کپی لینک تو هایلایت مرورگر کروم چیست؟

با انتشار مرورگر کروم نسخه 90 ، گوگل ویژگی جدیدی از مرورگر را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد پیوند قابل اشتراک گذاری برای بخشی از متن را که در یک صفحه وب برجسته کرده اید ، ایجاد کنید. در اینجا نحوه استفاده از کپی لینک تو هایلایت | Copy Link to Highlight آورده شده است که می تواند یه سئو سایت شما کمک کند.

پیوند کروم برای برجسته کردن

گاهی اوقات هنگامی که یک پیوند صفحه وب را با شخصی به اشتراک می گذارید ، فقط می خواهید توجه او را به یک متن یا جمله خاص جلب کنید تا نظر شما را بیان کند ، نه اینکه وی را مجبور کنید کل مقاله را بخواند.هدف شما اینست که در هر جای وب مطلبی را که می خوانید و برای مثال چند سطرش خیلی کاربردی هست با دیگران به اشتراک بگذارید با انتخاب اون جملات و رایت کلیک در در مرورگر کروم (مرور گر کروم سیستم خود را آپدیت به کروم 90 کنید تا این قابلیت فعال شود) و انتخاب گزینه Copy Link to Highlight این لینک را برای دیگران بفرستید.و شخصی که لینک شما را دریافت می کند با کلیک بر روی آن به راحتی به قسمت هایلایت شده شما که زرد رنگ شده هدایت می شود(چی دیگه از گوگل می خواید)

این قابلیت در گذشته به اسم Link to Text Fragment بصورت اکستنشن بود . این غول فناوری با درک کاربردی بودن ، همزمان با عرضه Chrome 90 عملکرد را در مرورگر خود ادغام کرده است.

برای استفاده از این ویژگی ، به یک صفحه وب مراجعه کنید و متن مورد نظر برای ایجاد پیوند را به صورت برجسته نشان دهید ، سپس کلیک راست کرده و از فهرست کشویی گزینه Copy Link to Highlight را انتخاب کنید.

این یک URL تولید می کند که شامل یک علامت هش (#) است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پیوند را با کسی به اشتراک بگذارید ، و هنگامی که او روی آن کلیک کرد مستقیماً به آن قسمت از صفحه وب با قسمت مشخص برجسته ارسال می شود ، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

متأسفانه ، پیوندهای برجسته ای که Chrome ایجاد می کند فقط در Edge و Chrome کار می کنند ، بنابراین کاربرانی که مرورگرهای دیگری را اجرا می کنند متن برجسته شده را نمی بینند. با این حال ، آنها هنوز به صفحه وب مورد نظر ارسال می شوند ، بنابراین پیوند برای کاربران Safari یا Firefox کاملاً بی فایده نیست.

گوگل می گوید پیوند کپی کردن ویژگی برجسته در حال حاضر در دستگاه های دسک تاپ و اندروید پخش می شود و به زودی به iOS وارد می شود. اگر شما در حال استفاده از مرورگر دسکتاپ و کروم 90 به روز شده هستید اما شما گزینه copy-link-to-text  را تو رایت کلیک موس ندارید ، شما می توانید آن را دستی با رفتن به

Chrome://flags and enabling the copy-link-to-text flag (use the search field to find it)

 فعال کنید.

آموزش آپدیت گوگل کروم

آپدیت کروم به چه شکل است؟

برای آپدیت مرورگر کروم خود تا بتوانید از این قابلیت کاربردی استفاده کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

1-مرور کروم را باز کنید.

2-سه نقطه سمت راست بالای مرور گر را کلیک کنید.

3-به قسمت help   و سپس به About Chrome رفته.

4-مرورگرتان در صورت وصل بودن به اینترنت اتوماتیک به آخرین نسخه آپدیت می شود.

تست این قابلیت:

برای تست این قابلیت روی متن زیر کلیک کنید به صفحه ای هدایت میشود که من می خواستم توجه شما را به بخش زرد جلب کنم.

برای سئو 2021 چیکار کنم؟

4.5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما