تبلیغات پولی گوگل دیسکاور | Google Discovery

تبلیغات پولی گوگل دیسکاور | Google Discovery

گوگل دیسکاور: تبلیغ‌کنندگان SEM پولی اغلب به شبکه نمایش Google برای کمپین‌های آگاهی طراحی شده برای رشد بالای قیف متوسل می‌شوند .مشکلی که بسیاری از تبلیغ‌کنندگان هنگام انجام این کار با آن مواجه می‌شوند این است که کیفیت ترافیک در بهترین حالت ممکن است مشکوک و در بدترین حالت ضعیف باشد.

برخی از این موارد در هنگام گسترش تبلیغات برای افزایش سئو سایت در خارج از جستجو قابل انتظار است، زیرا احتمال کمتری وجود دارد که یک تبلیغ را به فردی پایین تر از قیف با سیگنال های هدف کمتر قابل اعتماد نسبت به جستجو نشان دهید. این بدان معناست که معیارهای استفاده از سایت شما به اندازه کمپین های جستجوی پولی شما خوب نخواهد بود.

با این حال، برای تبلیغ‌کننده می‌تواند در گزارش محل نمایش خود مرور کند و ببیند بیشتر دامنه‌ها و برنامه‌های تلفن همراه نامربوط و/یا هرزنامه به نظر می‌رسند.

با درک این موضوع، گوگل به دنبال راه‌حلی بود که به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد از واحدهای تبلیغاتی نمایشی قوی‌تر و جذاب‌تر استفاده کنند و آنها را در دارایی‌هایی نگه دارند که احتمال بیشتری برای جذب کاربر با کیفیت بالاتر یا حداقل یک کاربر قابل اعتمادتر دارند.

با انجام این کار، گوگل کمپین هایی را برای واحد تبلیغاتی جدیدی ایجاد کرد که آن را Discovery Ads نامیدند . این واحدهای تبلیغاتی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با یک محیط سازگار با تلفن همراه سازگار باشند و فقط در سه برنامه متعلق به Google: Gmail، YouTube، ظاهر می‌شوند.

تبلیغات Google Discovery چیست؟

بیایید با بحث در مورد تبلیغات Discovery شروع کنیم. تبلیغات Discovery در سال 2019 راه اندازی شد و شبیه تبلیغات نمایشی است.

با این حال، برخلاف تبلیغات نمایشی، که در طیف گسترده‌ای از موجودی‌ها – مانند وب‌سایت‌های ناشر ظاهر می‌شوند، آگهی‌های Discovery به طور خاص از ویژگی‌های مبتنی بر Google مانند Gmail و YouTube استفاده می‌کنند.

اگرچه ممکن است فکر کنید که Discovery Ads به دلیل موجودی محدودتر، دسترسی بالقوه کمتری دارد، با این حال، Google می‌گوید که Discovery Ads می‌تواند به مخاطبان تا 3 میلیارد نفر دسترسی پیدا کند.

مزایای تبلیغات Google Discovery چیست؟

بنابراین، به غیر از مخاطبان بالقوه نسبتاً قابل توجه، تبلیغات Discovery چه مزایای دیگری ارائه می دهد؟ شاید تعجبی نداشته باشد که Discovery Ads از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی گوگل استفاده می‌کند تا مشخص کند چه زمانی و به چه کسی باید یکی از تبلیغات شما ارائه شود.

علاوه بر این، Discovery Ads در دارایی‌های Google ارائه می‌شود، که معمولاً از نظر بصری غنی هستند، زیرا به صورت بومی ارائه می‌شوند. همه این مزایا به این معنی است که می توانید در زمان تنظیم تبلیغات صرفه جویی کنید، در حالی که به مخاطبان شما تبلیغات بومی از لحاظ بصری غنی ارائه می شود.این می تواند به شما کمک کند تا علاقه مشتری را به محصول یا خدمات خود جلب کنید.

بایدها و نبایدهای تبلیغات گوگل دیسکاور چیست؟

اکنون که مشخص کردیم تبلیغات Discovery چیست و چرا ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید، بایدها و نبایدهای این واحد تبلیغاتی منحصر به فرد را مرور می کنیم.

بایدها گوگل دیسکاور:

1. از تصاویر استفاده کنید

شما می توانید تا 20 تصویر و 5 لوگو استفاده کنید. هر چه بتوانید تصاویر بیشتری را در اختیار الگوریتم گوگل قرار دهید بهتر است. سپس الگوریتم‌های یادگیری ماشینی گوگل می‌توانند آزمایش کنند و بیاموزند که کدام تصاویر دارایی با کاربران خاص در زمان‌های مختلف بهترین عملکرد را دارند.

2. از هر 3 نسبت تصویر، از جمله 4:5 (پرتره) استفاده کنید

می توانید از سه نسبت تصویر در تبلیغات Discovery استفاده کنید. این نسبت ها 4:5 (پرتره)، 1:1 (مربع) و 1.91:1 (منظره) هستند.

توصیه می‌کنیم از یک تصویر در هر 3 نسبت تصویر استفاده کنید، این امر به این خلاقیت اجازه می‌دهد به‌طور بومی در همه ویژگی‌های Google ارائه شود.

لطفاً همچنین توجه داشته باشید که استفاده از خلاقیت پرتره 4:5 در دنیایی که اول از همه تلفن همراه است، مهم است.

3. کپی عنوان و توضیحات مورد استفاده برای هر تبلیغ را به حداکثر برسانید

هرچه بیشتر بتوانید استفاده کنید، گوگل بیشتر می تواند آزمایش کند. شما در حال حاضر مجاز به استفاده از حداکثر 5 عنوان و 5 توضیحات مختلف هستید. اطمینان حاصل کنید که تمام کپی‌هایی که استفاده می‌کنید مرتبط اما متنوع هستند.

4. عملکرد دارایی های مختلف خود را از طریق گزارش های سطح دارایی نظارت کنید

بررسی کنید که عناوین، توضیحات و تصاویر شما طنین انداز باشند. همچنین می‌توانید ارزیابی کنید که آیا نیاز به جایگزینی دارایی‌های با عملکرد پایین دارید یا خیر.

5. از یادگیری های خلاقانه کانال های اجتماعی استفاده کنید

Discovery عناصر مشابهی با کانال‌های اجتماعی مختلف دارد و کاربران معمولاً در فیدهای خود پیمایش می‌کنند. سعی کنید هر گونه آموخته از کانال های اجتماعی را برای کشف و بررسی اینکه آیا تبلیغات شما چشم نواز هستند یا خیر، به کار ببرید.

یادگیری ماشینی در تبلیغات Discovery نقش کلیدی دارد.وقتی تبلیغ‌کنندگان برای راه‌اندازی آگهی‌های Discovery می‌روند، یک URL صفحه فرود، حداقل یک تصویر، یک نشان‌واره، و حداکثر پنج عنوان و پنج توضیح را وارد می‌کنند.از آنجا، Google از یادگیری ماشینی استفاده خواهد کرد تا بهترین ترکیب از سرفصل‌ها، توضیحات، و خلاقیت تصویر شما را به مشتریان بالقوه شما ارائه دهد – در سراسر مکان‌های با بهترین عملکرد (که در یک ثانیه به آن خواهیم پرداخت). در قالب تبلیغات جستجوی پاسخگو ، این روش دیگری است که Google سعی می‌کند فرآیند بهینه‌سازی تبلیغات را برای تبلیغ‌کنندگان خودکار کند تا کاربران مرتبط‌تری را با خلاقیت و پیام‌های مرتبط‌تر هدف قرار دهد (همه با حفظ استانداردهای حریم خصوصی). تعادل خوبی برای ایجاد تعادل است، اما تبلیغ‌کنندگان باید از این فرصت لذت ببرند تا بار دیگر از الگوریتم گوگل استفاده کنند و تبلیغات با ارزش بیشتری را نشان دهند و روشی کاملاً منحصر به فرد برای کسب درآمد از Google Discover که سال گذشته جایگزین Google Feed شد.

6. آزمایش تصاویری که شامل افراد می شود را انجام دهید

به طور معمول، تصاویری که حاوی افراد هستند تمایل به ردیابی CTRهای بالاتر دارند.

7. استفاده از فرم‌های سرنخ را با تبلیغات اکتشافی خود در نظر بگیرید

توصیه می‌کنیم از فرم‌های سرنخ بیشتر برای مخاطبان با قیف پایین‌تر استفاده کنید، که ممکن است اقدامی انجام دهند. شما همچنین می توانید به دنبال یکپارچه سازی CRM خود باشید تا جریان سرنخ را تراز کنید.

نبایدها گوگل دیسکاور:

1. تصاویر تار و نامشخص

Google معمولاً هر خلاقیتی را که تار، ضعیف برش یا نامشخص باشد پرچم‌گذاری می‌کند.

2. تعامل ضمنی به عنوان مثال یک دکمه CTA را به تصاویر خود اضافه کنید

Google می تواند هر گونه دارایی تصویری را که دلالت بر تعامل داشته باشد پرچم گذاری کرده و حتی آن را رد کند. هنگامی که در حال ایجاد یک تبلیغ کشف هستید، می توانید یک CTA خاص را انتخاب کنید یا خودکار را انتخاب کنید.

3. اضافه کردن بیش از حد متن روی تصاویر شما

اگر تبلیغات شما نامشخص یا متنی بسیار سنگین باشد، می تواند منجر به کاهش میانگین CTR شود.

4. ترس از آزمایش تصاویر، سرفصل ها و توضیحات جدید

به بررسی عملکرد دارایی های خود ادامه دهید و هر دارایی را که همچنان به عنوان عملکرد “کم” طبقه بندی می شود، به روز کنید.

5. فراموش کردن راه اندازی ردیابی تبدیل

کمپین های اکتشافی از استراتژی های پیشنهادی استفاده می کنند که به داده های تبدیل نیاز دارند.

6. استفاده بیش از حد از KPIهای قیف پایین

اگرچه می‌توانید از انواع مختلف مخاطب از جمله مخاطبان درون‌بازار، وابسته، جمعیت‌شناختی و مخاطبان شخص اول استفاده کنید، اما باید به روشی مشابه برای نمایش و برخی استراتژی‌های اجتماعی فکر کنید، جایی که معمولاً می‌خواهید ابتدا مخاطب خود را گرم کنید.

7. آماده سازی ویدیو خلاق برای کشف

اگرچه شبیه به تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا است، اما تبلیغات Discovery کمی متفاوت است، با یک تفاوت عمده این است که در حال حاضر نمی‌توانید از دارایی‌های ویدیویی استفاده کنید. بنابراین، وقت خود را برای ساختن ویدیو برای این فرم تبلیغاتی تلف نکنید.

سه تغیر گوگل دیسکاور | Google Discovery در رفتار جستجو کاربران چیست؟

  1. تغییر از پاسخ‌ها به سفرها
  2. تغییر از پرس‌و‌جوها به موارد بدون پرس و جو
  3. تغییر از متن مبتنی بر متن به الهام‌بخش بصری

کاربران این توانایی را دارند که وقتی محتوایی برایشان جذاب است یا نمی‌خواهد، علامت «بیشتر/کمتر» را تغییر دهند و به Google این امکان را می‌دهد تا از یادگیری ماشینی برای تطبیق بیشتر فید با سلیقه و مشخصات کاربر استفاده کند.

Discover اکنون به 800 میلیون کاربر در سراسر جهان رسیده است – با توجه به این واقعیت که فقط 6 ماه از عمر آن می گذرد، عدد بسیار هیولایی است. این یک مجموعه کاملاً جدید از چشم انداز بالقوه برای تبلیغ کنندگان است که باید آنها را هدف قرار دهند.تبلیغات Discovery بومی و درون فید هستند و YouTube اجازه می دهد یک بنر CTA اضافی در بالای تصویر، عنوان و توضیحات شما قرار دهد. مکان‌های چند کاناله به معنای دسترسی بیشتر و شبکه بزرگ‌تری برای پرتاب کردن مجموعه‌ای از مشتریان بالقوه شماست.

همانطور که قبلاً اشاره کردم: از آنجایی که تبلیغات Discovery در فیدها زندگی می کنند و نه در جستجو، قصد جستجو در اینجا وجود ندارد. این اساساً بد نیست – فقط به این معنی است که شما بخشی از آن قصد تجاری را از دست می دهید، بنابراین استراتژی شما متفاوت خواهد بود. تبلیغ‌کنندگان آگهی‌های اکتشافی، بسیاری از مخاطبان را که به‌طور سنتی در صفحه نمایش در دسترس هستند، در دسترس خواهند داشت – در بازار، علاقه‌مندی‌ها، و مخاطبان سفارشی تازه غوطه‌ور شده‌اند.در غیاب هدف جستجو، هدف‌گیری مؤثر مخاطب، و همچنین خلاقیت قانع‌کننده، اهمیت حیاتی پیدا می‌کند. اما باز هم، داشتن توانایی به کارگیری آن مخاطبان در حین گفتن یک داستان برند بصری ، به شما این قدرت را می‌دهد که با چشم‌اندازهای جدید خالص در مقیاس گسترده تعامل داشته باشید، و تبلیغات Discovery را برای نمایش‌های آگاهی از برند ساخته شده است.

نتیجه:

تبلیغات اکتشافی یا همان گوگل دیسکاور می تواند راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان گسترده با خلاقیت بصری جذاب و بومی و همچنین هدف قرار دادن مخاطبان خاص با محتوای مناسب باشد.با این حال، برای اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن تبلیغات Discovery خود، باید مقدمات را فراهم کنید. بهینه‌سازی تبلیغات خود برای اطمینان از حداکثر تأثیرگذاری، نام بازی است.اگر بایدها و نبایدهای بالا را دنبال کنید، می‌توانید از این واحد تبلیغاتی منحصربه‌فرد به درستی استفاده کنید و نتایج دلخواه خود را با افزایش رتبه سئو سایت ببینید.

5/5 - (22 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما