چگونه پست ها و صفحات وردپرس را بایگانی و آرشیو کنیم؟

چگونه پست ها و صفحات وردپرس را بایگانی و آرشیو کنیم؟

چگونه پست ها و صفحات وردپرس را بایگانی و آرشیو کنیم؟

محتوای قبلی شما ممکن است گاهی اوقات با قدیمی شدن وب سایت ها و تغییر محتوای شما نامناسب به نظر برسد. این تا حدی به این دلیل است که کنترل کیفیت در وب سایت شما در طول زمان بهبود یافته است، رتبه بندی موتورهای جستجو تغییر کرده است،سئو تکامل یافته است، و همه این موارد مستقیماً بر نحوه تولید محتوا تأثیر می گذارد.

بدیهی است که محتوا صرفاً به دلیل قدیمی شدن آن ناخوانا نمی شود. شما باید پست‌ها را بایگانی کنید تا در میان محتوای جدید گم نشوند.

ارائه راه حل خود برای آرشیو پست های وردپرس دست و پا گیر است و ساده ترین راه حل، آرشیو کردن آنها با کمک افزونه های وردپرس است. آسان به نظر می رسد درست است؟

بنابراین بدون هیچ مقدمه‌ای، بیایید وارد آن شویم و ببینیم چگونه پست‌ها/صفحات وردپرس را بدون حذف آن‌ها بایگانی کنیم.

فهرست مطالب

صفحات آرشیو در وردپرس چیست؟

چرا پست های وردپرس را بدون حذف بایگانی کنیم؟

چگونه پست های وردپرس را بایگانی کنیم؟

۱ صفحات آرشیو در وردپرس چیست؟

صفحات وردپرس انواع مختلفی دارند که یکی از آنها صفحه آرشیو است. این فهرستی از پست‌ها را نشان می‌دهد که بر اساس تاریخ، دسته‌بندی یا برچسب سازمان‌دهی شده‌اند.

اگر وبلاگی را اجرا می کنید، صفحه اصلی شما به احتمال زیاد قبلاً به عنوان یک صفحه آرشیو عمل می کند و همه آخرین پست های شما را فهرست می کند. با این حال، می‌توانید صفحات آرشیو جداگانه ایجاد کنید و از منو یا نوار کناری خود برای دسته‌ها یا برچسب‌های مختلف به آنها پیوند دهید.

سازماندهی محتوای خود با صفحات آرشیو، یافتن آنچه را که به دنبال آن هستند برای خوانندگان آسان می کند. اگر مرتباً پست‌های زیادی را منتشر می‌کنید، صفحات آرشیو می‌توانند بدون پیمایش در فهرست طولانی پست‌ها، یافتن مقالات مورد نظر خود را برای کاربران آسان‌تر کنند.

به عنوان مثال، در اینجا آرشیو  دسته بندی SEO فنی  وبلاگ ما آمده است:

https://seoword.org/category/سئو

۲ چرا پست های وردپرس را بدون حذف بایگانی کنیم؟

بنابراین ممکن است از خود بپرسید چرا فقط محتوا را حذف نکنید؟

اگر وبلاگی را اداره می کنید، این احتمال وجود دارد که پست هایی نوشته باشید که دیگر به محتوای فعلی وبلاگ شما مرتبط نیستند. اینجاست که بایگانی مفید است –به روز نگه داشتن وبلاگ و سازماندهی و جستجوی محتوای سایت شما کمک می کند.

به عبارت ساده، تنها هدف از آرشیو کردن پست های وردپرس ذخیره یک کپی از یک پست است تا بتوانید بعداً به آن بازگردید. حذف یک پست از وردپرس آن را بایگانی نمی کند.

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بخواهید پست های وردپرس را بایگانی کنید. ممکن است بخواهید آن را از صفحه اصلی حذف کنید، ممکن است بخواهید آن را به دسته دیگری منتقل کنید، یا ممکن است بخواهید آن را برای مرجع بعدی خود ذخیره کنید.

بایگانی کردن پست های خود در وردپرس یک تمرین خوب سئو است و راهی عالی برای پیگیری مطالبی که منتشر کرده اید و آنچه را که منتشر نکرده اید. به این ترتیب، می توانید به راحتی پست های قدیمی را که ممکن است در آینده به آن نیاز داشته باشید پیدا کنید.

حصول اطمینان از اینکه آرشیو شما در فرم خوبی قرار دارد یکی از مهم ترین چیزهایی است که باید هنگام راه اندازی یک وب سایت انجام دهید. در اینجاست که  Rank Math  وارد می شود. Rank Math به پیکربندی آسان تجزیه و تحلیل محتوا برای صفحات آرشیو کمک می کند.

با کمک افزونه LH Archived Post Status می توانید به راحتی پست های وردپرس را بایگانی کنید.

۳ چگونه پست های وردپرس را بایگانی کنیم؟

با کمک افزونه LH Archived Post Status می توانید به راحتی پست های وردپرس را بایگانی کنید.

با رفتن به قسمت Plugins > Add New در داشبورد وردپرس خود ، افزونه را نصب و فعال کنید. پلاگین LH Archived Post Status را در نوار جستجو جستجو کنید، آن را مانند تصویر زیر نصب و فعال کنید.

پس از فعال شدن افزونه، وضعیت پست سفارشی بایگانی شده را به پست ها، صفحات و انواع پست های سفارشی شما اضافه می کند.

افزونه LH Archived Post Status

برای بایگانی یک پست/صفحه، آن را ویرایش کنید و وقتی روی منوی کشویی Status کلیک می کنید، وضعیت پست آرشیو شده را مانند شکل زیر مشاهده خواهید کرد. به سادگی وضعیت Archived را انتخاب کنید و روی دکمه Update در بالای صفحه کلیک کنید.

آرشیو پست های تک

آرشیو پست های تک

و بس! به محض اینکه مقاله شما بایگانی شد، دیگر در قسمت جلویی وب سایت شما قابل مشاهده نخواهد بود و دیگر برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده نخواهد بود.

می توانید با رفتن به پست ها > همه پست ها  از داشبورد وردپرس خود بررسی کنید که آیا پست شما بایگانی شده است یا خیر، پست به عنوان بایگانی شده فهرست می شود.

همچنین می توانید چندین پست را همزمان بایگانی کنید. برای انجام این کار، از داشبورد وردپرس خود به مسیر Posts > All Posts بروید. تمام پست‌هایی را که می‌خواهید بایگانی کنید، مطابق شکل زیر انتخاب کنید.

سپس از منوی کشویی Bulk actions گزینه Edit را انتخاب کرده و روی دکمه Apply کلیک کنید.

وردپرس گزینه هایی را برای ویرایش انبوه پست های انتخاب شده نمایش می دهد. از منوی کشویی وضعیت Archived را انتخاب کنید و روی دکمه Update کلیک کنید.

گزینه آرشیو شده را انتخاب کنید

پس از انجام، پست های انتخاب شده بایگانی می شوند و دیگر در قسمت جلویی وب سایت شما ظاهر نمی شوند.

پس از انجام، پست های انتخاب شده بایگانی می شوند و دیگر در قسمت جلویی وب سایت شما ظاهر نمی شوند.

۴ نتیجه

خلاص شدن از شر محتوای قدیمی ممکن است کار همه افراد نباشد، اما انجام این کار برای حفظ عملکرد و اثربخشی وب سایت شما بسیار مهم است.

در وب‌سایت شما، محتوای قدیمی‌تر نمی‌تواند به همین شکل ارائه شود یا استانداردهای کیفیت را رعایت کند. محتوا همیشه قابل تغییر است، اما همچنین می توان آن را حذف یا بایگانی کرد. انتخاب های اخیر تا حد زیادی در زمان صرفه جویی می کنند.

بایگلنی پست ها و صفحات وردپرس بیشتر برای سایت های خبر و سئو آنها معجزه می کند

همچنین، راه اندازی یک وب سایت به یک شغل تمام وقت تبدیل می شود و گاهی اوقات کار ارزش ذخیره محتوای قدیمی را ندارد. با این حال، بایگانی کردن تنها یک راه حل موقتی است و آرشیو کردن محتوا و تجدید نظر در بعد ساده است.

آیا در حال حاضر مطالب را بایگانی می کنید؟ چگونه آن را انجام دهید؟ آیا فکر می کنید در آینده محتوای آرشیو شده را منتشر کنید؟

 

5/5 - (7 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما