فاکتورهای رتبه بندی گوگل که باید برای سال 2022 بدانید.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل که باید برای سال 2022 بدانید.

هیچ شخصی (به جز شاید خود گوگل) گوی بلورینی ندارد که بتواند با اطمینان بگوید که این فاکتورهای رتبه بندی | Ranking Factors برای سال 2022 چه خواهند بود. اما همچنان می‌توانیم داده‌های موجود را ارزیابی کنیم، به روندهای فعلی نگاه کنیم و از توصیه‌های رسمی منتشر شده توسط Google به عنوان راهنما برای سئو سایت خود استفاده کنیم.

نکته مهمی که باید بدانید: گوگل از حدود 210 فاکتور رتبه بندی سایت برای تعیین رتبه بندی سایت ها استفاده می کند. اما انتشار محتوایی که برای همه 210 سیگنال بهینه شده است؟ غیر ممکن است خوشبختانه همه این سیگنال ها به یک اندازه مهم نیستند و شما می توانید محتوای خود را بر اساس عواملی که بیشترین تأثیر را دارند بهینه کنید.

بیایید به ۱۰ عاملی بپردازیم که اکثر سئوکار ها معتقدند مهم‌ترین سیگنال‌های رتبه‌بندی برای تمرکز بازاریابی محتوا هستند.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل

  • گوگل محتوای باکیفیت، با ارزش و مرتبط را در اولویت قرار می دهد.
  • بهترین شیوه های کلمات کلیدی تغییر کرده اند، اما همچنان یک عامل مهم سئو هستند.
  • ارائه یک تجربه کاربری خوب برای رتبه بندی جستجوی سئو ارگانیک بسیار مهم است.
  • تمرکز بر بهینه سازی موبایل اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا افراد بیشتری از جستجوی تلفن همراه و صوتی استفاده می کنند.
  • بک لینک های باکیفیت همچنان محور الگوریتم رتبه بندی گوگل هستند.
تجربه صفحه گوگل | page experience چیست؟
تجربه صفحه گوگل | page experience چیست؟

محتوای با ارزش و مرتبط | Relevant Content

گوگل اخیرا تایید کرده است که الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی RankBrain سومین عامل مهم در تصمیم گیری در مورد جایی است که یک صفحه وب خاص در نتایج جستجو قرار می گیرد. “الگوریتم رنک برین” فعالیت کاربر را با لیست‌های جستجو تجزیه و تحلیل می‌کند تا ارتباط و کیفیت آنها را کمی ارزیابی کند. به عنوان مثال، اگر کاربر روی صفحه‌ای کلیک کند که اطلاعات مفیدی ارائه می‌کند و برای چند دقیقه در آن صفحه بماند، احتمالاً در مقایسه با صفحه نازکی که مفید نیست یا نرخ پرش بالایی دارد، رتبه بالاتری کسب می‌کند.

کلمات کلیدی | Keywords هنوز مهم هستند – باید مطمئن شوید که کلمات کلیدی مرتبط را در محتوای خود گنجانده اید تا در نتایج جستجوی برتر برای آن کلمه کلیدی خاص ظاهر شوید. با این حال، الگوریتم های گوگل اکنون در قضاوت در مورد اینکه آیا محتوای شما واقعاً یک موضوع را به شیوه ای مرتبط پوشش می دهد یا فقط چند کلمه کلیدی را پر می کند، بسیار پیچیده تر است.

نکته بسیار ارزشمند در مورد الگوریتم RankBrain  این است که محتوای حاوی کلمات کلیدی را از نتایج برتر SERP حذف می کند. در عوض، محتوایی را رتبه بندی می کند که مرتبط ترین، با کیفیت ترین و با ارزش ترین محتوا را برای آن پرس و جو خاص ارائه می کند. در نتیجه، واقعاً هیچ راه آزمایش شده و واقعی برای بهینه سازی برای خود الگوریتم رنک برین وجود ندارد.

همانطور که می بینید، این در مورد یافتن یک راه واحد برای بهینه سازی برای الگوریتم رنک برین نیست (این راه وجود ندارد). در عوض، این در مورد دانستن اینکه چه چیزی برای مخاطبان شما به طور خاص مهم است و ایجاد محتوای معتبر و با ارزش است که نیازهای آنها را برطرف می کند. کلمات کلیدی و سایر فاکتورهای رتبه‌بندی البته هنوز مهم هستند، اما بدون کیفیت و ارتباط، الگوریتم رنک برین |RankBrain  محتوای شما را به بالای هیچ SERP نمی‌برد.

تفاوت سئوی ارگانیک و سئوی محلی چیست؟
تفاوت سئوی ارگانیک و سئوی محلی چیست؟

بک لینک با کیفیت بالا | Backlinks

مسلماً بک لینک ها مهمترین عاملی هستند که مستقیماً بر رتبه شما تأثیر می گذارند. آنها پایه و اساس PageRank هستند که هسته اصلی الگوریتم رتبه بندی گوگل است. در حالی که رتبه صفحه چندین سال است که به روز نشده است، گوگل به خوبی پس از آخرین به روز رسانی تایید کرده است که هنوز از آن استفاده می کنند.

بک لینک ها به گوگل کمک می کنند تا اعتبار شما را ارزیابی کند و همچنین به سایر کاربران وب کمک می کند تا محتوای شما را پیدا کنند. در کنار ایجاد محتوای باکیفیت، شما همچنین باید یک استراتژی ساخت لینک خوب فکر شده داشته باشید .

کیفیت همچنان بر کمیت تمرکز دارد. در حالی که درست است که هر چه تعداد لینک های بیشتری داشته باشید، بهتر است، تمرکز شما باید روی ایجاد لینک از سایت های با کیفیت و معتبر باشد.

کلید واژه ها

با توجه به اینکه چرا برندها باید از پر کردن کلمات کلیدی (درست!) و تمرکز بیشتر بر کیفیت تمرکز کنند، این پیام نادرست دریافت کنید که کلمات کلیدی دیگر مهم نیستند، آسان است.

این نمی تواند دور از واقعیت باشد. این درست است که بگوییم کلمات کلیدی دیگر آن چیزی که قبلاً در سئو بودند نیستند، اما همچنان بسیار مهم هستند . در واقع، آنچه واقعاً تغییر کرده است اهمیت استفاده از کلمات کلیدی نیست، بلکه استراتژی استفاده از آنهاست.

ما از پیام‌های Google در مورد RankBrain و برخی عوامل دیگر (که به زودی به آنها خواهیم رسید) می‌دانیم که هوش مصنوعی پشت الگوریتم‌های Google در حال هوشمندتر شدن است و آنها از تولیدکنندگان محتوا بیشتر از محتوای مملو از کلمات کلیدی اما فاقد ارزش واقعی انتظار دارند.

امروزه می توانید از تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی برای توسعه برنامه محتوای خود و یافتن موضوعات مرتبط با مخاطبان خود استفاده کنید. همچنین می توانید کلمات کلیدی را در عناوین، سرفصل ها و متن خود قرار دهید تا رتبه خود را بالاتر ببرید. اما شما نمی توانید تنها به کلمات کلیدی وابسته باشید.

در واقع، اگر احساس می کنید که یک کلمه کلیدی را به یک مکان خاص در محتوای خود تحمیل می کنید، احتمالاً اینطور هستید. با در نظر گرفتن قرار دادن کلمات کلیدی، کیفیت حرف اول را می زند. این دو باید دست به دست هم بدهند تا نتایج رتبه بندی بهتری ایجاد شود.

مرجع سایت | Site Authority

گوگل از عوامل انسانی برای ارزیابی کیفیت SERP و صفحاتی که صفحه اول نتایج را برای جستجوهای مختلف تشکیل می دهند، استفاده می کند. دستورالعمل‌هایی را منتشر می‌کند.این دستورالعمل‌ها تأیید می‌کنند که تخصص، اقتدار، و قابل اعتماد بودن – که به عنوان رتبه‌بندی EAT شما نیز شناخته می‌شود – یک عامل مهم در رتبه‌بندی صفحات هستند، به‌ویژه صفحاتی که در دسته «پول یا زندگی شما» قرار می‌گیرند (معمولاً سایت‌هایی که توصیه‌های بهداشتی یا حقوقی ارائه می‌دهند یا پردازش تراکنش های مالی).

به همین دلیل، مهم است که قدرت خود را در جایگاه خود به گوگل و مخاطبان خود نشان دهید. این ممکن است کاری باشد که می‌توانید فوراً با انتشار بیوگرافی نویسنده با شرایط یا تجربه مرتبط انجام دهید، یا ممکن است کاری باشد که در طول زمان با انتشار محتوای عالی و کسب شهرت به عنوان یک منبع معتبر ایجاد کنید.

ساختار سایت و UX

انتشار محتوای وب با کیفیت بالا تأثیری نخواهد داشت، اگر امکان پیمایش در سایت شما برای کاربران و خزنده‌های سایت Google وجود نداشته باشد. به همین دلیل، باید مطمئن شوید که سایت شما حول یک ساختار سلسله مراتبی مشخص ساخته شده است و تمرکز آن بر تجربه کاربر است .

یک تجربه کاربری خوب به این معنی است که جستجوگران احتمالاً برای مدت طولانی تری سایت شما را کاوش می کنند. این یک سیگنال مثبت برای گوگل است که نشان می دهد سایت شما مفید است و باید با رتبه بالا به آن پاداش دهید.

می‌توانید با بازگشت به اصول اولیه، از ساختار سایت سازگار با سئو اطمینان حاصل کنید: URL‌های خود را کوتاه نگه دارید و مطمئن شوید که کلمات کلیدی شما را در بر می‌گیرند، ناوبری بصری و ساده را پیاده‌سازی می‌کنند، صفحات محتوای تکراری را در سایت خود حذف کنید، و نقشه سایت مپ ایجاد کنید.نمونه سایت مپ = sitemap seoword.org

بهینه سازی موبایل

گوگل اکنون نمایه سازی موبایل اول را پیاده سازی کرده است ، به این معنی که نسخه موبایل بسیاری از سایت ها مهم تر و مفیدتر از نسخه دسکتاپ در نظر گرفته می شود. با توجه به اینکه بیش از نیمی از کل ترافیک وب از طریق دستگاه های تلفن همراه ایجاد می شود و سهم گوگل از جستجوهای موتور جستجو 96٪ است ، منطقی است .این بدان معناست که زمان آن فراتر از استراتژی‌های سازگار با موبایل است که در گذشته آموخته‌ایم و بر بهینه‌سازی تلفن همراه و طراحی واکنش‌گرا تمرکز کنیم. به اختصار:

  • سایت های سازگار با موبایل برای کاربران موبایل کار می کنند اما برای کاربران دسکتاپ ساخته شده اند
  • سایت‌های بهینه‌سازی شده برای موبایل برای جستجوی موبایل طراحی شده‌اند و بر این اساس دوباره قالب‌بندی می‌شوند
  • سازگار با تلفن همراه (یا طراحی پاسخگو) با دستگاه کاربر سازگار است، بر اساس اندازه دستگاه و صفحه نمایش، قالب بندی و بازسازی می شود.

طراحی واکنشگرا هنوز راه حل استاندارد طلایی است. برای درک بهتر اینکه چگونه وب سایت شما مطابق با استانداردهای طراحی تلفن همراه است و کجا نیاز به بهبود دارد، می توانید از ابزار تست قابلیت استفاده از تلفن همراه Google استفاده کنید .

سرعت سایت

آیا تا به حال بر روی یک نتیجه گوگل کلیک کرده اید، چند ثانیه صبر کرده اید تا بارگیری شود، سپس به نتیجه دیگری که بلافاصله بارگیری می شود، برگشته اید؟ تو تنها نیستی. کاربران وب امروزی بی تاب هستند!

این را می توان بیشتر به تغییر روش های استفاده از موتورهای جستجو نسبت داد. همانطور که نرخ جستجوی تلفن همراه و صوتی افزایش یافته است، مردم به طور فزاینده ای از موتورهای جستجو برای یافتن پاسخ های سریع به سوالات خود در طول روز، حتی (و به ویژه) زمانی که در حال حرکت هستند، استفاده می کنند.

در نتیجه، بسیار مهم است که سایت خود را برای سریع‌ترین سرعت ممکن بهینه کنید. تراشیدن حتی چند میکروثانیه از زمان بارگذاری سایت شما می تواند تفاوت قابل توجهی در رتبه بندی شما ایجاد کند.

اگر برای سال 2022 به‌روزرسانی سایت را برنامه‌ریزی می‌کنید، مطمئن شوید که سرعت نزدیک به بالای لیست اولویت‌های شما در توسعه است. در غیر این صورت، بسیاری از کارهای دیگر وجود دارد که می توانید برای افزایش سرعت وب سایت موجود خود انجام دهید ، از جمله فشرده سازی تصاویر و استفاده از CDN و عناصر کور وب وایتال و همچنین می توانید از ابزار Google PageSpeed ​​Insights برای مشاهده سرعت بارگذاری سایت خود و یافتن نکاتی برای افزایش سرعت آن استفاده کنید.

کور وب ویتال (Core Web Vital) چیست و چطور بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟
کور وب ویتال (Core Web Vital) چیست و چطور بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

امنیت دامنه

اگر هنوز از http به https حرکت نکرده اید، قطعا اکنون زمان انجام این کار است. امنیت دامنه شما با قابلیت اعتماد شما مرتبط است – یکی از عوامل اصلی رتبه بندی EAT و فاکتورهای برتر که Google برای رتبه بندی محتوای شما استفاده می کندامنیت وب سایت است. گوگل نمی‌خواهد کاربران خود را به سایتی بفرستد که ممکن است از داده‌های آنها محافظت نکند یا مضر باشد.

البته داشتن گواهینامه SSL برای سایت‌های تجارت الکترونیک ضروری است، اما اکنون برای سایت‌های عمومی‌تری که هر نوع داده‌های کاربر را جمع‌آوری می‌کنند، دیگر یک گزینه اضافی اختیاری نیست. حداقل آنهایی که می خواهند رتبه بندی کنند.

و در حالی که ما در مورد این موضوع هستیم، ممکن است امنیت دامنه اضافی را از ارائه دهنده دامنه خود اضافه کنید. حفاظت از DDoS و CDN، و همچنین ابزارهایی که به دنبال ناهنجاری های SMTP هستند، ایده خوبی هستند.

SSL رایگان در مقابل SSL پولی؟
SSL رایگان در مقابل SSL پولی؟

فراداده | Metadata

قبلاً به RankBrain و نحوه استفاده از زمان صرف شده در یک صفحه به عنوان معیاری برای ارتباط و کیفیت آن برای هر جستجوگر اشاره کردیم. RankBrain همچنین به یک عامل دیگر یعنی نرخ کلیک نیز توجه می کند.

نرخ کلیک تعداد جستجوگرانی را که پس از مشاهده نتایج جستجو به سایت شما کلیک می کنند اندازه گیری می کند. این فاکتور هیچ ربطی به کیفیت سایت شما ندارد زیرا آنها هنوز آن را ندیده اند. اما بستگی به این دارد که محتوای شما چقدر به جستجوی آنها مرتبط است و پیوند شما چقدر جذاب است.

این یعنی چی؟ ایجاد عناوین قاتل و توضیحات متا ضروری است. به یاد داشته باشید، شما می توانید بهترین محتوا را در جهان ایجاد کنید، اما اگر کسی آن را نبیند، به جایی نخواهید رسید.

لیست های کسب و کار

سئوی محلی در چند سال گذشته اهمیت زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که جستجوگران موبایل همچنان به تسلط خود ادامه می دهند، هر کسب و کاری که حضور فیزیکی دارد باید برای بهبود نتایج در سطح ملی و جهانی بر SEO محلی خود تمرکز کند.

یک استراتژی سئو موفق جنبه‌های زیادی دارد، اما یکی از مهم‌ترین و ساده‌ترین آنها این است که مطمئن شوید فهرست Google برای کسب‌وکار من تنظیم و بهینه شده است، و اطلاعات کسب‌وکار شما به درستی در فهرست‌های محلی مرتبط فهرست شده است.

گوگل از این اطلاعات استفاده می کند تا تصمیم بگیرد کدام کسب و کارها در گوگل مای بیزنس ظاهر شوند – امروزه کسب و کار محلی که به عنوان یک نتیجه برجسته در بالای جستجوی محلی ظاهر می شوند. فهرست های کسب و کار همچنین ترافیک بیشتری را به سایت شما ارسال می کنند و تعداد لینک های ورودی شما را افزایش می دهند.

قطعه های ویژه

Snippets ویژه ETS گزیده ای کوتاه است که در بالای یک SERP گوگل به نظر می رسد به سرعت پاسخ پرس و جوی کاربر می باشد. آنها حدود 8٪ از کل کلیک های مربوط به یک عبارت جستجوی معین را دریافت می کنند.

هیچ راهی برای به دست آوردن قطعه ویژه مورد علاقه وجود ندارد، اما اطمینان از کیفیت بالا و مرتبط بودن محتوای شما، بررسی آن در کنسول جستجوی Google و سازگاری با انتشار محتوای خود به شما کمک می کند شانس خود را افزایش دهید. گاهی اوقات نیاز به صبر نیز دارد، زیرا برند شما اقتدار پیدا می‌کند و در رتبه‌بندی جستجو بالا می‌رود.

هنگامی که یک قطعه برجسته به دست می آورید، می توانید انتظار داشته باشید که افزایش قابل توجهی در دید، اعتبار برند و ترافیک ارگانیک مشاهده کنید.

محتوای خود را برای فاکتورهای رتبه بندی گوگل بهینه کنید

بهینه سازی محتوای خود برای فاکتورهای رتبه بندی گوگل آسان نیست! اطلاعات زیادی در خارج وجود دارد و اغلب تغییر می کند. سئو ورد دارای نویسندگان و تیم های سئو است که می توانند به صورت هفتگی به مدت یک سال (یا بیشتر!) محتوای بهینه سازی شده را برای شما ایجاد کنند.

عوامل کلیدی برای سئو وب

وب‌سایت با سابقه با آدرس‌های اینترنتی پایدار، لینک‌های دریافتی، و ایندکس‌ منظم توسط Google را هدف قرار دهید.

عناوین و توضیحات خوبی ارائه دهید (به محدودیت های کاراکتر توجه کنید

از کلمات کلیدی در ارتباط واقعی محتوا استفاده کنید

از تگ H1 به صورت انتخابی استفاده کنید – نسخه ای از عنوان خود را در تگ <h1> ارائه دهید (هدینگ 1).

URL های صفحه قابل خواندن را ارائه دهید (کلمات در مقابل شناسه/اعداد؛ کلمات جدا با استفاده از خط فاصله)

برای یک حساب وب مستر گوگل ثبت نام کنید و همچنین یک نقشه سایت گوگل ایجاد کنید – نقشه سایت به خزیدن گوگل کمک می کند. Webmaster Tools زمانی که گوگل سایت شما را می خزد و به شما امکان می دهد درخواست خزیدن مجدد کنید

اضافه کردن ابرداده Dublin Core را در نظر بگیرید

اضافه کردن استانداردهای فراداده سفارشی برای رسانه‌های اجتماعی را در نظر بگیرید : گزینه‌های فراداده خاصی را می‌توان برای فیس‌بوک، توییتر و پینترست پیکربندی کرد.

از یک ابزار تست سئو آنلاین استفاده کنید: woorank.com می‌تواند یک اسکن خودکار صفحه شما را برای بررسی شیوه‌های خوب SEO در نشانه‌گذاری شما اجرا کند.

تگ های HTML

اسناد HTML می توانند حاوی متادیتا ذخیره شده در <head> یک سند باشند، مانند تگ <title> و تگ <meta> . انواع دیگر ابرداده ساختاریافته را می توان با استفاده از تکنیک های نشانه گذاری مانند میکروداده به <body> سند اضافه کرد . Schema.org نمونه ای از افزودن نشانه گذاری معنایی به محتوای HTML به جای استفاده از تگ های <meta> است.

در HTML 5، تگ‌های <meta> با دقت بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی HTML تأیید می‌شوند. گروه کاری فناوری کاربردی ابرمتن وب (WHATWG) ویکی از مقادیر پذیرفته شده و پیشنهادی برای ویژگی نام متا تگ نگهداری می کند.

عناوین

مطمئن شوید که ورودی های عنوان منحصر به فرد و معنی دار را برای همه صفحات و دارایی ها ارائه می کنید (از عناوین عمومی یا پیش فرض خودداری کنید). تگ <title> در بالای پنجره مرورگر و همچنین به عنوان اولین خط در نتایج جستجوی Google ظاهر می شود. برای پیشنهادات بیشتر به دستورالعمل عنصر عنوان اصلی گروه کاری فراداده مراجعه کنید .

توجه: نتایج جستجوی Google معمولاً فقط 50 تا 70 کاراکتر اول عنوان شما را نمایش می‌دهند همانطور که در تگ <title> HTML ذخیره شده است). این پیامدهایی برای نحوه قالب بندی عناوین خود دارد.

استفاده از نام وب سایت خود به عنوان پیشوند یا پسوند

از آنجایی که نتایج جستجوی گوگل میزان نمایش عنوان شما را محدود می کند، باید در نظر داشته باشید که آیا می خواهید نام سایت خود را در مقابل عنوان واقعی مقاله تاکید کنید. این روش معمول وب سایت seoword است که نام سایت را پس از عنوان صفحه منحصر به فرد اضافه می کند. در زیر نمونه ای وجود دارد که نام سایت را به عنوان پسوند نشان می دهد:

عنوان صفحه در سطح محتوا

در متن/محتوای سند خود، همچنین توصیه می‌شود که عنوان صفحه خود را بدون در نظر گرفتن استایل بصری آن، به عنوان یک برچسب <h1> (هدینگ 1) قالب بندی کنید. توصیه می شود که این تنها <h1> مورد استفاده در ساختار صفحه شما باشد، به طوری که توسط موتور جستجو برجسته تر شود.

کلید واژه ها

می‌توانید کلمات کلیدی را به برچسب کلمات کلیدی اختصاصی <meta> اضافه کنید، یا مطمئن شوید که کلمات کلیدی قابل توجهی را در محتوای صفحه خود و در برچسب توضیحات <meta> خود قرار داده‌اید. توجه داشته باشید که گوگل و سایر موتورهای جستجو معمولاً کلمات کلیدی <meta> را نادیده می‌گیرند، اما ابزار جستجوی محلی آنها را می‌خواند و می‌تواند از آنها در جستجوهای سفارشی استفاده کند. برای پیشنهادات بیشتر، به موضوع اصلی گروه کاری فراداده – دستورالعمل عنصر کلیدواژه مراجعه کنید.

شرح نتیجه جستجو

اگر یک عنصر توضیح اختصاصی ارائه نکنید، موتور جستجو اغلب محتوای پاراگراف اول صفحه را “خراش” می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، گنجاندن کلمات کلیدی مهم در متن توضیحات شما ممکن است مفید باشد. Google تا 150 نویسه اول توضیحات شما را در لیست نتایج جستجو نمایش می دهد (اما اخیراً در حال آزمایش کوتاه کردن متنی است که نمایش می دهد). برای پیشنهادات بیشتر، دستورالعمل‌های عنصر توصیف اصلی گروه کاری فراداده را ببینید .

5/5 - (4 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما