تفاوت Front-End  و Back-End و Full-Stack در وردپرس

تفاوت Front-End و Back-End و Full-Stack در وردپرس

توسعه وب وردپرس پیچیده است و اغلب در بخش ها یا لایه ها انجام می شود زیرا قطعات پیچیده ای وجود دارد که با هم هماهنگ شده و آنچه را که روی صفحه می بینید ایجاد می کنند. بنابراین ، به سه دسته تقسیم می شود. Front-End  و Back-End و Full-Stack

در زیر ، ما هر چیزی را که در ساختن یک سایت وردپرس صحبت می شود ، تجزیه می کنیم. تا رتبه سئو سایت شما در بحث بهینه سازی راحتتر رشد کند.

زبان های تحت وب شامل بک اند و فرانت اند و فول استک چیست؟
زبان های تحت وب شامل بک اند و فرانت اند و فول استک چیست؟

فرانت اند | Front-End در وردپرس چیست؟

وقتی شخصی وارد یک رستوران می شود ، همه چیزهایی که می بینند ، از میزبانانی که مهمانان را در خود جای می دهند تا متصدی بار که نوشیدنی ها را می ریزد ، بخشی از قسمت اصلی تاسیسات است. همین مفهوم به توسعه وردپرس نیز تبدیل می شود.

اصطلاح “front-end” به آنچه کاربران می بینند و به طور خاص در وردپرس ، به توسعه تم سفارشی مربوط می شود. توسعه دهنده جلو برنامه نویسی را ایجاد می کند تا نشان دهد چه رنگها و فونت هایی روی صفحه ظاهر می شوند. توسعه Front-end همچنین تعیین تصویر و محل قرارگیری رسانه ، طرح متن و سایر مواردی که صفحه را مشخص می کند ، تعیین می کند.

فرانت اند | Front-End  به چندین زبان کامپیوتر نوشته شده است:

HyperText Markup Language (HTML) چارچوب اساسی هر صفحه را ایجاد می کند. از اچ تی ام ال برای طراحی قسمت جلویی صفحات وب با استفاده از زبان نشانه گذاری استفاده می شود. زبان نشانه گذاری برای تعریف اسناد متنی در برچسب استفاده می شود که ساختار صفحات وب را مشخص می کند.

Cascading Style Sheet (CSS) طرح رنگ ، انواع فونت و طرح را مشخص می کند. و CSS ، که از آن با عنوان CSS یاد می شود ، یک زبان ساده طراحی شده است که برای ساده سازی روند ارائه صفحات وب طراحی شده است. CSS به شما امکان می دهد سبک ها را در صفحات وب اعمال کنید. مهمتر از همه ، CSS شما را قادر می سازد این کار را مستقل از HTML تشکیل دهنده هر صفحه وب انجام دهید.

جاوا اسکریپت بر عملکرد صفحه تمرکز می کند ، مانند نحوه حرکت کاربران از صفحه به صفحه و حرکت در هر یک و جاوا اسکریپت: جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی معروف است که برای ایجاد جادو در سایت ها استفاده می شود تا سایت برای کاربر تعاملی باشد. از این برنامه برای افزایش عملکرد یک وب سایت برای اجرای بازی های جذاب و نرم افزارهای تحت وب استفاده می شود.

Hypertext Preprocessor (PHP) دستورات تعبیه شده در HTML را اجرا می کند.این کدهای فرانت اِند | Front-End  با هم صفحات وب سایت را ایجاد می کنند.

فریم ورک ها و کتابخانه های فرانت اند | Front-End

AngularJs  | انگولار جی اس : یک فریم ورک منبع باز جاوا اسکریپت است که عمدتا برای توسعه برنامه های وب تک صفحه ای (SPA) استفاده می شود. این یک چارچوب پیوسته در حال رشد و گسترش است که راههای بهتری را برای توسعه برنامه های وب ارائه می دهد. این HTML استاتیک را به HTML پویا تغییر می دهد. این یک پروژه منبع باز است که هر کسی می تواند آزادانه از آن استفاده کرده و تغییر دهد. این ویژگی های HTML را با Directives گسترش می دهد و داده ها با HTML محدود می شوند.

ری اکت جی اس | React.js یک کتابخانه جاوا اسکریپت اعلان کننده ، کارآمد و منعطف برای ایجاد رابط کاربری است. ReactJS یک کتابخانه جلویی منبع باز و کامپوننت است که فقط وظیفه لایه نمای برنامه را بر عهده دارد. توسط فیس بوک نگهداری می شود.

بوت استریپ | Bootstrap  یک مجموعه ابزار رایگان و منبع باز برای ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی تحت وب است. این محبوب ترین چارچوب HTML ، CSS و جاوا اسکریپت برای توسعه وب سایت های پاسخگو و تلفن همراه است.

جی کوئری | jQuery یک کتابخانه جاوا اسکریپت منبع باز است که تعاملات بین یک سند HTML/CSS یا دقیقتر Document Object Model (DOM) و JavaScript را ساده می کند. jQuery با تشریح شرایط ، مرور و دستکاری سند HTML ، مدیریت رویدادهای مرورگر ، انیمیشن های DOM ، تعاملات Ajax و توسعه جاوا اسکریپت بین مرورگرها را ساده می کند.

سس | SASS  این معتبرترین ، بالغ و قوی ترین زبان برنامه افزودنی CSS است. از این برنامه برای گسترش عملکرد CSS موجود یک سایت شامل همه چیز از متغیرها ، ارث ، و تودرتو استفاده می شود.

برخی دیگر از کتابخانه ها و چارچوب ها عبارتند از: Semantic-UI ، Foundation ، Materialize ، Backbone.js ، Express.js ، Ember.js و غیره.

بک اند | Back-End در وردپرس چیست؟

در همان رستوران ، همه چیز در پشت صحنه (مانند آماده سازی غذا و پخت و پز) در پشت ساختمان انجام می شود. در وردپرس ، “back-end” به افزونه ها اشاره دارد. پلاگین وردپرس یک قطعه اضافی از نرم افزاری است که، هنگامی که به یک پروژه وردپرس اضافه شده است، ایجاد ویژگی های جدید است. به عنوان مثال ، یک افزونه سفارشی وردپرس ممکن است توییت هایی را در قسمت جانبی قرار دهد یا یک دکمه به صفحه اضافه کند که به بیننده اجازه خرید دهد. افزونه های پیچیده زیادی وجود دارد ، اما اکثر آنها نسبتاً ساده هستند.

پی اچ پی | PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که به طور خاص برای توسعه وب طراحی شده است. از آنجا که ، کد PHP در سمت سرور اجرا می شود ، بنابراین به آن زبان برنامه نویسی سمت سرور می گویند.

سی پلاس | C ++  این یک زبان برنامه نویسی عمومی است و امروزه به طور گسترده ای برای برنامه نویسی رقابتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به عنوان زبان پشتیبان استفاده می شود.

جاوا: جاوا یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین زبان و پلتفرم برنامه نویسی است. بسیار مقیاس پذیر است. اجزای جاوا به راحتی در دسترس هستند.

پایتون: پایتون یک زبان برنامه نویسی است که به شما امکان می دهد به سرعت کار کنید و سیستم ها را به طور موثرتری ادغام کنید.

جاوا اسکریپت: جاوا اسکریپت را می توان به عنوان هر دو زبان برنامه نویسی (جلو و عقب) استفاده کرد.

نود جی اس | Node.js یک محیط اجرا منبع باز و چند پلتفرم برای اجرای کد جاوا اسکریپت خارج از مرورگر است. باید به خاطر داشته باشید که NodeJS یک فریم ورک نیست و یک زبان برنامه نویسی نیست. اکثر مردم گیج هستند و می دانند که این چارچوب یا زبان برنامه نویسی است. ما اغلب از Node.js برای ایجاد خدمات پشتیبان مانند API مانند برنامه وب یا برنامه تلفن همراه استفاده می کنیم. در تولید توسط شرکت های بزرگ مانند Paypal ، Uber ، Netflix ، Wallmart و غیره استفاده می شود.

لیستی از فریم ورکهای back end | Back End Frameworks

لیستی از فریم ورکهای back end عبارتند از: Express ، Django ، Rails ، Laravel ، Spring و غیره. دیگر برنامه های برنامه نویسی/زبان های برنامه نویسی عبارتند از: C#، Ruby ، ​​REST ، GO و غیره.

وردپرس دارای عملکردهای اصلی استاتیک است. به عبارت دیگر ، آنها نمی توانند تغییر کنند. با این حال ، یک افزونه می تواند راه حلی برای ایجاد تغییر بدون ایجاد اختلال در آن هسته ارائه دهد. افزونه ها عمدتا به زبان PHP نوشته می شوند ، بنابراین این زبانی است که توسعه دهندگان از آن در توسعه وردپرس در جلو و عقب استفاده می کنند.

تفاوت مفاهیم فرانت اند | Front-End و بک اند | Back-End و فول استک | Full-Stack در زبان برنامه نویسی چیست؟

فول استک | Full-Stack در وردپرس چیست؟

فول اِستک به سادگی به معنای کسی است که هر دو را انجام می دهد-آنها تم های سفارشی ایجاد می کنند و افزونه ها را توسعه می دهند. فردی که توسعه کامل را انجام می دهد دارای تخصص در فرایندهای جلو و عقب است و می تواند روی هر دو تیم نیز کار کند.

توسعه دهندگان کامل معمولاً در مقیاس کوچکتری کار می کنند که امکان مدیریت همه چیز به طور همزمان وجود دارد. مشتریان بزرگتر که دارای سایت های وردپرس با صفحات زیاد هستند یا چندین وب سایت را به طور همزمان مدیریت می کنند ، می خواهند کار را به دو شغل تقسیم کنند تا از خستگی بیش از حد یک نفر جلوگیری شود.

تیم بازاریابی سئو ورد در همه زمینه های توسعه وردپرس متخصص دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفارشی سازی وردپرس برای وب سایت خود ، امروز با ما تماس بگیرید. توسعه دهندگان متخصص وب ما خوشحال می شوند به همه سوالات شما پاسخ دهند و سایتی را ایجاد کنند که نیازهای منحصر به فرد شما در سئو را برآورده کند.

5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما