استراتژی بک لینک سازی سال 2022 چگونه خواهد بود؟

شما یک وبلاگ شرکتی دارید (امیدواریم!) و آماده دیدن مقداری بازگشت سرمایه از محتوای خود هستید. این عالی است – اما به آسانی نوشتن مقاله، فشار دادن انتشار، و امید به بهترین ها نیست سئو آموزش به شما یاد می دهد که فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل تعیین می‌کنند که آیا محتوای شما در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود یا نه، و اگر اینطور نباشد، شما با مشکل بزرگی روبرو خواهید شد. یکی از مهمترین آن عوامل لینک بیلدینگ است.  

لینک بیلدینگ :

به زبان ساده، لینک بیلدینگ فرآیند پیاده‌سازی استراتژی‌هایی است که باعث می‌شود سایر وب‌سایت‌ها به سایت شما پیوند بزنند. این یک استراتژی بازی طولانی مدت است – ساخت لینک(backlink) نیاز به زمان ، تلاش و ثبات دارد تا نتیجه بدهد. اما به محض انجام این کار، نتایج بزرگی در عملکرد محتوای خود خواهید دید.

ما 5 نکته مهم را گردآوری کرده‌ایم که باید هنگام پیوند بیلدینگ به خاطر داشته باشید تا به شما کمک کند در مسیر سئو وب سایت ثابت قدم بمانید.

  1. ضروری است که سایت هایی را که در استراتژی ساخت لینک خود استفاده می کنید از نظر کیفیت و ارتباط آنها را بررسی کنید.
  2. انکر تکست | Anchor text  برای بازگشت سرمایه لینک سازی اهمیت دارد. از لنگرهای ناخواسته بیش از حد استفاده نکنید یا کلمات کلیدی و صفحات وب مشابه را همیشه اسپم نکنید.
  3. برای حفظ تعادل مناسب در محتوای خود، پیوندهای فالو و نوفالو را درک کنید.
  4. تحقیق در مورد پروفایل های بک لینک رقبا فرصتی برای یافتن منابع با کیفیت بالا برای دسترسی به آنها است.
  5. تنوع بک لینک مهم است. مطمئن شوید که بک لینک های شما همه در یک مکان متمرکز نیستند (مانند صفحه اصلی شما).

از چه بک لینک هایی که باید اجتناب کنید؟

بی کیفیت یا بی شهرت | Poor quality or reputation

این یکی واضح است، اما به هر حال به آن اشاره می کنیم. همیشه از سایت هایی که از آنها بک لینک کسب می کنید آگاه باشید. اگر محتوای شما از یک وب سایت کلی پیوند داده شده باشد، بیشتر از اینکه مفید باشد به شما آسیب می رساند. شما همیشه نمی‌توانید کنترل کنید که کدام برندهای دیگر به سایت شما پیوند می‌دهند، اما می‌توانید برندهایی را که در تلاش‌های ایجاد لینک به آنها دسترسی دارید، بررسی کنید.

لینک های بی ربط | Irrelevant niches

لینک های وب سایت هایی که هیچ ارتباط واقعی با برند شما ندارند کمک چندانی به شما نمی کند. تلاش‌های خود را برای برندها و وب‌سایت‌هایی که با صنعت و پیام شما هماهنگ هستند، هدف قرار دهید.

وب سایت های مملو از لینک ها (مزرعه لینک) | overloaded with links

شما می خواهید وب سایت شما به روش های ارزشمندی پیوند داده شود که برای کاربر منطقی باشد و ترافیک ارگانیک با کیفیت بالا را به سایت شما هدایت کند. اگر در صفحات وب با تعداد زیادی لینک و بدون استراتژی متمرکز واقعی لینک شده اید، احتمالاً در این ترکیب گم می شوید یا ترافیکی به دست می آورید که هرگز واقعاً تبدیل نمی شود.

بهترین راه برای مبارزه با بک لینک های بد، فعال بودن در مورد یافتن بک لینک های مناسب است. در اینجا چند توصیه خوب برای برقراری ارتباط با شرکای مورد نظر در ساخت لینک آورده شده است:

  • انکر تکست | Anchor text:

این یکی از اشتباهات قابل اجتناب در فرآیند لینک سازی است! اگر پیوند مناسبی دارید، مطمئن شوید که همیشه از متن لنگر مناسب برای سایت های داخلی و خارجی در سراسر پست های وبلاگ و سایر محتوای وب خود استفاده می کنید.

متن‌های انکر «ناخواسته» مانند «اینجا»، «آنجا»، «بیشتر بخوانید»، «اینجا را کلیک کنید» (تصویر را دریافت می‌کنید) برای ساخت لینک برای سئو خیلی مفید نیستند. این بدان معنا نیست که آنها کاملاً بد هستند. گاهی اوقات این نوع لنگرها به بهترین شکل در جمله شما جا می گیرند. آنها همچنین باعث ایجاد تبدیل می شوند.

بنابراین، به طور خلاصه: بعضی وقتها از انکر تکست زمانی که هدف درستی دارد استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید که آنها به رتبه بندی سئو شما کمک نمی کنند. در صورت امکان، از کلمات کلیدی مرتبط مستقیم به عنوان متن لنگر خود استفاده کنید.

  • انکر هرزنامه

انکر هرزنامه زمانی اتفاق می‌افتد که شما اغلب از یک متن لنگر استفاده می‌کنید.

آیا می توانید بیش از حد به یک صفحه وب پیوند دهید؟

انجام این کار در واقع عواقب بسیار نامطلوبی مانند افت رتبه شما یا حتی بک لینک کردن جریمه های گوگل دارد.

حل؟ مطمئن شوید که به یک صفحه پیوند نمی دهید یا همیشه از کلمات کلیدی مشابهی استفاده نمی کنید. درست مانند پر کردن کلمات کلیدی، اجبار کردن لینک ها به محتوای شما نه تنها بد به نظر می رسد، بلکه در واقع به همان رتبه بندی هایی که می خواهید بهبود دهید آسیب می رساند.یکی از راه‌های ارزیابی عملکردتان با انکر تکست، بازدید از Serpstat و انجام تجزیه و تحلیل بک لینک، سپس اسکرول کردن به پایین برای دیدن نمایه انکر خود است. تجزیه و تحلیل هزاران اطلاعات ارزشمند مانند کلمات کلیدی لنگر، دامنه هایی که از کدام لنگرها استفاده می کنند، تعداد بک لینک های زیر یک لنگر خاص و موارد دیگر را به شما نشان می دهد.

پیوندهای فالو در مقابل نوفالو

ابتدا، بیایید در مورد تفاوت بین پیوندهای do follow و no follow صحبت کنیم. به طور خلاصه، آیا پیوندهای فالو به سایتی که به آن لینک می دهد، قدرت سئو می دهد. به عبارت دیگر، افراد نمی‌توانند از پیوندهای فالو استفاده کنند، اما خزنده‌های موتورهای جستجو آن‌ها را نادیده می‌گیرند، بنابراین به‌عنوان یک بک لینک کمکی برای رتبه‌بندی صفحه به حساب نمی‌آیند.اما این بدان معنا نیست که ما اصلاً به آنها نیاز نداریم. چه زمانی استفاده از لینک های نو فالو ایده خوبی است؟

هنگامی که یک پیوند وابسته را تبلیغ می کنید

برای جلوگیری از نظرات اسپم (بسیاری از برندها نظرات وبلاگ خود را دنبال نمی کنند)

یک برند به شما پول پرداخت کرده است تا پیوند خود را به اشتراک بگذارید

شما به یک سایت با کیفیت پایین اشاره می کنید تا نکته ای را بیان کنید (به عنوان مثال راهنمای “چه کاری نباید انجام دهید”)

برعکس، همیشه باید از پیوندهای do follow استفاده کنید، زمانی که یک برند معتبر را برای هدفی که دنبال کردن را تضمین می کند (مانند ذکر یک منبع عالی در یک پست وبلاگ) پیوند می دهید.

رقبای شما

بیایید صادق باشیم: بخش بزرگی از پیوند بیلدینگ موفق، شکست دادن رقبا است ، و انجام یک کارآگاهی کوچک برای رسیدن به این هدف هیچ اشکالی ندارد. با جاسوسی از بک لینک های رقبای خود، می توانید متوجه شوید که چه دامنه هایی به وب سایت آنها لینک می دهند و در صورت منطقی، برخی از این منابع را نیز هدف قرار دهید.به خاطر داشته باشید که حتی وبلاگ های معتبر نیز گاهی اوقات اشتباه می کنند. هنگامی که تعدادی پیوند با پتانسیل بالا را مشاهده کردید که می توانید از تجزیه و تحلیل دامنه های ارجاع دهنده رقبای خود بگیرید، تحقیقات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که آنها استانداردهای کیفیت را برآورده می کنند.

نرخ رشد لینک بیلدینگ

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که سعی کنید و لینک ها را با بیشترین سرعت ممکن ایجاد کنید، اما در واقع راهی برای دریافت جریمه گوگل است. رشد لینک بیلدینگ شما باید ثابت و تدریجی باشد. از همه منابع بک لینک با کیفیت بالا به یکباره استفاده نکنید. در عوض، آنها را در طول زمان پخش کنید تا یک استراتژی ثابت را حفظ کنید که نتایج رشد مناسبی را به همراه دارد.

تنوع بک لینک

یکی از اهداف اصلی استراتژی لینک بیلدینگ شما ایجاد پروفایل بک لینک است که تا حد امکان طبیعی به نظر برسد. انجام تمام تلاش خود برای به دست آوردن بک لینک برای صفحه اصلی خود قطعاً راهی برای انجام این کار نیست.یک رویکرد بهتر این است که محتوا و صفحات وب را که می‌دانید می‌توانند بیشترین ارزش را برای مخاطبان شما فراهم کنند، اولویت بندی کنید. سپس، روی راه های استراتژیک تمرکز کنید که بتوانید به طور خاص برای آن صفحات بک لینک کسب کنید.به هر حال، این جمله که همه ترافیک ترافیک خوب است یک افسانه است. شما می خواهید افرادی که به وب سایت شما وارد می شوند بدانند که چرا به آنجا رسیده اند و محتوایی را دریافت می کنند که به احتمال زیاد نیازهای آنها را برآورده می کند یا مشکلات آنها را حل می کند.

تنوع بک لینک همچنین با گسترش قدرت سئو در چندین صفحه در وب سایت شما به جای تمرکز آن در یک مکان، به رتبه بندی موتور جستجوی شما کمک می کند.

وقتی صحبت از ساخت لینک به میان می آید، این کار را به تنهایی انجام ندهید

لینک بیلدینگ یک فرآیند مداوم و ظریف است. برای اجرای درست آن، به متخصصانی در تیم خود نیاز دارید که بتوانند زمان و توجه لازم را برای افزایش عملکرد محتوای شما به آن اختصاص دهند . تیم seoword می‌تواند به شما در انجام ممیزی محتوا کمک کند و محتوای سازگار و آماده برای انتشار را که برای لینک‌سازی بهینه شده است، به شما ارائه دهد.

آنچه باید در مورد ساخت بک لینک در سال ۲۰۲۲ بدانید؟

5/5 - (8 امتیاز)
  • برچسب ها :

دیدگاه شما