا 60 روز ببینید.در بخش محتوا، می توانید داده های مربوط به هر یک از ویدیوهای خود را مشاهده کنید. این می تواند به شما کمک کند مواردی را که به خوبی کار می کنند بر اساس اینکه کدام ویدیوها بیشترین تعامل را دارند شناسایی کنید. به معیارهایی مانند میانگین زمان تماشا و درصد کاربرانی که ویدیوی کامل را تماشا کرده‌اند توجه کنید.

در تب Followers، می‌توانید درباره کاربرانی که اکانت شما را دنبال می‌کنند و ویدیوهای شما را تماشا می‌کنند، اطلاعات بیشتری کسب کنید. بیاموزید که مخاطبان شما اهل کجا هستند و محبوب ترین زمان هایی که محتوای شما را مشاهده می کنند.

مرحله آخر ادامه آزمایش و ارسال محتوای عالی است. به آزمایش استراتژی های جدید و انواع مختلف ویدیوها ادامه دهید تا ببینید چه چیزی در جامعه TikTok شما بیشتر طنین انداز می شود.

توصیه های ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید، محتوای خود را بهینه کنید، یک برنامه توسعه دهید و به طور منظم محتوا را پست کنید. البته، هر ویدیویی ویروسی نمی‌شود، اما می‌توانید حساب TikTok خود را رشد دهید و از طریق SEO خوب و یک برنامه منظم پست‌گذاری، به جمع‌های جدیدی دست پیدا کنید.

30 اشتباه سئو در سال 2023

صفحه بندی و سئو: 9 نکته ای که باید یاد بگیرید

آیا لینک های داخلی عامل رتبه بندی سئو هستند؟

چگونه اعتبار دامنه یا دامین اتوریتی (DA) خود را در سال 2022 افزایش دهم؟

5/5 - (10 امتیاز)
 • برچسب ها :

دیدگاه شما