سئو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو فرآیند کمک به رتبه بندی یک وب سایت در نتایج ارگانیک موتور جستجو است. هدف  سئو  این است که به خزنده های موتور جستجو آنچه را که می خواهند ارائه دهد. فاکتورهای زیادی در سئو دخیل هستند ، اما سنگ بنای هر کمپین موفق سئو ، استراتژی محتوای شماست.

نشانه هایی در کد وب سایت وجود دارد که می تواند اهمیت و ارتباط آن را برای موتورهای جستجو نشان دهد. چندین فاکتور و تکنیک دیگر وجود دارد که می تواند به رتبه بندی بهتر وب سایت کمک کند. بیشتر این کارها را نمی توان یک باره انجام داد ، اما با رشد وب سایت شما می توان آن را به صورت تدریجی انجام داد.

در seoword ، ما هنگام ایجاد سایت شما با یک بنیاد موتور جستجوی دوستانه شروع می کنیم. اگر قبلاً سایتی موجود دارید که می تواند بهینه سازی شود ، ما ارزیابی خواهیم کرد که چه کاری می توان برای بهبود رتبه آن انجام داد. روش های ما برای به دست آوردن میزان بازدید و رتبه بندی از بهترین روش ها (کلاه سفید) پیروی می کنند و از نظر شیوه های کاری بسیار شفاف هستیم.

بسیاری از نمایندگی های سئو دیگر نمی خواهند شما بدانید که آنها از کدام تکنیک استفاده می کنند. گاهی اوقات به این دلیل است که آنها خطر دارند سایت شما از نتایج جستجو منع شود ، از روشهای مشکوک استفاده کنند یا حتی بدتر ، شما را درگیر یک موضوع حقوقی می کنند (بله ، ما شاهد چنین اتفاقی بوده ایم). در بازاریابی جستجو ، شهرت همه چیز است و ما حاضر نیستیم برای سلطنت محدودی از رتبه برتر در نتایج موتور جستجو ، خود یا مشتریان خود را به خطر بیندازیم.

سئو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو کدی به نام “خزنده” دارند که به طور مداوم پیوندهای موجود در اینترنت را از یک سایت به سایت دیگر دنبال می کنند. وقتی خزنده ها در اینترنت مرور می کنند ، داده هایی را جمع آوری می کنند که می تواند برای ایجاد نقشه ای خیالی مورد استفاده قرار گیرد.

وب سایتی که بسیاری از وب سایت های دیگر به آن پیوند دارند ، می تواند مانند شهری باشد که جاده های بسیاری از سراسر جهان به آن منتهی می شود. یک وب سایت کمتر محبوب ممکن است مانند یک شهر کوچک باشد که فقط یک یا دو جاده به آن راه دارد.

وقتی هر دو سایت در مورد موضوعی می نویسند ، (اگر همه موارد به جز تعداد پیوندهای مراجعه کننده به وب سایت برابر باشد) ، در آنصورت صفحه وب نوشته شده توسط سایت که مانند یک شهر است شانس بیشتری برای رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو خواهد داشت . مقاله جدید توسط خزنده های موتور جستجو زودتر پیدا می شود.

بنابراین آیا سئو فقط دریافت لینک های بیشتر است؟

جواب منفی! مثال فوق فقط یک نسخه فوق العاده ساده از SEO بود. در حقیقت ، هر موتور جستجو معیارهای خاص خود را برای آنچه که هنگام رتبه بندی یک وب سایت در نتایج جستجوی خود جستجو می کنند ، دارد.فاکتورهای زیادی در الگوریتم موتور جستجو وارد می شوند. وقتی نوبت به گوگل می رسد ، این سیستم های رتبه بندی نه از یک ، بلکه از یک سری الگوریتم ها تشکیل شده اند. این الگوریتم ها عوامل بسیاری را مورد بررسی قرار می دهند ، از جمله کلمات جستجوی شما ، ارتباط و قابلیت استفاده صفحات ، تخصص منابع و موقعیت مکانی و تنظیمات شما.موتورهای جستجو نیز به طور مداوم الگوریتم های خود را اصلاح می کنند تا بهترین نتیجه را به کاربران ارائه دهند. ماندن در بالای این به روزرسانی ها یک کار تمام وقت است – ممکن است آنچه در سال 2019 کار کرد در سال 2020 نیز کارایی نداشته باشد.

هنگام کار بر روی ایجاد لینک ، ما بر روی سه چیز تمرکز می کنیم:

 • پیوندهای ورودی (بک لینک)
 • تولید محتوا
 • پیوندهای داخلی

پیوندها / پیوندهای ورودی

الگوریتم گوگل هوشمند و همیشه در حال تغییر است. هنگام کار بر روی دریافت پیوندهای ورودی ، Google به طور خاص نمی خواهد که شما هزینه لینک های وب سایت را بپردازید یا سعی کنید الگوریتم آن را با تولید مصنوعی لینک به وب سایت خود اسپم کنید.یک روش ایمن و مفید هنگام ایجاد بک لینک ، ثبت وب سایت خود در سازمان های تجاری مرتبط یا دایرکتوری های تجاری است. پس از همه ، ما می خواهیم مشتریان شما را پیدا کنند. بنابراین ظاهر شدن در جایی که مشتریان شما جستجو می کنند منطقی است.

آیا تجارت شما در Google Maps ، Apple Maps ، Waze ، Yelp ، تجارت محلی تجارت شما ظاهر می شود؟ اینها همه بک لینک مفید هستند که می توانند بدون نگرانی از مجازات شدن توسط الگوریتم های جستجو ساخته شوند.

برای جلوگیری از موارد زیر را ایجاد کنید:

 • پیوندها را خریداری نکنید
 • درگیر تبادل لینک نشوید
 • خود را به فهرست های بی کیفیت اضافه نکنید
 • پیوند ساختمانی انجام دهید
 • پیوندها باید کسب شوند
 • پیوندها باید از صفحات معتبر باشد
 • پیوندها باید از منابع موضوعی مرتبط باشند

تولید محتوا

بهترین راه برای تولید بک لینک در وب سایت شما تولید محتوایی است که افراد می خواهند ببینند. این شامل پست های وبلاگ ، صفحات داخلی مفید و محتوای رسانه های اجتماعی است.اگر بهترین پستی را تهیه کنید که به سوال دشواری پاسخ دهد که اغلب در صنعت شما مطرح می شود ، پس از مدتی – با یافتن مطالب توسط افراد – بطور طبیعی لینک های وب سایت های دیگر را به خود جذب می کند. این یک روش طبیعی و ارگانیک برای تولید بک لینک است که به مردم ارزش می دهد.

پیوندهای داخلی

پیوندهایی که در وب سایت خود به سایر صفحات داخلی دارید نیز بسیار مهم هستند و به کاربران کمک می کنند آنچه را که لازم دارند پیدا کنند. آنها همچنین به موتورهای جستجو ایده بهتری از ساختار وب سایت شما می دهند ، سلسله مراتبی ایجاد می کنند و درکی از یک صفحه دارند.

اگر می خواهید عملکرد وب سایت خود را بهبود ببخشید یا می خواهید همه مشکلات فنی SEO خود را برطرف کنید ، یک ممیزی وب سایت رایگان را با سئو ورد درخواست کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
 • برچسب ها :

دیدگاه شما