داده های هدف و سئو سایت

داده های هدف و سئو سایت

استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باید چشم اندازهای ارزشمندی را برای آگاهی از برند پرورش دهد. این را می توان با کمک داده های هدف انجام داد. با استفاده از بازاریابی مبتنی بر داده ، شانس بهتری برای دستیابی و تعامل با مخاطبان مورد نظر برای شما در سئو سایت فراهم می کند.

داده های هدف چیست؟

داده های هدف داده های رفتاری افراد در مورد فعالیت های آنلاین آنها است که هم داده های موضوع و هم زمینه را ترکیب می کند. به عنوان مثال ، این داده ها می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا فردی قصد خرید خدمات و محصولات شما یا سایر موارد مشابه را بر اساس رفتارهای جستجوی خود و آنچه در اینترنت مشاهده می کند را دارد؟. اگر جواب + است ، می توانید مشتریان احتمالی خود را در مورد ارزشی که باید با محصولات خود به آنها ارائه دهید ، آموزش دهید.

تیم های فروش و بازاریابی اطلاعات عمدی را از موضوعات تحقیقاتی مرتبط با تجارت خود بر اساس مصرف آنلاین مشتریان از موارد زیر جمع آوری می کنند:

 • اینفوگرافیک و وبلاگ
 • مقالات و اخبار
 • بررسی محصولات
 • تابلوهای پیام رسانی
 • مقایسه محصولات

سازمانها و بازاریابان که داده های آنلاین را جمع آوری و استفاده می کنند ، این ظرفیت را دارند که خیلی زودتر از آنهایی که این اطلاعات را ندارند به خریداران دسترسی پیدا کنند. داده ها می توانند فرایند تصمیم گیری را قبل از اینکه رقیب حتی علاقه مشتری احتمالی خود را تشخیص دهد هدایت کنند.

در مقابل ، داده های ردیابی وب محدودتر از داده های هدف است. با این حال ، داده های ردیابی وب به شما امکان می دهد تا فعالیت خریداران بالقوه را هنگام بازدید از پلتفرم شما ردیابی کرده و امتیازات مشتریان را افزایش دهید. تبلیغات و کمپین های ایمیل می تواند به پرورش افرادی که فرم ها را پر کرده و آنها را در وب سایت شما ارسال می کنند ، کمک کند.

اما این داده ها برای افرادی که در مورد موضوعات مربوط به راه حل یا محصول شما تحقیق می کنند ، کمک نمی کند. این احتمال وجود دارد که مشتریان بالقوه از وب سایت های دیگر مرتبط با محصول یا راه حل شما بازدید کنند. بدون اطلاع عمدی از فعالیت آنها در خارج از سایت خود آگاه نخواهید بود.

چگونه داده های هدف را جمع آوری کنیم؟

می توان قصد خریدار را از طریق داده های مصرف محتوا دریافت کرد. این یک نقش اساسی در توسعه یک استراتژی بازاریابی جذاب محتوا دارد که بازدیدکنندگان را متقاعد می کند تا خریدار شوند.

می توانید این داده ها را از فروشنده شخص ثالث خریداری کرده و به آنها دسترسی پیدا کنید. این بسترها فعالیت های تحقیقاتی آنلاین را جمع آوری کرده و با استفاده از یک همکاری اشتراک گذاری داده ها ، مجموعه ای از هزاران ناشر رسانه ای ، وب سایت های B2B و سایر منابع ، آن را تجمیع می کنند.

مجموع این فعالیت ها در هر هفته برای میانگین مصرف محتوای هر فرد یک نمونه است. آنها به دنبال جستجوهای موضوعی هستند که از سطوح معمولی بیشتر شود. علاوه بر این ، آنها میلیاردها رویداد مرور آنلاین را که مشتریان بالقوه در مورد راه حل ها و محصولات تحقیق کرده اند ، تجزیه و تحلیل می کنند.

نمی توانید به داده های خام تکیه کنید ، بنابراین فروشندگان داده ها از چندین شاخص برای ایجاد “جهش” استفاده می کنند ، از جمله:

 • مقدار محتوای مصرف شده
 • انواع محتوای مصرفی
 • تعداد مصرف کنندگان
 • سرعت حرکت
 • زمان در صفحه

داده های افزایش یافته ارائه دهندگان را قادر می سازد تا اطلاعات مربوطه بدون مانع را در زمان مناسب در سفر خریدار ارسال کنند. همچنین فروشندگان را متمرکز می کند و تلاش های خود را در مکان مناسب در زمان مناسب متمرکز می کنند تا بتوانند در صورت بروز فرصت ها از آنها استفاده کنند. برای یادگیری نحوه تجزیه و تحلیل داده ها و استفاده از این مهارت های تحلیلی برای موفقیت به عنوان بازاریاب کارآمد محتوا ، می توانید از برنامه نویسی راه اندازی بوت استفاده کنید .

5 راه برای استفاده از داده های هدف

یک مطالعه معیار تولید تقاضا در سال 2020 اعلام می کند که داده های عمدی در حال حاضر به 51 درصد از بازاریابان کمک می کند تا کمپین های خود را هدایت کنند. با این حال ، این بدان معناست که نیمی از آنها هنوز استفاده از این داده های ارزشمند را از دست داده اند. اگر شما یکی از آن بازاریابان هستید ، در اینجا پنج روش وجود دارد که می توانید از داده های هدف برای توسعه استراتژی های موفق بازاریابی محتوا استفاده کنید.

1. بر مصرف محتوای مشتریان احتمالی خود نظارت داشته باشید

درک رفتار خریداران و نوع محتوایی که آنها مایل به مصرف هستند ضروری است. ارائه یک محتوا برای هر نوع خریدار ناکارآمد است زیرا نمی توانید خریداران را با ابعاد مختلف جلب کنید.

داده های عمدی می تواند به شما در صرف زمان برای ایجاد نوع محتوایی که مشتریان احتمالی شما به دنبال آن هستند ، کمک کند. این که آیا شما باید به سراغ قطعات بلند بروید یا کوتاه ، محتوای ویدئویی را وارد کنید یا روی وبلاگ های سریع تمرکز کنید ، همه اینها باید به ترجیح خریداران شما بستگی داشته باشد. ما در سایت سئو ورد با توجه به نیاز کاربران که مشتاق به یادگیری سئو سایت هیتند و می خواهند در آیندخ سئوکار وب سایت خود باشند بخش آموزش سئو را راه اندازی کردیم.

2. موضوعات مرتبط را هدف قرار دهید

داده های عمدی به شما کمک می کند تا درک کاملی از موضوعات محتوایی که مشتریان فعلی شما در حال استفاده از آنها هستند ایجاد کنید. می توانید از این داده ها برای هدف قرار دادن موضوعات مربوط به محتوای مربوط به کسب و کار و مشتریان احتمالی خود استفاده کنید. موضوع خاصی که آنها بیشتر به دنبال آن هستند چیست؟ آیا هر یک از این موضوعات می تواند راهنمای پیگیری محصول یا خدمات شما باشد؟

وقتی نگرانی های مخاطبان مورد نظر خود را بجای درک عمیق بدانید ، اثر محتوای شما را افزایش داده و به شما در افزایش SERP ها کمک می کند. از این گذشته ، نتیجه برتر در موتور جستجوی گوگل

3. شکاف های محتوا را کشف کنید

آگاهی از شکاف هایی که پر نمی کنید ، کارایی تیم محتوای شما را افزایش می دهد ، زیرا آنها قادر خواهند بود نوع محتواهایی را که باید در آینده تولید کنند ، تعیین کرده و بر آن تمرکز کنند. در برخی موارد ، آنها حتی می توانند محتواهای قدیمی را بازیابی کنند تا بر اساس سیگنال های هدف ، مورد توجه مشتریان قرار گیرد. ممکن است محدودیتی در منابع محتوا وجود داشته باشد ، اما داده های هدف می تواند منبع نهایی شما برای پر کردن خلاءهای محتوایی باشد که در حال حاضر بازاریابی شما در حال حفظ آن است.

4. محل قرارگیری قیف فروش را تعیین کنید

می توانید تلاش های خود را در اولویت قرار داده و محل قیف فروش را با کمک داده های هدف تعیین کنید. علاوه بر این ، از آنجا که بینش مورد نظر خود را در اختیار شما قرار می دهد ، به شما امکان می دهد سفر خریدار را بهتر درک کنید و منجر به فروش قوی تری شوید.

به عنوان مثال ، اگر مشتریان شما در جستجوی موضوعات سطح آگاهی هستند ، به این معنی است که تیم های فروش و بازاریابی شما باید محتوا را برای سطح بعدی آماده کنند. با این حال ، اگر آنها در حال حاضر در مرحله ارزیابی هستند ، می توانید اجازه دهید آنها باشند و به هدف بعدی بروید.

5. محتوای شخصی را در اولویت قرار دهید

طبق یک مطالعه ، 90 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی  شخصی سازی بازاریابی را جذاب می دانند. با بازاریابی عمدی ، می توانید محتوای صفحات فرود ، مقالات و مطالعات موردی را با تقسیم بندی مخاطبان خود شخصی سازی کنید. اگر موضوعات و انواع محتوایی را که این مشتریان علاقه مند هستند می دانید ، می توانید محتوای خود را بر اساس نیازهای آنها اولویت بندی و سفارشی کنید.

داده های هدف و سئو سایت
داده های هدف و سئو سایت

نتیجه

تقریباً پتانسیل بی پایان برای داده های عمدی برای تنظیم استراتژی بازاریابی محتوا وجود دارد. اگر هدف شما افزایش آگاهی از برند و تقاضا برای محصول شما ، کاهش چرخه های فروش و افزایش نرخ تبدیل است ، یک راهبرد بازاریابی مبتنی بر حساب بهترین راه است.

5/5 - (3 امتیاز)
 • برچسب ها :

دیدگاه شما