سئو سایت چیست

21 تاکتیک سئو سایت و محتوا در سال 2021

لیست ۲۱ تاکتیک سئو

آیا گوگل در سال 2021 منظره جستجوی طبیعی را وارونه می کند؟ شک دارم اگرچه تغییر اجتناب ناپذیر است ، اما شما می توانید با کمی هوشیاری در نتایج باقی بمانید یا حتی یک امتیاز برای سئو سایت خود بگیرید.

اما از روند بی رحمانه نتایج ارگانیک که به صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) سرازیر می شود ، انتظار هیچ گونه تخفیف را نداشته باشید. مانند هر سئو کار محتوای خوب برای گوگل نیز بر نیازهای مخاطبان خود – جستجوگران – متمرکز شده است.این موتور جستجو که مشتاق به تولید نتایج مرتبط است ، دائماً فناوری خود را ارتقا داده و برای پشتیبانی از نتایج به هوش مصنوعی متکی است. به عنوان مثال BERT گوگل بر پردازش زبان طبیعی (NLP) ، از جمله هدف جستجوگر و زمینه جستجو تمرکز دارد.

خوشبختانه سئو همچنان شاهد ترافیک گوگل و سایر موتورهای جستجوی مهم هستند. براساس داده های BrightEdge ، جستجوی ارگانیک 53٪ از بازدید وب سایت در سال 2019 را به خود اختصاص داده است . من انتظار ندارم که این تعداد از سال 2019 تغییر زیادی کرده باشد.برای کمک به شما در مدیریت تلاشهای خود در زمینه سئو امسال ، 21 نکته و یادآوری سریع درباره سئو ایجاد کردم. از تاکتیک ها و بینش هایی که با اهداف شما مطابقت دارند استفاده کنید.

1. برای کور وب ویتال | Core Web Vital آماده شوید.

در ماه مه ،گوگل کور وب ویتال خود را با سایر سیگنالهای متمرکز بر کاربر مانند وب سایت های موبایل پسند ، مرور ایمن ، مطالب میانجی و امنیت HTTPS ترکیب کرد. برای سئو ، این بدان معناست که کانون توجه گوگل در تجربه کاربر وب سایت روشن تر خواهد شد .

کور وب ویتال استانداردهای توسعه وب سایت هستند که تجربه وب سایت کاربران را ارزیابی می کنند (از جمله سرعت ، ثبات بصری و پاسخگویی کلی آن). برای دیدن چگونگی اندازه گیری سایت شما با Core Web Vitals می توانید از Google Search Console و برنامه های افزودنی مرتبط استفاده کنید .

گوگل می گوید فاکتور رتبه بندی تجربه صفحه “به صدها سیگنالی که Google هنگام تولید نتایج جستجو در نظر می گیرد ، ملحق می شود.”

طبق مرکز جستجوی گوگل: در حالی که تجربه صفحه مهم است ، گوگل همچنان به دنبال رتبه بندی صفحات با بهترین اطلاعات در کل است ، حتی اگر تجربه صفحه زیرپایه باشد. تجربه عالی صفحه ، داشتن محتوای عالی صفحه را کنار نمی گذارد. “به یاد داشته باشید گوگل همه چیزهایی است که افراد در تلفن همراه می بینند (به عنوان مثال ، صفحه اول). تجربه ضعیف کاربر می تواند برای SEO مضر باشد. حتی با استفاده از فهرست اول موبایل ، موارد ضروری در واقع مهمترین چیز برای رتبه بندی هستند: ارتباط ، استفاده برجسته از کلمات کلیدی در عنوان صفحه ، سرصفحه ها ، بک لینک ها و موارد دیگر. توجه به حیات اصلی سایت و تجربیات موبایل شما باید در سال 2021 در اولویت باشد.

2. گوگل تمام سطرهای مقالات شما را بدقت ایندکس می کند.

در ماه اکتبر ، گوگل اعلام کرد که اکنون می تواند نه تنها صفحات بلکه مقادیر داخل صفحه را نیز فهرست کند.یک صفحه وب سایت با 15 پاراگراف را به تصویر بکشید. قبل از این تغییر ، احتمالاً بند 14 از نظر گوگل ارزش کمی داشت. به هر حال ، این قسمت کوچکی از محتوا است و نزدیک به پایین صفحه است. حداکثر ممکن است به تعریف نکته کلی محتوای صفحه کمک کند. و با این حال ، آن پاراگراف ممکن است پاسخ سوالی باشد که اغلب جستجو می شود.

اکنون گوگل می گوید می تواند آن قسمت مفید را که صفحه را در رتبه بندی بالاتر می برد ، مشخص کند. نحوه توصیف Google به شرح زیر است:

“با درک بهتر ارتباط متغیرهای خاص ، نه فقط صفحه کلی ، می توانیم اطلاعات مورد نیاز سوزن در انبار یونجه را پیدا کنیم. این فناوری در حالی که ما آن را در سطح جهانی گسترش می دهیم ، 7٪ از جستجو در همه زبانها را بهبود می بخشد”

3. به زیرموضوعات سئو سایت توجه کنید.

گوگل همچنین انتظار دارد نتایج بهتری را برای موضوعات دقیق ارائه دهد. همانطور که گوگل در همان اطلاعیه توضیح داد: “اگر” تجهیزات ورزشی در خانه “را جستجو می کنید ، اکنون می توانیم زیرمجموعه های مربوطه (subtopics)مانند تجهیزات یا ایده های فضای کوچک را بفهمیم و محتوای وسیع تری را برای شما در صفحه نتایج جستجو نشان دهیم .

برای موفقیت در زیرمجموعه ها ، سایت شما باید از عبارات کلیدی کلیدی سه یا 4 سیلابی پشتیبانی کند . با توجه به پیشرفت های اخیر یادگیری ماشین و هوش مصنوعی ، نیازی به ادامه تکرار عبارت طولانی در محتوا نیست. آن را در محتوا بگنجانید ، سپس با استفاده از عبارات مشابه از آن پشتیبانی کنید.

4. قطعه های ویژه را بدست آورید | snippets

اگر یک قطعه ویژه داشته باشید ، نسبت به سایر وب سایت ها یک مزیت دارید. این نمایان بودن به تنهایی می تواند برای شرکت شما جوابگو باشد. بله ، برخی از جستجوگران هنگامی که قطعه ویژه به سوالات آنها پاسخ می دهد ، کلیک نخواهند کرد ، اما از هر کلیک که جذب آن می شود ، سود می برید.انواع محتوا مختلف ، از جمله پاراگراف ، جدول ، لیست ، نمودار و غیره ، برای قطعه های ویژه واجد شرایط هستند.در سال 2020 ، Ahrefs ، که بیش از 110 میلیون کلمه کلیدی در پایگاه داده خود دارد ، یافته های دقیق تحقیقات جداول برجسته خود را منتشر کرد . یک یافته جالب این است که 12.3٪ از جستجوها SERP ها را با یک قطعه ویژه برمی گردانند. من فکر می کنم این بدان معنی است که فرصت های زیادی برای کسب یک مکان با شرایط مربوطه وجود دارد.یک نمودار از مطالعه ahrefs نشان می دهد که تنها 123 درصد از کل درخواست ها یک قطعه برجسته دارند.

5. از صفحات رنک دار خود محافظت کنید

اگر صفحاتی دارید که از قبل رتبه خوبی دارند ، از آنها محافظت کنید. عملکرد آنها را پیگیری کنید ، اما حرص نخورید و آنها را دستکاری کنید تا رتبه های بیشتری کسب کنید.بهترین راه برای محافظت از آنها؟ چیزی را در آن صفحات تغییر ندهید. اگر باید چند کلمه را تغییر دهید یا متن اضافی اضافه کنید برای مقاصدی غیر از SEO، حال شما خوب است. اما سعی می کنم از تغییر عنوان محتوای صفحه جلوگیری کرده و عنوان صفحه SEO را تنها بگذارید. و البته ، صفحه را حذف نکنید.اگر ریسک می کنید و عناصر SEO را تغییر می دهید ، از نزدیک ببینید که چگونه تغییرات بر رتبه شما تأثیر می گذارد.

6. با در نظر گرفتن سئو ، محتوای جدیدی (content)ایجاد کنید.

محتوای جدید – خواه یک صفحه باشد یا کل خوشه موضوع – فرصتی تازه برای درست کردن همه چیز به شما می دهد. هنگام ایجاد صفحه جدید ، توجه قابل توجهی در مورد عناوین صفحه ، عناوین محتوای صفحه ، زیرعنوان ها ، نام فایل های تصویری و غیره داشته باشید.عبارات کلیدی دم بلند (چند سیلابی) را ترجیح دهید ، که معمولاً دارای سه یا چند کلمه هستند و به شما فرصتی می دهند تا با هدف جستجوگر ارتباط برقرار کنید. شما احتمال دستیابی به اهداف بازاریابی محتوا مانند بازدید از وب سایت ، مارک تجاری ، تبلیغات و فروش را افزایش خواهید داد.

7. محتوای طولانی وکوتاه و جداول محتوایی را ترکیب کنید.

بله ، من مطالعاتی راجع به اینکه محتوای طولانی چگونه می تواند بازدیدکنندگان را جذب کند و بک لینک را جذب کند می دانم .بیایید واقعی باشیم تمام محتوای وب سایت شما طولانی نیست و مقالات خود را در صورتی که پیام های شما را از قبل منتقل کرده اند قرار ندهید – بازدیدکنندگان احتمالاً خواندن را متوقف می کنند. صفحات پرسش و پاسخ نمونه بارز است. شما صفحات کوتاه سوالات متداول را مشاهده کرده اید که به سادگی به سوالات بسیار اساسی پاسخ می دهند این محتوای کوتاه را با محتوایی که درمورد موضوعی توضیح می دهد تعادل برقرار کنید تا پاسخ بیشتری ارائه دهد (فکر کنید استفاده از محصول ، مزایای اصلی خدمات ، قابلیت ها و طیف وسیعی از بینش درباره آنچه می فروشید). این ترکیب از محتوای کوتاه و فرم بلندتر در خدمت مخاطبان شما و به نوبه خود موتورهای جستجو است.

8تجزیه و تحلیل وب سایت (analytics)خود را بررسی کنید.

من اغلب با وب سایت هایی روبرو می شوم که به درستی تنظیم نشده اند. آیا اهداف تعریف شده است؟ آیا ترافیک ارگانیک برای سرنخ و فروش اعتبار کسب می کند؟ Google Tag Manager به شما امکان می دهد بفهمید چند بار ترافیک ارگانیک شما منجر به بارگیری PDF می شود یا چند بار بازدیدکنندگان جستجوی ارگانیک پیوندهای وب سایت را به آدرس های ایمیل مانند info @ و sales @ دنبال می کنند.

9. زمانی را اختصاص دهید تا بفهمید Google صفحات شما را ایندکس می کند یا خیر

کنسول جستجوی گوگل نشان می دهد که آیا گوگل به صفحات اصلی شما رسیده است (و جزئیات سایر اطلاعات فنی). اگر گوگل به صفحات شما دسترسی (crawls)ندارد ، دوباره از استراتژی پیوند داخلی خود بازدید کنید. همچنین باید راه هایی برای پیوند دادن به آن صفحات یا بخشهای کشف نشده از صفحات محبوب وب سایت پیدا کنید.

10. فریز شده کار نکنید!

اغلب اوقات ، سئو کارها صفحات را جابجا می کنند ، “بهینه سازی” می کنند و دیگر بر نمی گردند. اگرچه احتمالاً نمی توانید این کار را برای هر صفحه انجام دهید ، وقت خود را برای بهینه سازی صفحات اساسی و هر صفحه نزدیک به رتبه بندی در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل اختصاص دهید.

11. عناوین صفحه را اصلاح کنید

عناوین صفحه (page titles) یک منطقه واضح است که باید برای بهینه سازی جستجو شود.صفحات وب سایت می توانند با رویکردهای مختلف عنوان صفحه ، رتبه بندی خوبی داشته باشند (به عنوان مثال ، خط تیره ، ورتیکال بار  یا جدا کننده):

سئو – سئو سایت – سئو و بهینه سازی – سئو ورد

سئو | سئو سایت | سئو و بهینه سازی | سئو ورد

 سئو سایت را در seoword تجربه کنید.

نکته اصلی این است که عناوین را به مرور زمان بر اساس داده های رتبه بندی ، ارتباط کلمات کلیدی و میزان جستجو تغییر دهید – و سپس تغییرات را آزمایش کنید. فقط آزمایش نشان می دهد که کدام یک بهتر کار می کند.

12. هدرهای محتوای صفحه را به روز کنید

همچنین می توانید برای دستیابی به حداکثر امتیازات ، سرصفحه های محتوای صفحه را به راحتی تنظیم کنید. برای مثال ، اگر مجبور بودید درباره حمل و نقل بنویسید ، ممکن است از این عنوان صفحه وبلاگ که به آن برخوردم استفاده کنید – مدیریت سفارش و پردازش سفارش: چرا آنها برای تجارت بسیار مهم هستند

بیایید فرض کنیم شخصی که در آن محتوا نقش دارد در موفقیت سئو نیز سهیم است. آیا کلمات “چرا” ، “آنها” ، “بنابراین” و “مهم” برای SEO مهم هستند؟ و آیا باید در سربرگ دوبار “سفارش” ذکر شود؟

نمی توانید تا حد افراطی ساده کنید و فقط بگویید: مدیریت سفارش. برچسب موضوع یک عنوان سرگرم کننده نیست. اما رویکردهای مختلف باید آزمایش شوند – حتی با برخی از این کلمات اضافی:

مدیریت سفارش: برای تجارت مهم است؟

آیا مدیریت سفارش برای تجارت مهم است؟

مدیریت سفارش و پردازش: بله ، آنها برای تجارت مهم هستند

13. به یاد داشته باشید کیفیت تضمینی برای موفقیت در سئو نیست

گوگل سال هاست که اهمیت تولید محتوای وب سایت با کیفیت را تبلیغ می کند. به نوبه خود ، سئو کاران از کیفیت بعنوان بلیطی برای جهان رده بالا حمایت کرده اند. و با این وجود ، یافتن محتوای با کیفیت بالا که رتبه خوبی نداشته باشد ، آسان است. دلیل آن این است که تنظیم دقیق کلمات کلیدی ، عناوین صفحه ، سرصفحه ها ، بک لینک ها و موارد دیگر هنوز مهم است.متاسفانه محتواهای با کیفیت بسیار ایده عال در صفحات 2 یا 3 خاک می خورند.

14. نقطه کلمات کلیدی خود را پیدا کنید

با انتخاب کلمات کلیدی (sweet spot) واقع بین باشید. آیا 10 کلمه کلیدی برتر موجود شما به طور معمول 50 تا 300 بار در ماه جستجو می شود ، منطقی است که به دنبال کلمات کلیدی بروید که 5000 بار در ماه جستجو می شوند؟نکته جالب شما برای اهداف SEO همبستگی رتبه بندی و حجم جستجوی ماهانه است. به این مثال از کلمات کلیدی سایت seoword نگاهی بیندازید.بر اساس داده های SEMrush ، این سایت از نظر کلمات کلیدی جستجو شده از 90 تا 4400 بار در ماه ، در میان نتایج برتر قرار دارد.

برای بررسی گزینه های کلمات کلیدی وقت بگذارید و به صورت دوره ای مجموعه کلمات استراتژیک خود را به روز کنید. اگر باید فراتر از کلمات کلیدی خود باشید ، ایجاد محتوای جدید به احتمال زیاد بهترین شرط شماست. صفحه جدید و صفحات مرتبط را در اطراف عبارات ترجیحی خود ایجاد کنید.

15بر روی تغییرات محتوای استراتژیک تمرکز کنید

گاهی اوقات تغییرات کوچک مشت بزرگی را در خود جای می دهند. یک اصلاح کوچک استراتژیک می تواند رتبه بندی را بهبود بخشد.

16. بر سرعت بارگذاری صفحه تمرکز کنید

من معتقدم سرعت بارگذاری صفحه (load speed) یک عامل رتبه بندی اسمی است (بسیاری از وب سایت های سازمانی حتی اگر به سرعت نشان داده نشوند رتبه خوبی دارند). اما این یک مسئله فنی (و تجربه ای) است که باید به آن بپردازید. برای درک سرعت خود از ابزاری مانند GTmetrix یا PageSpeed ​​Insights گوگل استفاده کنید.

17. پیگیری بک لینک | backlinks

کیفیت و تعداد لینک های برگشتی به سایت شما مستقیماً بر رتبه بندی موتور جستجو تأثیر می گذارد. seoword در سال 2020 دریافت که حدود 95٪ از کل صفحات وب سایت از سایت های دیگر یا صفحاتی که به آنها ارجاع می دهند بک لینک دارد.

18. URL های کوتاه و تمیز را برگزینید

URL ها احتمالاً هنوز با رتبه بندی موتور جستجو تفاوت اندکی دارند. به همین دلیل باید آنها را کوتاه کنید. اطمینان حاصل کنید که چند کلمه ای که استفاده می کنید بیشترین وزن را دارند. با بارگیری 12 کلمه از عنوان ، آدرس URL را رقیق نکنید. جستجوگران به احتمال زیاد روی URL های کوتاه در صفحات نتایج کلیک می کنند.

19. تصاویر ، نام پرونده ها و متن alt را بهینه کنید

با اندازه های کوچک فایل تصویری می توانید به بارگیری سریع صفحات وب سایت کمک کنید . یک ابزار فشرده سازی ساده ImageOptim است . مطمئن شوید که از کلمات کلیدی در نام فایل استفاده کرده و آنها را با متن alt تکمیل می کنید.

20. از جستجوی داخلی بیاموزید

با مرور آنچه افراد در هنگام جستجو در وب سایت شما از آن استفاده می کنند ، به راحتی می توانید ایده هایی برای کلمات کلیدی و سئو جستجو کنید. ابتدا مطمئن شوید که ردیابی جستجوی سایت را در Google Analytics فعال کرده اید. اگر به درستی تنظیم شود باید به این شکل باشد:

21. رونوشت را به ویدئوها اضافه کنید

فیلم ها می توانند مفید باشند و به تعامل وب سایت کمک کنند. اما محتوای شنیداری و بصری یک بهینه ساز مستقیم نیست. چرا پتانسیل SEO یک صفحه را با رونوشت نیز تقویت نمی کنید؟ متن اضافی را می توان با سرویس های شخص ثالث مانند Speechpad تولید کرد .این نظر من چندین فرصت برای سئو بهتر در سال 2021 است. اولویت های شما چیست؟

نتیجه:

به نظر شما کدام روشهای سئو در سال جاری بیشترین کاربرد را خواهد داشت؟

4.5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما