چقدر باید وبلاگ نویسی کنید؟ توصیه های واقع بینانه بر اساس حقایق

من فرض می کنم که شما در صنعتی هستید که در آن وبلاگ نویسی مفید است (پیوند)، و از نظر فنی قادر به وبلاگ نویسی در سایت شرکت خود هستید.

دو طرف بحث وجود دارد: وبلاگ اغلب در مقابل وبلاگ واقعاً خوب.

آنچه من معتقدم بهترین پاسخ است بعداً خواهد آمد، اما ابتدا خلاصه ای از برخی از استدلال ها و حقایق.

دو روش وبلاگ نویسی:

 • وبلاگ نویسی هرگز یا سالی یک بار به روشی غیر متقاعدکننده
 • وبلاگ نویسی روزانه با پست های عظیم، زیبا، قابل اشتراک گذاری و شگفت انگیز با بیش از 2000 کلمه

مطمئناً نوشتن مقالات طولانی شگفت انگیز روزانه برای ترافیک شما مفید خواهد بود. اما اگر کسب‌وکار شما ناشر نیست و فقط به دنبال راهی برای تولید سرنخ‌های ورودی بیشتر است، این غیرواقعی است.

سوال ما برای این مقاله این است که آیا باید فلسفه وبلاگ نویسی را 2 بار در هفته دنبال کنید و پست های شما فقط مقالات متوسط ​​​​با 400-600 کلمه و فقط یک عکس باشد یا اینکه باید یک مگا پست 1-2 بار در ماه بنویسید. طولانی، شگفت انگیز، و فوق العاده مفید است. یک پست حماسی را لایک کنید. با نمودار، عکس، فیلم، محتوای تعبیه شده و غیره.

بیایید این دو را: پست استاندارد در مقابل پست حماسی نامگذاری کنیم

بیایید فرض کنیم که به عنوان یک مدیر سئوکار یا صاحب کسب و کار در حال تصمیم گیری بین یکی یا دیگری هستید.

فلسفه 1: وبلاگ اغلب با پست های استاندارد

یکی از بزرگترین حامیان وبلاگ نویسی مکرر اردوگاه HubSpot است. این شامل خود HubSpot می‌شود که توصیه می‌کند حداقل دو بار در هفته یا بیش از 11 بار در ماه برای بیشترین تأثیر وبلاگ‌نویسی کنید.

 • مزایای وبلاگ نویسی مقالات استاندارد 2 بار در هفته:
 1. شما درحال تمرین و عادت هستید.اگر زمان کمتری طول بکشد و فشار کمتری وجود داشته باشد، به احتمال زیاد این کار را انجام خواهید داد.در صنایعی که هیچ کس دیگری نمی نویسد، این می تواند حداقل مقدار قابل قبولی باشد که شما نیاز دارید
 2. شما در حال ایجاد حجم بیشتری از صفحات برای رتبه بندی در جستجوی گوگل هستید
 3. شما حجم بیشتری از موارد را برای به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی و با مخاطبان ایمیل خود دارید
 • معایب وبلاگ نویسی مقالات استاندارد 2 بار در هفته:
 1. شما بیشتر از یک مقاله عالی بر روی ارائه هر چیزی دارید و کمتر متمرکز هستید
 2. پست‌های کوتاه‌تر کمتر به اشتراک گذاشته می‌شوند و به آن‌ها پیوند داده می‌شوند
 3. سخت تر است که پست های خود را با این طول کوتاه متمایز کنید
 4. سیگنال‌های تعامل کمتری برای رتبه‌بندی ارگانیک به Google ارسال می‌شود
 5. شما چندان شبیه یک رهبر فکری نیستید

نظر کلی من در این مورد این است که قطعا انجام کاری به جای هیچ کاری خوب است. اگر فقط می دانید که هرگز قرار نیست پست های حماسی بنویسید، فقط هفته ای دو بار در سطح راحتی خود شروع به نوشتن کنید. آن را در تقویم قرار دهید.

توجه داشته باشید که پست های استاندارد شما باید در محدوده حداقل 400-600 کلمه باشد. وبلاگ نویسی از یک تفکر 100-200 کلمه ای به مقالات کامل تر تبدیل شده است.

HubSpot و طایفه دنبال‌کنندگان و شرکای آن‌ها دوست دارند از این موضوع حمایت کنند که صفحات بیشتری خواهید داشت که رتبه‌بندی می‌کنند و بنابراین ترافیک جستجوی ارگانیک شما بهبود می‌یابد. یکی از مشکلات این نوع تفکر این است که کمیت همیشه بهتر از کیفیت نیست. اگر 100 پست وبلاگ متوسط ​​داشته باشید، ترافیک بیشتری برای شما به ارمغان می آورد، اما بسیاری استدلال می کنند که 10 پست حماسی بیشتر برای افزایش اشتراک های اجتماعی، تعامل و بک لینک ها مفید است.

آیا وبلاگ ها در سال ۲۰۲۱ منسوخ شده اند؟

فلسفه 2: با پست های حماسی کمتر وبلاگ بنویسید

اخیراً تحقیقات زیادی در مورد آنچه که پست‌های وبلاگ و محتوا را ویروسی می‌کند، انجام شده است. ویروسی به معنای به دست آوردن تعداد زیادی تعامل و پیوند و اشتراک‌گذاری اجتماعی.

در همکاری حماسی Moz و Buzzsumo، آنها 1 میلیون مقاله را تجزیه و تحلیل کردند تا به برخی داده های ملموس برسند. یکی از مهم ترین نتیجه گیری ها این است که پست های طولانی تر بهتر هستند:

۸۵ درصد محتوای منتشر شده (به استثنای ویدیوها و آزمون‌ها) کمتر از ۱۰۰۰ کلمه است. با این حال، محتوای طولانی با بیش از 1000 کلمه به طور مداوم اشتراک‌گذاری‌ها و پیوندهای بیشتری نسبت به محتوای کوتاه‌تر دریافت می‌کند. یا افراد داده‌ها را نادیده می‌گیرند یا نوشتن محتوای طولانی با کیفیت برایشان خیلی سخت است.

نوشتن محتوای طولانی سخت است. بسیاری از رقبای شما احتمالاً این کار را انجام نمی دهند مگر اینکه در صنعت انتشارات یا بازاریابی دیجیتال باشید.

 • مزایای وبلاگ نویسی پست های حماسی:
 1. این نوع پست ها بهترین شانس شما برای ایجاد پست های وبلاگ “ویروسی” هستند
 2. آنها می توانند در دراز مدت سود سهام پرداخت کنند
 3. از نظر آماری احتمال بیشتری برای کسب پیوندها، اشتراک‌گذاری‌ها، تعاملات بیشتر وجود دارد
 4. به تثبیت خود به عنوان یک رهبر فکری کمک کنید
 • معایب وبلاگ نویسی پست های حماسی:
 1. کنار هم قرار دادن آنها بسیار بیشتر طول می کشد (4-40 ساعت غیرمعمول نیست)
 2. ممکن است عادت خود را ترک کنید و در نهایت ننویسید
 3. آنها برای جمع آوری به هوش و تمرکز بیشتری نیاز دارند
 4. به منابع و مهارت های بیشتری در زمینه گرافیک، کدنویسی و غیره نیاز دارید.

اگر می‌خواهید متمایز شوید و در واقع فرصتی برای مشاهده محتوای خود داشته باشید که موج‌های قابل توجهی را به صورت آنلاین و در صنعت خود ایجاد می‌کند، باید محتوای حماسی را به عنوان بخشی از برنامه بلندمدت خود داشته باشید.

رند فیشکین ،  نیل پاتل ، برایان دین ، بازسومو و بسیاری دیگر به این نتیجه رسیده اند که محتوای حماسی راهی برای سئو است.

توصیه 50/50 سئو ورد:

من توصیه می کنم که فقط دو بار در هفته دکمه انتشار را فشار دهید. به این ترتیب هنگام شروع کار، عضلات خود را خم می کنید و آن را به یک عادت تبدیل می کنید. هنگامی که حدود 10-2 پست داشتید، سپس دو پست حماسی ایجاد کنید. پست‌های عالی، طولانی و شگفت‌انگیز که حاوی اطلاعات مفیدی هستند.

سپس پس از چند هفته از انتشار پست های حماسی خود، به جستارهای جستجوی کنسول جستجوی گوگل خود نگاهی بیندازید و تفاوت بین این دو را ببینید. کدام سبک از پست ها بیشترین ترافیک جستجو و ارجاع کلمات کلیدی را دارند؟ به معیارهای اجتماعی خود نگاهی بیندازید – کدام پست ها بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند؟ به Google Analytics خود نگاهی بیندازید – کدام سبک از پست ها بیشترین ترافیک ارجاع را دارند؟ اتمیزه کردن محتوا

شما باید با کسب و کار خود آزمایش کنید تا بفهمید چه چیزی برای گردش کار شما بهترین است و چه چیزی برای تیم شما واقع بینانه است.

Moz و Hubspot دقیقاً این آزمایش را انجام دادند و به نتایج خود رسیدند، قطعاً به این پست‌ها نگاهی بیندازید تا عمیق‌تر به این بحث بپردازید:

Raising the Bar: A Publishing Volume Experiment on Moz Blog

گوگل و خوانندگان شما می خواهند ببینند که شما در طول زمان در مورد چیزی متخصص می شوید. اگر روی نوشتن در مورد مشکلاتی که شرکت شما حل می کند متمرکز نیستید و وبلاگ شما از نظرات ویدئویی مختلف تا نحوه انتخاب بهترین بیمه را در بر می گیرد، دشوار است که بدانید وبلاگ شما در مورد چیست.

هاب های موضوعی به عنوان مجموعه ای از مقالات پیرامون یک موضوع در نظر گرفته می شوند. با 3-5 ایده بزرگ برای شرکت خود شروع کنید. 3-5 مشکل بزرگی که کسب و کار شما حل می کند، یا 3-5 سؤال بزرگ که می توانید ده ها پست در مورد آنها ایجاد کنید، چیست. به اینها به عنوان دسته های پست وبلاگ فکر کنید، اما آنها بسیار بیشتر هستند. اینها مضامینی هستند که می خواهید رهبری فکری خود را حول آنها بسازید. مالکیت این موضوعات را در نظر بگیرید و مرتباً در مورد آنها بنویسید.

پست های مرتبط با وبلاگ آموزش سئو ما را بخوانید:

سئو وبلاگ چیست؟

آیا وبلاگ ها در سال ۲۰۲۱ منسوخ شده اند؟

ترکیب پست های وبلاگ، ترافیک وبلاگ را سریع افزایش دهید

آیا وبلاگ ها منجر به خرید و فروش می شوند؟

چگونه از وبلاگ نویسی مهمان برای فرصت های ایجاد لینک طبیعی استفاده کنیم؟

5/5 - (5 امتیاز)
 • برچسب ها :

دیدگاه شما