11 جایگزین گوگل آنالیتیکس

در دنیای تجزیه و تحلیل وب سایت و بازاریابی مبتنی بر داده ، گوگل آنالیتیکس پلتفرمی است که برتری دارد.این ابزار تأثیرگذار ، محبوب ترین نرم افزار تجزیه و تحلیل موجود در بازار است ، اما ممکن است برای نیازهای تجاری شما مناسب نباشد.گوگل آنالیتیکس یک برنامه رایگان است که با سایر ابزارهای بازاریابی گوگل ادغام می شود ، اما:

 • یادگیری برای کاربران بسیار دشوار است زیرا رابط کاربری می تواند گیج کننده باشد.
 • به روز رسانی ها و تغییرات مکرر وجود دارد
 • و در حال حاضر عدم پشتیبانی مشتری وجود دارد.
 • سایر بازاریابان ویژگی های تحلیلی پیشرفته تری می خواهند یا نگران سیاست های حفظ حریم خصوصی گوگل در به اشتراک گذاری داده ها هستند.

صرف نظر از این دلایل ، مهم است که بدانید گزینه های شما برای جایگزین های گوگل آنالیتیکس چیست.در این مقاله ، ما نگاهی عمیق به 11 مورد از این سیستم عامل ها می اندازیم و ویژگی های برجسته آنها را برجسته می کنیم.

 1. Matomo
 2. Woopra
 3. KissMetrics
 4. FoxMetrics
 5. Adobe Analytics
 6. Clicky
 7. StatCounter
 8. Piwik Pro Analytics Suite
 9. Heap
 10. SEMrush
 11. Chartbeat

1. ماتومو | Matomo

ماتومو یک جایگزین گوگل آنالیتیکس است که خود را به عنوان یک گزینه اخلاقی تر معرفی می کند ، با مالکیت 100٪ داده ها و یک پلت فرم منبع باز که می تواند سفارشی و تنظیم شود تا نیازهای کسب و کار شما را برآورده کند. ماتومو مجموعه کاملی از ابزارها با رابط کاربر پسند ، بدون محدودیت داده و ابزارهایی از تجزیه و تحلیل وب تا عملکرد سئو را ارائه می دهد.ماتومو همچنین دارای تیم پشتیبانی اختصاصی مشتری برای کمک به پاسخگویی به سوالات است و داده های تاریخی گوگل آنالیتیکس شما می توانند وارد شوند تا اطلاعات مهم را از دست ندهید.قیمت ماتومو براساس ترافیک ماهانه است و برخی از ابزارهای تجزیه و تحلیل تخصصی هزینه های ماهانه اضافی دارند.

2. ووپرا | Woopra

ووپرا یک جایگزین محبوب گوگل آنالیتیکس است که داده هایی را برای تجزیه و تحلیل ، سفرهای کاربر ، روندها ، افراد ، اتوماسیون و ادغام ارائه می دهد.شما می توانید داده های کاربر خود را از سایر سیستم عامل ها همگام سازی کنید تا قبل از بهینه سازی نقاط تماس تجربه مشتری برای موفقیت آینده ، بینش فوری را بر اساس داده های گذشته بدست آورید.ووپرا به جای ارائه اعداد و داده های خام ، به شما کمک می کند تا معنای داده ها را درک کنید تا بتوانید به طور موثرتر تنظیم و رشد کنید.قیمت ها از بسته رایگان Core تا Startup با قیمت 349 دلار در ماه تا طرح حرفه ای 999 دلار در ماه تا قراردادهای سطح Enterprise متغیر است.

3. کیس متریک | KissMetrics

کیس متریک کاربران را قادر می سازد تا اطلاعات بلادرنگ را بر روی یک پلتفرم پیشرفته برای کسب و کارهایی که می خواهند رفتار واقعی کاربران را برای سئو سایت ردیابی کنند ، دریافت کنند ، نه فقط معیارهای سطح سطح مانند نرخ پرش یا نمایش صفحات.

پشت سر گذاشتن تجزیه و تحلیل های مبتنی بر جلسه Google و حرکت به سمت درک معیارهای مبتنی بر کاربر ، مزیت بزرگی برای بسیاری از بازاریابان است که می خواهند درک عمیقی از پایگاه مشتریان خود داشته باشند تا بهینه سازی های عملی را انجام دهند.کیس متریک در ابتدا شرکت های SaaS و تجارت الکترونیکی را هدف قرار می دهد و مجموعه های بزرگی از نام های بزرگ در آن صنایع دارد. آنها همچنین یک تیم پشتیبانی مشتری دارند که می تواند به شما در حل مسائل یا سوالات روی پلت فرم کمک کند.برنامه های اشتراک کیس متریک از 500 دلار در ماه شروع می شود.

4. فاکس متریک | FoxMetrics

فاکس متریک به شما امکان می دهد مدل های داده و داشبورد خود را ایجاد کنید که دقیقاً آنچه را که باید از داده های وب سایت خود بدانید گزارش دهد. آنها همچنین تجزیه و تحلیل بازاریابی خارج از جعبه را ارائه می دهند که به بهبود ROI در همه کانال ها کمک می کند.پس از ایجاد مدل های داده خود ، فاکس متریک آن ها را به صورت گزارش های تصویری فرمت می کند که برای کاربران در تمام سطوح تجربه آسان است. با این حال ، ایجاد و ساخت مدلهای داده خود مستلزم درک SQL یا Structured Query Language است.فاکس متریک همچنین نظارت بر داده ها و هشدارهای زمان واقعی را ارائه می دهد که می تواند برای رفتار غیرعادی کاربر تنظیم شود. مانند بسیاری از جایگزین های گوگل آنالیتیکس ، فاکس متریک به جای تعیین معیارهای اصلی ، درک معنای داده ها و اعداد را ارتقا می بخشد.این پلتفرم با بسته رایگان Core و بسته رشد با 299 دلار در ماه شروع می شود و قراردادهای Enterprise نیز موجود است.

5. ادوبی آنالیتیکس | Adobe Analytics

همانطور که Adobe به رشد و توسعه پلتفرم خود ادامه می دهد ، مطمئناً جهان داده ها و تجزیه و تحلیل وب نیز عقب نمی ماند.ادوبی آنالیتیکس با داشتن یک موتور تجزیه و تحلیل قدرتمند و یک تیم پشتیبانی دقیق ، می تواند به شما کمک کند تا داده ها را در سیستم عامل ها و کانال های خود ، از جمله ایمیل ، برنامه های وب ، دستگاه های تلفن همراه ، وب سایت ها و تبلیغات ، ضبط و درک کنید.این پلت فرم همچنین یک سیستم قابل تنظیم ارائه می دهد که در آن شما می توانید داده هایی را که بیشتر از همه برای شما مهم هستند انتخاب کنید تا گزارشات کلی را قبول نکنید. Adobe به چهار دسته اصلی بینش ارائه می دهد: تجزیه و تحلیل وب ، تجزیه و تحلیل بازاریابی ، انتساب و تجزیه و تحلیل پیش بینی.این بسته قیمت گذاری ارائه نمی دهد ، اما با هر مشتری به طور جداگانه با برنامه های سالانه رفتار می کند. با این حال ، مانند اکثر ابزارهای Adobe ، کیفیت هزینه دارد و کمترین برنامه های سالانه از حدود 300000 دلار در سال شروع می شود.

6. کلیکی | Clicky

کلیکی یک ابزار تجزیه و تحلیل است که بیشتر به دلیل شمارنده ترافیک در زمان واقعی شناخته می شود و بینش دقیقی از مشارکت وب سایت شما ارائه می دهد.این همچنین به شما امکان می دهد تا هر یک از بازدیدکنندگان خود را با جزئیات پیگیری کنید ، نه اینکه پس از خروج از سایت گزارشی دریافت کنید.در کنار تجزیه و تحلیل زمان واقعی ، کلیکی همچنین نقشه های حرارتی ، تجزیه و تحلیل در محل و بخش های مفصل را در هر گزارش ارائه می دهد. این پلتفرم کاربرپسند در مقایسه با داشبوردهای پیچیده تر گوگل ، تجربه ای شاداب کننده است .قیمت کلیکی بسیار مناسب است ، با گران ترین طرح حق بیمه فقط 19.99 دلار در ماه.

7. استیت کانتر | StatCounter

استیت کانتر یک پلتفرم ساده و آسان برای استفاده برای کسب و کارهای کوچک در اختیار شما قرار می دهد. در زمان واقعی بازدیدکنندگان خود را از طریق وب سایت خود مشاهده کنید و از ابزارهای StatCounter Visitor Paths و Visitor Activity برای شناسایی انتخاب هایی که انجام می دهند استفاده کنید.همچنین می توانید هشدارهایی را برای بازدیدکنندگان مهم تنظیم کنید ، تقلب در کلیک را تشخیص داده و روندهای ترافیک را تجزیه و تحلیل کنید. ویژگی همگام سازی کلمات کلیدی Google و فیلترهای داده نیز به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که داده ها و گزارشاتی که دریافت می کنید نه تنها دقیق بلکه با نیازهای تجاری شما مرتبط هستند.قیمت بر اساس نمایش صفحات است و می تواند از 5 دلار در ماه تا 120 دلار در ماه متغیر باشد.

8. پی ویک پرو |  Piwik Pro

پی ویک پرو ویژگی ها و محافظت از حریم خصوصی پیشرفته ای را ارائه می دهد که گوگل آنالیتیکس به کاربران ارائه نمی دهد. این یک جایگزین عالی برای صنایعی است که به امنیت نیاز دارند ، مانند امور مالی ، دولت ، بیمه ، مراقبت های بهداشتی یا سایر بخش هایی که در قوانین حفاظت از داده ها فعالیت می کنند یا آنها را ارتقا می دهند.داده های Piwik Pro Analytics Suite را می توان در محل ، در یک ابر عمومی یا در یک ابر خصوصی ذخیره کرد. و این همه امنیت سنگین به قیمت تجربه کاربر تمام نمی شود-Piwik Pro Analytics Suite برای اولین بار و کسانی که سالها آموزش داده ندارند آسان است.قیمت برای هر مشتری منحصر به فرد است.

9. هیپ | Heap

در حالی که اکثر جایگزین های گوگل آنالیتیکس بر کمک به بازاریابان برای درک سفرها و عملکرد کاربران تمرکز می کنند ، هیپ به گونه ای طراحی شده است که به شما در درک محصولات آنلاین و تعاملات در مورد روندهای محصول کمک می کند.هیپ همچنین بر بهبود تجربه کاربر متمرکز شده است.از ابزارهای تجسم و راه اندازی آسان برای کمک به کاربران بدون هیچ گونه دانش فنی از حداکثر استفاده از پلت فرم استفاده می کند. در حالی که مدیران محصول ممکن است از Heap بیشتر از سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل داده استفاده کنند ، بازاریابان نیز می توانند از بستر استفاده کرده و بفهمند چه چیزی رفتار کاربران را هدایت می کند.قیمت Heap پس از یک دوره آزمایشی رایگان تعیین می شود و برای هر مشتری سفارشی است.

10. سمراش | SEMrush

برای کاربرانی که عمق اطلاعات ارائه شده توسط گوگل آنالیتیکس – به ویژه در مورد داده های سئو را دوست دارند – سمراش یک جایگزین عالی است. دقیقاً بدانید که در مقایسه با رقابت خود در چه رتبه ای قرار می گیرید و گزارش هایی در مورد نظارت بر برند و عملکرد اجتماعی تهیه کنید.سمراش دارای رقیب و تحقیقات تبلیغاتی است که به شما کمک می کند بفهمید دیگران در صنعت شما چه کار می کنند و همچنین ابزارهای تحقیق بازاریابی PPC و رسانه های اجتماعی را ارائه می دهد.برنامه قیمت گذاری سمراش از 100 دلار در ماه شروع می شود.

11. چارت بیت | Chartbeat

چارت بیت جایگزینی عالی برای گوگل آنالیتیکس برای کاربرانی است که می خواهند نحوه عملکرد محتوای منتشر شده خود را در حین کسب اطلاعات در مورد داده های محتوا درک کنند. ردیابی در زمان واقعی به شما کمک می کند تا محتوا و عملکرد رسانه های اجتماعی را درک کنید.علاوه بر داده های محتوا ، چارت بیت همچنین بهینه سازی سرفصل ، ادغام با مقالات فوری فیس بوک و ابزارهای آزمایش تصویر را ارائه می دهد و به شما این امکان را می دهد که ارزش سرمایه گذاری شده در استراتژی های محتوای خود را باز کنید .برنامه قیمت گذاری چارت بیت از 7000 دلار در سال شروع می شود.

11 جایگزین گوگل آنالیتیکس
11 جایگزین گوگل آنالیتیکس

جمع بندی: یافتن جایگزین مناسب برای نیازهای شما

این مهم است که بدانید اگرچه گوگل آنالیتیکس ممکن است محبوب ترین گزینه برای تجزیه و تحلیل وب سایت و ترافیک باشد ، اما گزینه های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در رسیدن به اهداف کمک کند.قیمت گذاری ، ویژگی ها و ابزارهای موجود و سیاست های حفظ حریم خصوصی همگی می توانند در تعیین بهترین گزینه نقش داشته باشند ، و امیدواریم لیست ما به شما کمک کرده باشد که کدام گزینه جایگزین گوگل آنالیتیکس برای شما مناسب است.

هر پلتفرم با هدف کمک به شما در درک داده های شما و تعیین مکانهایی که باید برای افزایش تبدیل خود بهینه سازی کنید ، ساخته شده است.

برای افزایش تبدیل آنلاین خود به کتاب الکترونیکی رایگان ما مراجعه کنید تا بینش بیشتری در مورد استراتژی های مورد نیاز برای رشد و دستیابی به اهداف تجاری خود کسب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
 • برچسب ها :

دیدگاه شما